Autor Wątek: samopoczucie podczas chemioterapii  (Przeczytany 85072 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 13, 2015, 02:05:59 pm »
Oczywiście jedz ile wlezie, organizm musi się zregenerować !To co napisałaś to samo zdrowie! Radio to pestka, ja wręcz wmawiałam sobie ,ze odwiedzam  dom zdrojowy w uzdrowisku!;)Pewnie,ze to dodatkowe zabezpieczenie! A domu siedź jęsli możesz i ciesz się tym , wykorzystaj do maksimum. Potem się skończy i znowu będziesz do pracy jeździć! :) No to za chwilkę opijamy zakończenie chemii! ztx
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 13, 2015, 07:29:21 pm »
Ewka super jesteś już prawie na mecie.Radioterapia to pryszcz w porównianiu z chemią .Trwa chwilę i ze znajomymi można pogadać  ztx ztx
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 18, 2015, 09:07:14 am »
No i tak, piąta zaliczona  ztx. Dzisiaj jest ok, ale wiem, że może być różnie. Wczoraj nawet szybko poszło, bo tylko 4 godzinki.
Po strzale mąż zawiózł mnie na lody bo mi się tak chciało, że musiałam je pożreć.
Następnie w domu był rosółek i pieczonki, oczywiście obiad też zaliczyłam i poszłam spać xhc.

Dziś moja druga połowa ma urodziny i dostanie torta z bitej śmietanki, ja oczywiście nie przepuszczę kawałeczka choćby nawet mnie mdliło.
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 18, 2015, 10:23:07 am »
 :oklaski: - za determinację :) I za to, że już całkiem z górki :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 18, 2015, 10:29:01 am »
Widzisz Ewka najważniejsze to pozytywnw podejście ,odliczaj i ciesz się na koniec terapi.Zdrówka dla Twojej drugiej połowy ztx ztx
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 18, 2015, 12:12:48 pm »
Dziękuję bardzo za życzenia i za wsparcie w okresie leczenia. Muszę się przyzwyczaić do drugiego troszkę innego życia. Nie zmienię przeszłości, muszę patrzeć i myśleć pozytywnie.
Z górki i to bardzo, potem jeszcze radio i w połowie września chcę wrócić do pracy, koniec lenistwa  ztx.

Dodam tylko,  że moja sköra, szczególnie klata jak i twarz wyglądają jak po dwu godzinnym pobycie na słońcu, ale to chyba dobrze. No i mam jeszcze problem z zaparciem, ale mam ogórki kiszone z beczki więc je zapodam i może pójdzie  ::((
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 12:16:43 pm wysłana przez Ewka_79 »
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 18, 2015, 03:32:35 pm »
Następnie w domu był rosółek i pieczonki, oczywiście obiad też zaliczyłam i
ja pierdziu
pieczonki zaraz po chemii
Ty to masz zdrowie :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 18, 2015, 04:45:57 pm »
Ewka nie spiesz się do pracy,odpoczni po leczeniu ,zalicz senatorium i dobpero wtedy.Nie wpadaj od razu na 100% obrotów ,oszczędzaj się
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:33:37 pm »
Tak Tojka lekarz stwierdził, że ja to jakiś harpagan jestem. Dzisiaj też wcinam ile wejdzie, bo cały czas jestem głodna  :oklaski:
Czekam tylko na męża, żeby już torta wpierniczyć.

Natalko, myślałam nad tym sanatorium. Chciałabym bardzo jechać i odpocząć. Muszę porozmawiać z lekarką. Co do powrotu do pracy, to boję się, że jak będę za długo na świadczeniach to mi powiedzą do widzenia. A pracę mam super, siedzę w budżetówce, dobrze płacą, więc się boję  :-[
Wiecie co, jak już w życiu dobrze poukładało, dobra praca moja i męża, dzieci zdrowe, na wczasy stać, budowa zaczęta to tu takie coś kilofem w łeb. Ale muszę ,  musimy wierzyć, że będzie dobrze.
Najważniejsze, że jest mocne i silne leczenie, aż trochę jest mi żal że dobiega końca, bo co dalej będzie mnie chronić.
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:39:34 pm »
Chronić Cię będzie optymizm ,to że jesteś potrzebna swoim dzieciom i mężowi.Jesteś młoda i na 1000% będzie dobrze,życie przed tobą a teraz tym bardziej docenisz ten dar.Ewa bedzie dobrze  :oklaski:
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:48:48 pm »
Wiecie co, jak już w życiu dobrze poukładało, dobra praca moja i męża, dzieci zdrowe, na wczasy stać, budowa zaczęta to tu takie coś kilofem w łeb. Ale muszę ,  musimy wierzyć, że będzie dobrze.

Ewka, na wspomnienia mnie naszło - mogę?  :)
Mnie mąż prosto z radioterapii zawiózł... do naszego nowego domu :) Choroba zaskoczyła mnie pod koniec budowy ;) Radio odbywałam poza domem, 7 tygodni w szpitalu. I było tak: 5 dni naświetlań - w tym czasie planowałam kafelki, rysowałam projekt mebli kuchennych, obmyślałam, jak ustawić kominek itp.,  a potem 2 dni przerwy - na radio biegłam już z torbą, potem prosto do autobusu, przesiadka na międzymiastowy, bo trzeba było zaakceptować (albo nie  ;D) pomysły męża, wytyczne zostawić domowemu majstrowi, spotkać się ze stolarzem, kafelki w sklepie wybrać, sprzęt agd kupić i pudła popakować... ;) Pakowałam, opisywałam, gdzie postawić, oni pod moją obecność wywozili, ja przyjeżdżałam znowu i znowu pakowałam ;) Bardzo miło ten okres wspominam - nia miałam czasu się nudzić, tęsknić za domem i myśleć o chorobie :)
A w chałupie mieszkamy już ponad 11 lat :D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:52:05 pm »
Tak Natalko musi być dobrze, innej opcji nie ma. Wierzę w to bardzo, lekarka też mi powiedziała, że ktoś mnie strzeże, bo to naprawdę cud wykryć raka niewidocznego w żadnym badaniu, nim się jeszcze nie zdążył zbudować. I jak tu nie wierzyć w cuda  xhc
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 18, 2015, 07:43:17 pm »
wiecie, jeśli w trakcie leczenia jesteśmy zmuszone do funkcjonowania na wyższych obrotach niż przed chorobą, to to dodaje
paera, nie myślimy o dziadzie i to jest super bo pomaga  :0ulan:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 18, 2015, 07:46:56 pm »
Tak Natalko musi być dobrze, innej opcji nie ma. Wierzę w to bardzo, lekarka też mi powiedziała, że ktoś mnie strzeże, bo to naprawdę cud wykryć raka niewidocznego w żadnym badaniu, nim się jeszcze nie zdążył zbudować. I jak tu nie wierzyć w cuda  xhc
Widzisz jakie masz szczęście !!!!!!!
Natalia

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: samopoczucie podczas chemioterapii
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 18, 2015, 11:02:15 pm »
Tak Natalko, ja to określam jako szczęście w nieszczęściu  xhc.

wiecie, jeśli w trakcie leczenia jesteśmy zmuszone do funkcjonowania na wyższych obrotach niż przed chorobą, to to dodaje
paera, nie myślimy o dziadzie i to jest super bo pomaga  :0ulan:
Tak Ptaszynko, zgadzam się z Tobą.

Oj Hamaczku, moja budowa jest dopiero w stanie surowym. Są okna dach papą przykryty. a reszta czeka. Ale jak tam wchodzę, to już sobie wyobrażam jak będę meblować.  Marzenia się spełniają.
Naprawdę jestem bardzo wdzięczna za Wasze wsparcie i wszystkie porady. Zazdraszczam Wam, że macie ten najtrudniejszy okres daleko za sobą, ja dopiero w niego wchodzę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 11:08:41 pm wysłana przez Ewka_79 »
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1