Autor Wątek: witamina D3  (Przeczytany 89181 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 25, 2018, 12:17:09 am »
podłączam się do pytania
i czy można łykać syntetyczną wit. K2 produkowaną z soi przy raku hormonozależnym  :-\  ::)

« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 12:26:12 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 25, 2018, 06:33:34 am »
A cz nie lepiej wpierniczać ryby, gdzie jest naturalna witamina? W tą naturalną D3 kupowaną w aptece to jakoś nie bardzo wierzę. Ile to tych rekinów trzeba złapać aby produkcja zapewniła popyt. Ja osobiście nie badam, nie połykam i jak na razie, katarki, infekcje mnie omijają, chociaż nagminnie ryb nie wpierniczam. Oby tak dalej.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 25, 2018, 07:37:45 am »
podłączam się do pytania
i czy można łykać syntetyczną wit. K2 produkowaną z soi przy raku hormonozależnym  :-\  ::)


Ja bym jednak soi nie jadła .Co do wit K2 czytałam różnie i jej nie biorę.jeden z wpisów twierdził,że działanie K2 nie jest udokumentowanie i to tylko trik reklamowy.W marcu mam mojego gin ,na pewno spytam o tę witaminę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 07:39:51 am wysłana przez Natalia »
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 25, 2018, 10:10:07 am »
Jeden słoiczek K2 Solgara  łyknęłam onegdaj z witd3. Potem wyczytałam, ze jest inny sposób na przypilnowanie by w organizmie sama się tworzyła ta witaminka. ( najlepsza najbardziej naturalna jest z natto -to sfermentowana soja)
"Witamina K2 – jest związkiem głównie tworzonych przez bakterie w produktach fermentowanych (sery, jogurty, kefiry, kapusta kiszona). Przy sprawnie działającym układzie trawiennym i równowadze flory bakteryjnej w jelitach również i tam powstaje witamina K2. "
Teraz biorę sam vigantol i poziom jest ok chciałabym jednak dobić do 50
wydaje mi się, że całe zycie miałam słabe kosci , słabe nasycenie tą witaminą ( pierwsze badanie to było 8,5 ) tak, ze teraz jestem już super zadowolona.
Co do tej soi, której tak się obawiasz Beciu to nie są ilości którymi należy się przejmować
wiele z nas bierze leki w których jest soja . Wszystkie leki na wzmocnienie, odbudowę wątroby ją posiadają  i wiele innych np roślinnych na menopauzę. W profilaktyce ważne jest by się soją nie obżerać (bo jak człowiek obżera się nią od niemowlęctwa jak Japończycy to wtedy  chroni przed zachorowaniem)  a trochę fitoestrogenów roślinnych nie zaszkodzi bo  zdrowo  zastąpią estrogeny, które się w organizm jednak wbijają ( wiesz , że butelki plastikowe  PET  stojąc w świetle tworzą w sobie czynnik chemiczny zbliżony w budowie do estrogenu, który przenika do  wody?) można długo na ten temat.
Jeśli chodzi o lekarza to tylko jeden, ten od mojego USG jest z tematem zaznajomiony i to on pierwszy zachęcił mnie przed  kilkoma laty do sprawdzenia poziomu witd3 . TEraz już mowi się o tym o wiele więcej niż nawet te cztery czy dwa lata temu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 10:21:33 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 25, 2018, 02:01:56 pm »
Co do tej soi, której tak się obawiasz Beciu to nie są ilości którymi należy się przejmować
wiele z nas bierze leki w których jest soja . Wszystkie leki na wzmocnienie, odbudowę wątroby ją posiadają  i wiele innych np roślinnych na menopauzę.
(...)a trochę fitoestrogenów roślinnych nie zaszkodzi bo  zdrowo  zastąpią estrogeny, które się w organizm jednak wbijają ( wiesz , że butelki plastikowe  PET  stojąc w świetle tworzą w sobie czynnik chemiczny zbliżony w budowie do estrogenu, który przenika do  wody?)
no właśnie Amorku...
a leki na skutki menopauzy zawierające soję chyba raczej nie są zalecane przez onkologów przy raku silnie hormonozależnym (u mnie 80%)  ::)  :-\
o butelkach plastikowych nie wiedziałam... coraz częściej kupuję sobie soki 100% w małych, szklanych butelkach

spytam w marcu lekarza w poradni leczenia osteoporozy, może będzie zorientowany w tym zakresie
musiałam zadzwonić do katowickiego NFZ ws. poradni w woj. śląskim mających kontrakt na leczenie osteoprozy, bo na Opolską nie mogę się dostać od sierpnia ub. r., a w tym roku ma mały kontrakt i pani powiedziała, że mam dzwonić w marcu, dopiero żeby ustalić termin,
okazało się, że najbliżej taka poradnia jest w Rudze Śląskiej i już za miesiąc od telefonu mam termin wizyty
:o
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 02:03:53 pm wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 26, 2018, 04:22:24 pm »
Beciu, ja biorę egistrozol i leczę osteoporozę. Biorę calperos 1000 i witaminę d3 w kropelkach - Vigantol. Rodzinna (reumatolog zresztą) kazała brać w okresie letnim - słonecznym 4 kropelki ( 2000 j.m.) a zimą 6. Biorę jeszcze osagrand (kwas ibandronowy) raz w miesiącu. Witaminę d3 badałam 2 lata temu, miałam na poziomie 25, wtedy jeszcze nie brałam d3. Musze zbadać to na nowo, kazała też sprawdzić poziom wapnia we krwi. Jeśli chodzi o k2 (mk7), to długo się miotałam, pytałam kilku lekarzy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma (jeszcze) naukowych dowodów na to co mówią w mediach. Szukałam też na stronach obcojęzycznych i nie znalazłam nic pewnego. Doszłam do takich samych wniosków co Amor ( tzn. wyczytałam to samo)
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 26, 2018, 06:06:59 pm »
Barbara, dziękuję  :-*
ciekawe co mnie przepisze doktor od osteoporozy  :-*
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 26, 2018, 06:18:59 pm »
Beciu, też jestem ciekawa.
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #368 dnia: Lutego 26, 2018, 08:45:47 pm »
Barbaro, biorę to samo prawie, bo calperos osteo - w nim jest 1000 wapnia, a w calperos 1000 zdecydowanie mniej,
kropelek vigantolu też biorę 4  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #369 dnia: Lutego 26, 2018, 09:22:27 pm »
w takim razie, gdy skończą mi się tabletki, przerzucam się na krople (już, za przykładem Amorka, kupione  :) )
mag, dzięki  :-*
no tak... calporos 1000, zawiera 400 mg jonów wapnia w postaci 1000 mg wapnia węglanu  ::)
calperos osteo - odpowiednio 1g i 2,5g
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Barbara

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 313
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #370 dnia: Lutego 28, 2018, 11:38:09 am »
Mag, ja przez 2 lata brałam calperos osteo, ale wyczytałam, że zawiera aspartam i zrezygnowałam, chociaż faktycznie z poziomem wapnia masz rację. W calperos 1000 jest tylko 400 mg jonów wapnia. Dzięki mag :) Biorę dopiero pierwsze opakowanie. W calperos osteo jest też witamina d3. Może wrócę
Mastektomia -09.2011
Rak piersi przewodowy inwazyjny, G2, Er i PGR dodatnie, HER2 (-), p T1b
Tamoxifen
Egistrozol

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #371 dnia: Lutego 28, 2018, 01:51:23 pm »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #372 dnia: Lutego 28, 2018, 03:09:23 pm »
Hamaczku poleciłabym jednak kropelki i trochę ruchu.Mnie po takiej kuracji stan kości poprawił się.Teraz mam znów badanie gęstości kości ,zobaczymy jak wypadnie.Kontrole mam co 1-1,5 roku
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #373 dnia: Lutego 28, 2018, 03:41:54 pm »
No i pewnie przyjdzie mi posypać głowę popiołem. Byłam u neurologa i oprócz leków neurologicznych zaleciła mi branie D3 ... no bo ze względu na wiek ... Tylko zanim zdecyduję się na jej bramie, to zbadam poziom. Jeśli już, to warto wiedzieć z jakiego poziomu startuję.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina D3
« Odpowiedź #374 dnia: Lutego 28, 2018, 04:06:08 pm »
Lulu powtórzę jeszcze raz -mój gin powiedział :KAŻDA !!!! kobieta po 50+ powinna suplementować wit D3 ,gdyż z wiekiem jej przyswajalność spada.
Natalia