Autor Wątek: Schematy: AC, FAC, FEC  (Przeczytany 42621 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 27, 2013, 07:13:15 pm »
Braju O0
pisałam wyżej własnie o tem
nie wolno grapefruitów jak się dostaje cyklofosfamid (endoxan), który między innym jest składnikiem czerwonej (literka C w AC)


O, ale ja tego C to najpierw nie miałam tylko zaczynałam od AT i to "A" było czerwone  :o Tak czy inaczej, w okolicach chemii cytrusów lepiej unikać  :)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 29, 2013, 09:46:50 pm »
Ja w czasie leczenia, tu nie byłam i nie wiem skąd słyszałam, ale ponoć grapefruity są zdrowe, więc żarłam co dzień jednego (lubię, ale co za dużo to niezdrowo). Chemię miałam AT (4 x) i AC (4 x) i przeżyłam mimo tych grapefruitów. Więc spoko z tym jedzeniem. Najważniejsze by smakowało i poprawiało nam tym samym nastrój.  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 29, 2013, 09:51:12 pm »
Dana
a doktor Ci żadne nie powiedział o grapefruitach?
Ja to akurat przeczytałam w ulotce od endoxanu (cyklofosfamid)


 Substancje zawarte w grejpfrutach mogą utrudniać aktywację cyklofosfamidu i co za tym idzie  jego skuteczność  - nie należy spożywać grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2013, 09:57:09 pm wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 30, 2013, 04:16:19 pm »
Nikt mi nie powiedział. Ja lecząc się w ogóle nie analizowałam tego, co mi dają (ino wysłałam informację do histopatologa z Poznania (znajomy brata) który zresztą też dostał mój preparat (można wypożyczyć ze szpitala) by ocenił, czy mnie dobrze leczą. Uznał, że w Poznaniu też tak by leczyli i był to w tym czasie najnowocześniejszy schemat (a co to jest, to mnie już nie interesowało, a dodam, że z zawodu jestem chemikiem). Dopiero jak do Was dołączyłam, to zaczęłam sprawdzać, co mi tam na tych wypisach szpitalnych napisali. Ja chorując ciężko pracowałam i nie miałam czasu na nic więcej, poza chorowaniem (tzn. dniami niemocy). W ogóle nie myślałam, że perełka... xhc
Dopiero dziś widzę, jak fatalnie wtedy wyglądałam. Było, minęło  :-\ :-\ taką mam nadzieję
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 08, 2013, 08:46:03 pm »
Niby wiedziałam. Niby byłam całkiem gotowa. Tak mi się wydawało. A jednak dziś, kiedy je tak wyciągam i wyciągam, kiedy je widzę w umywalce, kiedy nie potrafię jeszcze się zdecydować, żeby z tym skończyć i ogolić się na zero, to mi się, cholera, ryczeć chce. Wyleniały renifer to nieszczęśliwy renifer. Tłumaczę sobie, że to dowód na to, że trutka działa, że zabija szybko dzielące się komórki, a tym samym raka, ale... No doła mam i tyle...
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 08, 2013, 08:54:30 pm »
dół zrozumiały  :-*
ale wierz mi - ulży jak pozbędziesz się owłosienia za pomoca maszynki  :-*
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 08, 2013, 08:57:37 pm »
Pozwól sobie na mały dołek! Popłacz nawet, ulżyj sobie, poprzeklinaj. A potem otrzep włosięta i powiedz- o nie!Nie dam się złamac! Wygram!
I tam będzie. Czas biegnie szybko ,ani się obejrzysz , a włoski śliczne i kręcone zaczną odrastać! Na lato będą piękne! :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2013, 09:01:34 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 08, 2013, 08:57:46 pm »
Porycz sobie dziecko, poklnij na czym świat stoi, ulży Ci.
Moja rada. Masz maszynkę w domu, zaangażuj któregoś domownika do golenia. Jeszcze dzisiaj. Najgorszy widok, po przebudzeniu włosy na poduszce.
Ja tak zrobiłam. Golił mnie małż, syn się z tył przyglądał. Raczej patrzył na moje reakcje. Potem se pobeczałam, a potem przeszło. Włosy rzecz nabyta, będą po odrośnięciu jeszcze ładniejsze  ;)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 08, 2013, 08:59:53 pm »
reniferku,
wiem,ze niektórym osobom bardzo trudno pogodzić się z utrata włosów
ale uwierz mi/nam .... włoski odrosną zaraz po skończeniu leczenia  :)
Żeby nie patrzeć jak wychodzą, trza zgolić, wiem, że to trudne.
(u mnie było tak: w czwartek zaczęły wychodzić garściami, w piątek poszłam na zakończenie roku do mojej córci, w sobotę obcięłam włoski "na chłopaka", w niedzielę prawie ich juz nie było.....przez kilka dni nosiłam takie nie wiadomo co - wyglądałam jak oskubany kurczak....dopiero po tygodniu zgoliłam na zapałkę - iiiiiiiii bardzo żałowałam, że nie zrobiłam tego wcześniej)
Nooooo i zostałam domowym Beny_Hilem  ;D
Ale za to jak gdzieś wychodziłam,to fryzurę miałam pierwsza klasa  :D Zawsze idealna, jak prosto od fryzjera, hehe jak oglądam teraz fotki z tamtego perukowego okresu to se nawet myślę, że lepiej wyglądałam niż z własnymi włoskami (przed leczeniem)  ;)
Wkleiłabym jakąś fotkę, ale komp stacjonarny zepsuty, a tam wsie fotki są  :-\
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2013, 09:01:42 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 08, 2013, 10:03:30 pm »
Reniferku, po prostu i po ludzku - przytulam Cię bardzo mocno. I rycz sobie, rycz…  :-* :-* :-* Na razie niech wystarczy, ze my wiemy, że za kilka dni będzie Ci lżej, lepiej, prościej...

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 09, 2013, 07:24:07 am »
Reniferku mi zaczęły wychodzić garściami w 12 dniu po pierwszej chemii(akurat była niedziela)przeryczałam prawie cały dzień,na nastepny pojechałam do fryzjera i kazałam się ogolić na łyso,facet spojrzał na mnie jak na nienormalną,ogolił mnie na 0,5cm;po trzech dniach musiałam sama ogolić się jednorazówką na zero; bo te co mi zostawił miałam wszedzie w pościeli,nawet w ustach,strasznie kuły,teraz po siódmej mam już fajne trochę więcej niż pół cm :-*
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 09, 2013, 09:27:50 am »
Domino, to w trakcie chemii już zaczęły Ci odrastać włoski ???
Moja chemia skończyła się 8.03.2006 (datę pamiętam) włosy wyszły dokładnie 14 dni po pierwszej chemii (październik 2005) ale zupełnie nie pamiętam zmagań z tym wychodzeniem. Zawsze nosiłam b. krótkie włosy. Jeszcze przed wypadnięciem (o którym wiedziałam od pań podczas pobytu w szpitalu na pierwszej chemii) ścięłam się u fryzjera na jeszcze krócej niż zwykle. Wypadły mi niemalże wszystkie w kąpieli. Ale nie przypominam sobie, by była to jakaś trauma. Chyba nie był to dla mnie problem. W domu chodziłam bez peruki, czasem też bez chustki. Dla mnie najgorsze było to, że zawsze w drugim tygodniu chorowałam i zawsze był antybiotyk, wysoka gorączka i ja taka do niczego. A że pracowałam stanowiło to dla mnie istotny problem. Wiedziałam, że włosy odrosną, więc pewnie dlatego nie zastanawiałam się nad tym w ogóle xhc, a gdyby nie łyse brwi i rzęsy, to bym nawet polubiła tę łysinkę :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline domina13

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 170
  • PAMIĘTAJ O PRZESZŁOŚCI, MIEJ PLAN NA PRZYSZŁOŚĆ, A
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 09, 2013, 12:01:53 pm »
 :)jak zakończyłam brać AC(24września),zauważyłam że już nie wychodzą i przestałam golić przy taxotere rosną mi
4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień)

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 09, 2013, 10:13:54 pm »
Dzięki dziewczyny i... miałyście rację, jak zwykle. Jestem już łysolem i dużo mi z tym lepiej niż z patrzeniem, jak się moje kłaczki ewakuują w szybkim tempie. Spodziewałam się płaczu i zgrzytania zębami, a tymczasem... ani jednej łezki. Raczej mnie rozbawił widok w lustrze. A co najważniejsze, mój synuś spojrzał, uśmiechnął się i skomentował: "Mama nie ma włosków. Nie ma nic. Telaz Tymuś". No i musieliśmy go też obciąć, oczywiście nie na łyso. A wcześniej bardzo nie lubił obcinania włosków i się przed tym bronił, więc przynajmniej jest jakaś korzyść :) No i mąż mnie już wycałował po łysince, też miło :)
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Schematy: AC, FAC, FEC
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 09, 2013, 10:17:20 pm »
No widzisz? Tak było najlepiej zrobić :)
Moje dziecko od tamtej pory nazywa mnie "tak jest generał mirko".
Łysa i rozkazująca  xhc
Wszystko piknie odrośnie  :)