Rak piersi > USG

Odp: Usg guzek BIRADS 4/5

(1/7) > >>

MagdaWG27:
Hej dziewczyny zaraz dobiegnie 3 w nocy a ja nie potrafię zasnąć.  Od jakiegoś czasu bolała mnie piers wiec poszłam w środę  do lekarza ginekologa. Stwierdził zmianę 1,5 cm w lewej piersi i kazał skonsultować z innym specjalista.  Wczoraj byłam u chirurga i potwierdził guza a w opisie usg opisał birda 4/5 kazał zrobić mammografie i chce położyć mnie do szpitala na biopsje grubo igłowa. Ze strachu zrobiłam tez badania krwi i crp mam nieznacznie podwyzszone.  Norma 5 a mam 5.1. Ob w normie, monoc yty dwa razy podwyzszone i tsh nieco niskie. Mam niecałe 28 lat i w głowie setki myśli o najgorszym. Nikt w rodzinie nie chorował na raka. Niepokoi mnie ta skala birda bo ob czytałam się w internecie...... ::((

braja:
Ten birads jest niepokojacy, ale to tylko ocena wizualna. Poczekaj na wynik biopsji, może się okazę ze to nic groxnego. Nie wiem czemu ma byc w szpitalu, może tak bedzie szybciej? Bo to nie jest bardzo skomplikowana procedura. No chyba, że doktor przy okazji zrobi Ci i inne badania. Dobrze, że się przejąl, lekarzom zdarza się lekcewazyc mlode osoby z takimi problemami.

lulu:
Dobrego masz lekarza. Zaczął od grubej igły, nie traci czasu na biopsję cienkoigłową.

MagdaWG27:
Słyszałam że biopsja gruboigłowa może różnią ewentualneewentualnego raka....

MagdaWG27:
Może rozsiac raka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej