Autor Wątek: witamina D3  (Przeczytany 89193 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #345 dnia: Lutego 07, 2018, 05:20:14 pm »
Beciu miałam różnie  50 pod koniec sierpnia a pod koniec roku  chyba początek listopada czy października około 20 ? I lekarz po badaniu usg doradzić mi najnowszy zalecany sposób suplementach- raz w tygodniu. I koniec stycznia miałam te 39. Więc mam jakiś problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu. 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #346 dnia: Lutego 07, 2018, 05:43:26 pm »
no i dlatego zdziwiłam się, że miałaś we wrześniu 50, a teraz 39...  ::)
pamiętam jak mi mówiłaś, że teraz zaleca się krople raz w tygodniu uderzeniowa dawka, więc Vigantol kupiony, a ja łykam dalej tabletki  :-\
wczoraj kupiłam mamie Vigantoletten 2000, a to już nie lek, jak Vigantoletten 1000, tylko suplement diety
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #347 dnia: Lutego 07, 2018, 06:28:47 pm »
miałaś we wrześniu 50
muszę się poprawić -  nie "miałaś", tylko pisałaś o tym na początku września  :)
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #348 dnia: Lutego 07, 2018, 07:12:12 pm »
Kończą mi się kapsułki i też nabyłam vigantol. Jak toto aplikujecie? Solo na łyżeczkę czy jak?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #349 dnia: Lutego 07, 2018, 07:17:36 pm »
Nakeaplam na łyżeczkę +ciutkę masła po :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #350 dnia: Lutego 07, 2018, 07:33:28 pm »
miałaś we wrześniu 50
muszę się poprawić -  nie "miałaś", tylko pisałaś o tym na początku września  :)
a poddajesz w watpliwosc ?  ;) mam wkleic wynik badania? a zauwazyłas ,ze zanim mi zlecił w płynie miałam znowu 2o kilka ? właśnie to jest dziwne , że tak szybko mi się zmienia. Może za często badam? z tego co napisałąs to chyba lepiej brac dwa razy 1000 wigantoletten bo przynajmniej lek! dziwne to bardzo, ze 2000 to już suplement??
hamaczku najlepiej z posiłkiem bo zawsze tłuszcz w nim jest
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #351 dnia: Lutego 07, 2018, 08:24:04 pm »
Amorku, no coś Ty...  :)
nie podaję w wątpliwość wyniku, tylko doprecyzowuję mój wpis
nie neguję, że miałaś taki wynik, tylko poprawiam samą siebie, bo napisałam, że miałaś badanie we wrześniu, a badanie nie było we wrześniu, tylko pod koniec sierpnia, więc zreflektowałam się, że na początku września napisałaś tu o wyniku badania, które robiłaś w sierpniu  :)

ja chyba ostatnio nie umiem dogadać się... co innego mam na myśli pisząc/mówiąc coś, a co innego odbiorcy rozumieją... ::)
chyba nastawię się tylko na odbiór, bo na Filipiny, to na razie nie mogę wyjechać  O0 ;D
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #352 dnia: Lutego 07, 2018, 10:12:58 pm »
Beciu  a ja tam taką emotikonkę   wstawiłam  z przymruzonym.oczkiem :) 
Powiem więcej przed kolonoskopie też robiłam i miałam o wiele mniej dlatego tak się cieszyłam  z tego kolejnego dużo lepszego wyniku. Chyba dam sobie spokój z tym sprawdzaniem.   
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #353 dnia: Lutego 07, 2018, 10:23:04 pm »
Amorku, emotkę dojrzałam, a jednak musiałam się wytłumaczyć  :P
 :-*

a słyszałaś o Alfadiolu?
https://www.doz.pl/leki/p924-Alfadiol
dr Jarząb przepisał mi ten lek razem z Calperosem i Vigantoletten, gdy wyszła mi osteopenia
potem inni onkolodzy nie przepisywali
15 lutego będę na kontroli w Gliwicach, to spytam, czy brać
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #354 dnia: Lutego 07, 2018, 11:49:11 pm »
Nigdy nie badałam poziomu wit.D 3, ale na ten moment mam wrażenie, że wychodzi mi ona uszami😉Z ciekawostek...pono, jak kąpiemy się w oceanie, w pełnym slońcu, to najlepiej  już się nie zmywać w słodkiej, bo tracimy tę cenną witaminę. Najlepiej się potem nasmarować olejem kokosowym i cześć😊
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #355 dnia: Lutego 08, 2018, 02:55:33 am »
A mi się zdaje, że słona woda też zmywa, lepiej sie posmarowac olejem przed wejsciem do wody. ale Perła, Ty masz tam tyle słońca, że nawet jak zmyjesz 90% to te 10 to bedzie aż nadto
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #356 dnia: Lutego 08, 2018, 08:18:43 am »
na 100% witamina d3 u Ciebie jest na odpowiednim poziomie, aktualnie! tak trzymaj!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #357 dnia: Lutego 24, 2018, 11:02:21 pm »
Pewnie było, ale... nie bijta ::(( nie kce mi się szukać ::((
Czy ta K2 jest KONIECZNA przy D3? O osteopenię chodzi.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #358 dnia: Lutego 24, 2018, 11:36:55 pm »
zdania są podzielone - mi moja nowa onka powiedziała, że niekoniecznie z tym wchłanianiem tak jest,
ale nie sądzę, by miała jakąś olbrzymią wiedzę w tym temacie...
a szkoda


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #359 dnia: Lutego 24, 2018, 11:59:02 pm »
No właśnie różnie pisajom, ale dość często, że dla kości to niby lepiej z K2.
A gdybym nabyła w kroplach D3 + K2 to znowu: D3 przywalić końską dawkę raz w tygodniu to dobrze (i jak wygodnie ;) ), ale K2 - czy też dobrze ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)