Autor Wątek: samopoczucie podczas chemioterapii  (Przeczytany 85370 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 19, 2015, 09:16:52 pm »
Ja radzę jeść to, na co ma się apetyt. Organizm sam wie najlepiej, co dla niego dobre. A przyjemności, w czasie i tak uciążliwej chemii, nie do przecenienie, nawet jeśli wiążą się z "niezdrowym jedzeniem"  :)
Super, ze wraca Ci apetyt i zachcianki, tak trzymaj  :-*
Mam takie same zdanie.Możesz jeść to super. :pot:i jedz na zdrowie,potrzebujesz sił :0ulan: :0ulan:
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 20, 2015, 01:46:34 pm »
Dziewczyny samopoczucie ok, dzisiaj mój ulubiony kapuśniak  :oklaski:
TOJKA oczywiście że przeczytałam i muszę go wydrukować. Ogólnie to chodzi o żywienie już po leczeniu.
Wiecie wszystko byłoby ok gdyby mnie ta ręka nie bolała. Smaruję dalej maścią i jem DIH ale cały czas mi jest w nią zimno od łokcia w dół. Jak do poniedziałku mi nie przejdzie to kurcze jadę do lekarki niech mi ją obejrzy. Przecież ta ręka musi mi wytrzymać.....
Może ta pielęgniara gdzieś mnie niefortunnie dziabła obok żyły, może w nerw  :-\
Dodam, że nie mam żadnego siniaka.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2015, 01:50:21 pm wysłana przez Ewka_79 »
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 20, 2015, 08:06:46 pm »
lekarz koniecznie; ale rozważ też rehabilitację, nawet jeśli lekarz nie zaleci (bo często lekarze nie doceniają rehabilitacji…)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 23, 2015, 06:02:09 pm »
Hejka, dzisiaj już nie mam żadnych, ale to żadnych skutków ubocznych po tej chemii, w końcu.  ^-^
Jutro umówiłam się do mojej lekarki w sprawie tej ręki, już prawie nie boli ale porobiły mi się jakieś grudki i mam bardzo twarde żyły.
Dopytam się jej jeszcze w sprawie moich wyników pooperacyjnych bo są opisane powiedzmy po łebkach. Niech mi dokładnie wytłumaczy o co chodzi z tymi łacińskimi nazwami.

Dzisiaj miałam robione badania krwi i oczywiście był problem znaleźć jakąś normalną żyłę. W końcu koleżanka powiedziała, że następnym razem weźmie krew z palca  xhc xhc xhc
Już teraz problem z pobraniem krwi, a gdzie wkłucie wenflonu. Ale mam to w nosie, niech się pielęgniary martwią i niech szukają w końcu to ich praca. Kto szuka ten znajdzie >:D

Jeszcze jedno zapytanie, czy podczas chemii robiły Wam się jakieś dziwne pryszcze na twarzy? Bo ja mam od pierwszej chemii w dwóch miejscach na policzku i wcale się nie goją. Oczywiście okres też mi się zatrzymał. :-\
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2015, 06:06:03 pm wysłana przez Ewka_79 »
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 23, 2015, 06:36:51 pm »
nooo dobrze pomyślałaś z tym przepytaniem lekarki
spisz sobie wszystko na kartce, bo w gabinecie często człowiek zapomina o co miał zapytać

ja w czasie chemii nie miałam żadnych wyprysków
cerę miałam jak dupinkę niemowlaczka ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 23, 2015, 06:43:14 pm »

Dopytam się jej jeszcze w sprawie moich wyników pooperacyjnych bo są opisane powiedzmy po łebkach. Niech mi dokładnie wytłumaczy o co chodzi z tymi łacińskimi nazwami.


Ewko, dawaj wyniki do tego działu, postaramy się przetłumaczyć:


http://www.forum.amazonka.org.pl/index.php?board=27.0


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 23, 2015, 09:19:16 pm »
Droga meg wyniki wpisane, może Wy mi wytłumaczycie na chłopski rozum jak i co. Bo po co mi marginesy wokół czegoś co jak się okazuje rakiem nie było. Ale najlepsze, że z tego guza była biopsja która wykazała komórki nowotworowe. Ogłupieć idzie.
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 02, 2015, 09:18:03 pm »
Dziewczyny w piątek idę na 3 wlew. Jak ten czas szybko leci. Teraz mam apetyt jak diabli, jem co wejdzie i na co mam ochotę. Nawet o 23 idę zjeść płatki z mlekiem bo mnie ssie w żołądku  mnx.
Muszę zbierać siły bo potem tydzień innego jedzenia. Najgorzej będzie znaleźć zaś dobrą żyłę do wkłucia.
Teraz na badaniach genetycznych musiała mi babeczka pobrać krew z tej drugiej ręki bo w tamtej za cholerę nie było widać ani jednej.
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 02, 2015, 09:56:33 pm »
No to Ewka bedziesz miała 50% za sobą.Trzeba to uczcić :oklaski: :oklaski:O żyły się nie martw i myśl pozytywnie.Będzie ok :0ulan: :0ulan:
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 03, 2015, 11:48:46 pm »
Dziewczyny trochę zaczynam się martwić o pewne rzeczy. Łapię się na tym, że zapominam niektóre słowa, chcę coś powiedzieć i nie pamiętam jak się np. jakaś rzecz nazywa. Wiem co chcę powiedzieć ale nie umiem skleić wyrazu. Kurcze mam nadzieję, że to przejściowe. Dzisiaj się z tego śmiałam, bo chciałam coś powiedzieć znajomej i ucięłam w połowie wyraz. Czyżby mój mózg się lasował? :o
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 03, 2015, 11:53:47 pm »
Ewka, ja bezchemijna, więc z doświadczenia nie mówię, a jedynie powtórzę to, co dziewczyny - jak tu przybiegną - opowiedzą dokładniej - wszystkie tak miały :) Trwa to jakiś czas, a później wraca stan normalny. Lub prawie normalny.
Nie przejmuj się :)
Buziak  :-*


Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 04, 2015, 12:03:35 am »
Dziury pochemijne - normalka ;) Mija :) Raczej przeważnie w większości ;D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 04, 2015, 12:03:51 am »
No, ja myślę że przejściowy. Muszę chyba zacząć więcej czytać
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 04, 2015, 12:20:23 am »
Czyżby mój mózg się lasował? :o

pewnie to mało pocieszające, ale ja mam zlasowany mózg, a chemii nie miałam  xhc

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 04, 2015, 10:02:38 am »
bo Ty aquilo jesteś pozawymiarowa  ;D

spokojnie Ewo, to normalne, po latach nakłada się na to SKS i wychodzi piękny zryty beret - przywykniesz  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich