Autor Wątek: Ogólnie o chemioterapii  (Przeczytany 79334 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 08, 2014, 07:15:40 pm »
Bardzo dobrze, że masz chemię przed operacją  :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 10, 2014, 08:52:41 am »
Polecam kuracje jemioła ja biore Helixor M serie2
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 10, 2014, 09:44:42 am »
Mam nadzieję, że lekarz onkolog wie o tym dodatkowym leczeniu  :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 10, 2014, 11:44:37 am »
Wie ale nie jest zachwycony.Wiem że w Szwajcarii ta terapia jest prowadzona równocześnie z inna.U mnie po 3 chemiach rak prawie zginął,lekarze byli zaskoczeni że tak szybko działa .Ja wiem i czuje że jemioła (Helixor M seria2) pomogła.Przy tym znoszę lepiej chemioterapie.Ja w to wierze a wiata czyni cuda
Natalia

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 10, 2014, 11:56:11 am »
Zgadza się. Wiara czyni cuda  :)
Pytałam dlatego, że nasi lekarze uczulają, żeby nie brać, np. suplementów, które nie są przebadane i w związku z tym nie wiadomo w jaki sposób mogą wpływać na przyjmowaną chemię. Chodzi o to, aby nie osłabić jej działania. Twierdzisz, że u Ciebie pomaga  :)
Ciekawa jestem, czy to co przyjmujesz było badane i czy nasi onkolodzy znają działanie tych leków. Sądząc po opinii Twojego lekarza raczej nie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2014, 11:58:00 am wysłana przez Mirusia »

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 10, 2014, 10:14:58 pm »
Gdy wyczulam zmiane wm mojej piersi bylam w Polsce rozmawialam z onkologiem w Toruniu te,n powiedzial mi ze polecz jemiole i na pewno nie mial nic przeciw temu.Wiem rowniez ze terapia antycialami jest stosunkowo nowa ok 10 lat i w dalszym ciagu na etapie badan.Nie zane jest jeszcze faktyczne dzialanie uboczne i jak w kazdym osrodku tak i wm Salzburgu na etapie obserwacji i kazdy dodatkowy lek zaciemni efekt tego leczenia.Ja jestem leczona w LKH Salzburg.W drugim szpitali lekarze prowadza rowniez leczenie jemiola.Ale wybor nalezy do chorego ,ja wlasnie tak wybralam.pozdrawiam
Natalia

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 16, 2014, 11:44:51 am »
Dziewczyny :) ja znowu mam pytanie :) Jestem na półmetku 3 * TAX za mną i 3 przede mną. W przyszłym tyg mam mieć badanie czy to cholerstwo się zmniejszyło i o ile, a sama czuję że potwór się zmniejszył  ztx ztx ztx. Chciałam Was spytać po jakim czasie po ostatniej chemii jest operacja ??? A później po operacji jak długo trzeba czekać, aż się wszystko wygoi na naświetlanie ?

Dziękuję i wszystkich zdrówka życzę

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 16, 2014, 11:57:31 am »
U mnie były miesięczne przerwy. Więc aby zabukować termin operacji u konkretnego lekarza, jeszcze w trakcie chemii się umówiłam. To samo z radio. Miesiąc przerwy po to, by organizm nieco się wzmocnił. Ja po operacji miałam jeszcze chemię (4X co 3 tygodnie) więc problemy z raną pooperacyjną i chłonką dawno minęły. Jeśli Ty po operacji będziesz mieć radio, to nie wiem, jaki czas będzie wystarczający. Lekarze prowadzący Tobą pokierują.
Głowa do góry i do walki  :0ulan: o zdrowie.
Miłej niedzieli  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 16, 2014, 12:43:44 pm »
Wiem, Tino, ze u mnie pilnowala chemiczka, od operacji do chemii, aby nie przekroczyc magicznych 6 tygodni. Ale nie wiem, czy one obowiazuja w Twojej sytuacji, czy sa inne :o

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 16, 2014, 12:55:21 pm »
U mnie lekarz powiedział że operacja będzie ok 4 tygodnie po ostatniej chemii.Kiedy naświetlania i ile jeszcze nie wiem.Jak zawsze przed chemia mam palpitacje serducha a to już w czwartek
Natalia

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 16, 2014, 12:59:45 pm »
Tina ja miałam przed operacją 6 AT, po upływie 1 mies. miałam operacje i za 6 tyg. od operacji miałam naświetlania./17cie lamp/. chłonka zbierała mi się długo, około 3 mies.

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 16, 2014, 01:11:08 pm »
Nie miałam chemii przedoperacyjnej.
Ale mocno trzymam za Was kciuki dziewczyny
  :-*
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 16, 2014, 02:39:37 pm »
Mnie przed podjęciem leczenia, tłumaczono, że przyjmowanie chemii i kroplówki trzeba potraktować, jak drzewo życia, z którego płyną dla nas same korzyści i które jest dla nas wspaniałym lekiem. Nie wiem, może jestem naiwna, ale tak to traktowałam i było mi w miarę łatwo. Podchodziłam do niej, jako do czegoś pozytywnego dla mnie ,dbałam, aby terminy podania się nie przesuwały i naprawdę czekałam na następną dawkę. Spróbujcie, może Wam to dziewczynki trochę ułatwi leczenie  :)

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 16, 2014, 03:13:37 pm »
Mirusia- a o to te magiczne 6 tyg. ????

Skoro Wy dziewczyny mieliście operacje i naświetlania w odstępach miesięcznych to pewnie u mnie też tak będzie. Chciałam mniej więcej sobie urlop zaplanować jak wyzdrowieje, ale nie miałam w ogóle pojęcia kiedy. Teraz mniej więcej mogę to zrobić :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 16, 2014, 03:20:39 pm »
Mnie teraz poinformują kiedy i co.Bedze mogła mamę odwiedzić,Mozę odwiedzę  syna?Ciesze się że to już przedostatnia dawka ,pozniej tylko antyciała.pozdrawiam
Natalia