Autor Wątek: Strzały Amora  (Przeczytany 399193 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1215 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:23:11 pm »
O rany  xhc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1216 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:51:30 pm »
Amorku zdecydowanie za mało jesz jajek :-\

Ja mam podobny cholesterol do Ciebie i trójglicerydy większe, ale jeszcze w normie. Nic nie czytałam na ten temat, nie zmieniłam nawyków żywieniowych. Ciasta wszelki uwielbiam. Może zacznę się martwić, jak cholesterol przekroczy 300.

A teraz se po prostu żyję i nic na zapas nie badam. Hormonów tarczycy, ani tego białka, co wskazuje na stan zapalny (masz chyba 0,6) nigdy tomografii, scyntografii... znaczy się jestem nierozważna i olewam zdrowie :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1217 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:56:29 pm »
o matusiu, właśnie sobie podzieliłam te trójglicerydy przez HDL  ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1218 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:59:31 pm »
Hmm,Dana, zastanawiam się po co mi to napisałaś?  ::)
Ja zrobiłam te badania bo miałam ostatnio zawroty głowy i niedługo mam tez coroczną kontrolę!
Co do jajek to jadam bo lubię!
Scyntygrafii tez nie miałam, tomograf miałam raz  , tuz przed radioterapią!
Miałam wznowę ,może dlatego jestem taka bardziej rozważna? ;) A zdrowia nigdy nie olewałam, zbyt cenne dla mnie.

Mag czy chciałaś mi powiedzieć ,ze nie jest ze mną ,aż tak żle? ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1219 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:03:11 pm »
Mag czy chciałaś mi powiedzieć ,ze nie jest ze mną ,aż tak żle? ;)

nie Amorku,
to, że z Tobą jest dobrze widać po Twoim wyniku dzielenia,
chciałam powiedzieć, że ze mną jest źle!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1220 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:18:58 pm »
Mniej więcej to samo miałam na myśli, bo w końcu mój całkowity nie jest zbyt atrakcyjny.
Mag dietkę znow zaczniemy  i już! Montiniak tez na to dobrze działa!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1221 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:33:08 pm »
Amorku, ja mam cholesterol całkowity niższy niż Ty (choć też powyżej normy) ale z tego, co potem piszesz i z tego dzielenia, to Ty masz wynik doskonały a ja do dupy, bo ja mam trójglicerydy też za wysokie a HDL za mały  ::)

wynik powyżej 3 jest zły
a powyżej wyżej niż 3?
  :o


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1222 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:46:12 pm »
Z tego co wiem to najtrudniej jest z trójglicerydami, nimi należy się przejmować. ( oczywiście bez paniki) . Odpowiednia dieta  spokojnie ci je obniży. HDL podniesiesz tłuszczami omega3.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1223 dnia: Stycznia 13, 2014, 11:14:06 pm »
Amorku napisałam, by w końcu która mi dała kopa i bym się za siebie solidnie wzięła. Marzy mi się zatańczyć na wnuczki weselu, a o zdrówko nie dbam :-\A Twoją dociekliwość i wiedzę podziwiam >:D

A zaraz pójdę po wyniki i sprawdzę ren iloraz, może będzie dobry, a może zły :-\

Ja przed moją obecnością na forum, niczego nie analizowałam, ani jaką miałam chemię, a Wasze wyniki w opisie raka takie dokładne. U mnie tylko carcinoma ducatle invasivum i żadnych innych informacji przy opisie guza. No jeszcze potem to, ze nie jest hormonozależny. A Her kazałam sobie zrobić po roku od skończonego leczenia. Było HER+++.

Ukłony dla Was za waszą wiedzę :)

 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1224 dnia: Stycznia 13, 2014, 11:18:58 pm »
Amorku napisałam, by w końcu która mi dała kopa i bym się za siebie solidnie wzięła. Marzy mi się zatańczyć na wnuczki weselu, a o zdrówko nie dbam :-\

Aaaaaaaaaaaa to inksza inkszośc. Nie ma sprawy , kopasy będą!
 Co  do wynikow badania naszej gadziny to ja nie dociekałam tak bardzo,zostawiałam wszystko  lekarzom. BO strasznie się bałam ,ze znow cos gorszego przeczytam i sama się nastraszę! Powoli,powoli przyswajałam wiedzę jak było już ciut lepiej ze mną. Od lekarza dowiedziałam się o tym ,ze niehormonozalezny- żle! Już miałąm dość wiedzy. ZA to o herach powiedział-minus- dobrze! Ech...szkoda wracac.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1225 dnia: Stycznia 13, 2014, 11:27:40 pm »
No dobra zostawmy raka, bo go nie mamy. :-\

A ten iloraz to mam 1,36, czyli nie jest źle?

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1226 dnia: Stycznia 14, 2014, 07:45:57 am »
Sprawdziłam na sobie, czasami lepiej mniej wiedzieć, niż więcej, na temat swojego histopatu. Przy omawianiu tego dziadostwa, np. przed rekonstrukcją lub przy składaniu wniosków o niepełnosprawnośc, kiedy człowiek musi wziąć do ręki zaświadczenie o stanie zdrowia, gdzie wypisywane są też rokowania, mnie osobiście już dwa razy zdarzyło się wyć, a wydawało mi się, że jestem silna  :-\

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1227 dnia: Stycznia 14, 2014, 08:26:36 am »
Dana- bardzo dobrze jest do 2,jak już zauważyłaś. :)
Mirusiu znam ten bol, wiem tez ,ze nie należy za bardzo brac sobie do serca rokowań. Za pierwszym razem miałam 95% na wyzdrowienie  , po roku to nawet wolałam już nie wiedzieć.
A ja dziś obudziłam się z bolem głowy ( ta uwaga do KNŁ:)), na szczęście po apapie extra zelżał.
Zaraz jadę do  Kliniki w Katowicach Ligocie na badanie EMG ,badanie  przepływów nerwów( cokolwiek to oznacza) w rękach. Sprobuję tam zostawić plakaty i ulotki. MIłego dnia!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1228 dnia: Stycznia 14, 2014, 08:56:15 am »
Amorku, pocieszające jest znowu dla mnie to, że nie tylko mnie boli głowa. Czyli nie moja wina, tylko AURY..... brrrrr.
Co znaczy KNŁ.. nijak nie mogę rozszyfrować.  ???

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Strzały Amora
« Odpowiedź #1229 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:46:18 am »
mnie czerep boli od wczoraj  >:(
aspiryna moje wybawienie