Autor Wątek: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu  (Przeczytany 4222 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« dnia: Kwietnia 01, 2014, 06:20:40 pm »
Stosując równocześnie pertuzumab i trastuzumab, uzyskujemy synergistyczny efekt przeciwnowotworowy, natomiast działania niepożądane tych leków nie kumulują się. Z punktu widzenia medycyny klinicznej, jest to ogromne osiągniecie.

Rozmowa z prof. Tadeuszem Pieńkowskim, kierownikiem Kliniki Onkologii w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, przewodniczącym Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego.

http://www.eonkologia.pl/Stosujac-rownoczesnie-pertuzumab-i-trastuzumab-uzyskujemy-synergistyczny-efekt-przeciwnowotworowy-natomiast-dzialania-niepozadane-tych-lekow-nie-kumuluja-sie-Z-punktu-widzenia-medycyny-klinicznej-jest,12168.html
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 01, 2014, 08:38:39 pm »
Cytat z tego artykułu: "(...)zwłoki administracyjne zmieniają się w zwłoki ludzkie(...)". Tragicznie to brzmi  ::((

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:34:48 pm »
Popytam mojego onkologa jak jest u mnie i co o tym sadzi.
Natalia

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2014, 06:09:44 pm »
Zapytaj Natalko
W Polsce taki schemat jest na razie tylko w programach klinicznych dla osób z rozsianym rakiem piersi ...
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 01, 2014, 09:52:43 pm »
Teraz przeczytałam. Szukam informacji, nie dla siebie, dla koleżanki. Tylko gdzie to się udać, żeby się na takie leczenie załapać?
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 19, 2015, 06:57:51 pm »
Ten Pertuzumab brzmi jak ... imię egipskiego księcia.

Poczytałam o nim (info "z podrzucenia" od znajomej) i ... poszukałam w necie ceny: 1 fiolka = 20 tys. zł.  W Polsce - nie refundowany.

Czy ja nie pomyliłam zer?  >:D

Ponawiam pytanie renifera.


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Jednoczesne stosowanie pertuzumabu i trastuzumabu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 19, 2015, 08:23:36 pm »
o tym, że NFZ odmówiło finansowania pertuzumabu (bo nie potrafi liczyć)  mamy tu:

http://www.amazonka.org.pl/roche-polska-mz-odmowilo-finansowania-lekow-dajacych-chorym-na-her2-dodatniego-raka-piersi-szanse-na-dluzsze-zycie/


ale niestety nie wiem, gdzie jest dostępny


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich