Autor Wątek: witamina D3  (Przeczytany 89168 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 01, 2015, 12:31:45 pm »
D3 jest jedynym suplementem jaki lekarze zalecają zdrowym ludziom
a że ludzie przesadzają ogólnie z suplementami branymi na własną rękę to inksza inkszość
każdy suplement w zasadzie powinno się skonsultować z lekarzem
zapytać więc nie zaszkodzi
ale jeśli nie odpowiada branie tabletek, to tak jak pisze madzia - więcej słonka latem (w godzinach 10-15), ale też bez przesady (ponoć powinno wystarczyć kilkanaście minut dziennie) - bez filtrów (filtrów czeba używać jak się wychodzi na słońce na dłużej)
madzia - witamina D3 może mieć też wpływ na choroby autoimmunologiczne, w tym alergię

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 01, 2015, 12:35:52 pm »
 :oklaski: :oklaski: tak Aquila, też czytałam o tym, dziennie ok 15 min na słońcu bez kremów z filtrem pomaga na przyswojenie
witaminy d3 przez skórę :0ulan:
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 01, 2015, 12:59:14 pm »
alergie czynną mam ponad połowę swojego życia i w latach świetności słońca dozowałam dużo,alergie przejęłam po babci mojego taty ,zresztą tak jak insze choróbska np  nadciśnienie/po rodzicach / ,raka miałam po przodkachi insze czynniki zaskoczyły ,wspomogły choroby  ,wiadomo nie raz można się czymś wspomóc ale bez przesady i paranoi ,ot mam przykład magnes ale lepsze efekty są pijąc odpowiednia wodę i jeść codziennie dwa jabłka i pijąc  kakaoa. D3 podawałam dzieciom na polecenie lekarza ,ale zaznaczyła że maluchy mają tez ją w mleczku więc ostrożnie a mój onko jak go pytam  o suplementy się uśmiecha  :) 
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2015, 01:09:28 pm »
ale jak listopad albo grudzień...i czasem przez miesiąc słońca nie uświadczysz....albo siedzisz w robocie kiedy się akuratnie pojawi na 5 minut..........to jak tu te norme 15 minut dziennie wyrobić  ???
i wtedy zaraz grypa...albo co gorsze
nikt nie każe się obżerać D3 w lipcu
ale jesień i zima to akurat okres na tę witaminę  :P
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 01, 2015, 01:14:29 pm »
no właśnie ja dlatemu łykam, bo latem w w/w godzinach siedzę głównie w robocie, więc ewentualnego słońca zażywam dopiero po 16stej ;)
na grypy i takie tam w zasadzie nie choruję, ale ogólnie z moim układem immunologicznym jest coś nie tak, alergia, być_może_hashimoto, rak ...

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 01, 2015, 01:25:17 pm »
Przez okres jesienno-zimowy mam zalecone od lekarza od osteoporozy wspomagać się wit D3, ponieważ lepiej się wchłania wapno !
Biore Ostercal na moją osteopenię. Jest tam D3 ale za mało ! Dodatkowo łykam 1000 j. do tego wapnia.
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 01, 2015, 01:34:28 pm »
wszystko się zgadza ale trzeba żeby się chciało latać po lekarzach ,badać ,ja mam dość co miesiąc do rodzinnej po leki ,onko co jakiś czas ,mammografie ,usg ,rtg  ,do tego stomatolog co jakiś czas,ginekolog   maskara ,kiedy żyć ;D,nie zgadzam sie z Wami ze sa niedobory ale .....Dla zainteresowanych wklejam http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 01, 2015, 02:13:23 pm »
Ja żadnych suplementów nie łykam, tylko ten od czasu brania IA.
W trakcie brania tamosia miałam podstawowe wyniki krwi zawsze w dolnej granicy normy.
Lekarz mi wytłumaczył żebym dała spokój, że przy tamosiu tak bywa.
Chcąc se przed rekonstrukcją podreperować krewkę przez trzy miechy łykałam centrum i co wielkie g... Wyniki były takie same.
Tak, że......
Najlepszy sposobem dostarczenia wszystkich potrzebnych witamin jest prawidłowo zbilansowana dieta, he, he.....  ;) łatwo powiedzieć, trudniej zrobić  ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2015, 02:15:36 pm wysłana przez Mirusia »

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 01, 2015, 02:58:57 pm »
http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

takie artykuły są niebezpieczne, nie wierzta we wszystko co piszą w internetach  ::((
"megadawki" "uderzeniowe" na własną rękę ??? nooo jak ktoś chce eksperymentować na sobie ...

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 01, 2015, 04:21:04 pm »
Ja dawke uderzeniową dostałam od lekarza
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 11, 2015, 10:22:27 pm »
ja sobie jeszcze nie badałam, ale córkowata miała na początku roku 2014 poziom 15,2 (przy normie od 30 do 100) i zalecone 6 kropli Vigantolette (czy jakoś tak) dziennie,
we wrześniu miała już 50,3, potem na jakiś dłuższy czas zapomniała zażywać (może ze dwa miesiące),
teraz badałyśmy i ma 50,8





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 12, 2015, 09:09:03 am »
Slonce dostarczy witaminy D3
Natalia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 12, 2015, 09:44:51 am »
Akademia Witalności do której madzia dała link, to super stronka. Mam zaufanie do prowadzącej (nie wiedzieć czemu ;D ). Artykuł o podobnej wymowie był w ostatnich Wysokich Obcasach. Podobno w naszym klimacie, zimą nie sposób pobrać odpowiedniej dawki, z jedzenia również. Ja na razie się nie suplementuję, ale przy najbliższej okazji zapytam moją onkę.Tylko, czy jej uwierzę... :P Z tematem tamoksyfenu ciągle borykam się sama.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 12, 2015, 10:17:05 am »
Ja biore uderzeniowa dawke raz w tygodniu z zalecenia lekarza .
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich