Autor Wątek: Ogólnie o chemioterapii  (Przeczytany 79418 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 16, 2014, 07:01:49 pm »
Mirusia- a o to te magiczne 6 tyg. ????

Po prostu maksymalny termin, nic więcej  ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 16, 2014, 07:17:52 pm »
Tino, co by dobić dziada (jeśli w ogóle jeszcze jakieś jego resztki pozostał) i by nie dopuścić, by te ewentualnie pozostałe komórki rakowe się zaczęły namnażać.
Tino, ale to tak na chłopski rozum, a nie w oparciu o jakieś medycznie potwierdzone badania.  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 16, 2014, 07:29:59 pm »
Tino, ja miałam 6 x AT przed operacją, operacja była nieco ponad miesiąc po chemii. Bardo chciałam przed radio (25 naświetleń) pojechać gdziekolwiek, gdzie jest basen no i pojechałam ok. miesiąc po operacji na Mazury.Tam codziennie chodziłam na basen, spacery. Pomogło mi to złapać oddech przed radio :), polecam taką kolejność.Po chemii mój duży guz się rozmywał, pod koniec chemioterapii był prawie niewyczuwalny,
pozdrawiam
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 16, 2014, 09:01:37 pm »
Mój guz się bardzo zmniejszył po przedoperacyjnej, ale raka została połowa, więc mialam chemie i po operacji z jednym dodatkowym skladnikiem. Operacja miesiąc po chemii, kolejna dawka chemii miesiąc po operacji, radioterapia ok. 4- 5tygodni od ostatniej chemii (nie pamietam dokladnie, chciałam jak najszybciej ale doktorka odmówiła po obejrzeniu wyników krwi, "mamy panią leczyc a nie ukatrupić"  C:-) )
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 16, 2014, 09:02:54 pm »
ja mam ostatnia chemie zaplanowana na 07.04 także chyba operację gdzieś na początku maja będę miała, a później znowu miesiąc pauzy i gdzieś w czerwcu zacznę naświetlania. Mi na razie jeszcze nikt nic nie mówił, dlatego tak pytam, bo pewnie jeszcze za wcześnie, ale we wtorek będę mieć USG i badanie, więc może wtedy lekarz mi coś więcej powie. Najbardziej się cieszę, że od kwietnia już włoski zaczną mi rosnąć  :oklaski:

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 16, 2014, 09:13:25 pm »
tino, ja w nawiązaniu do Twoich problemów z rzęsami i brwiami w czasie w czasie chemii
fundacja "Piękne życie" organizuje warsztaty kosmetyczne dla kobiet onkologicznych

http://www.piekniejszezycie.org/dla-pacjentow/kalendarium
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 17, 2014, 06:05:42 pm »
Kela- dziekuje  ;) już byłam na takim kursie kosmetycznym, Pani pokazywała, jak się robić makijaż, jak robić kreskę na powiece, gdy wypadną rzęsy i jak malować brwi. Było ciekawie  :oklaski:

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 20, 2014, 05:34:50 pm »
Dziewczyny- przeziębiłam się i nie wiem co robić ?? Już cały tydzień mnie męczy i wcale nie przechodzi, choć biorę gripex, syrop od kaszlu i tabletki od garła... z nosa się leje non stop, kaszel ciągle dusi i gardło boli, ale gorączki nie mam. Najgorsze, że w poniedziałek mam 4 chemię i nie wiem jak dam radę z przeziębieniem i objawami po chemii. Co robić ?????? Iść jutro do lekarza ?
Zawsze w piątek zamawiają moją chemię na poniedziałek.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 20, 2014, 06:11:37 pm »
Tino iść do lekarza, który prowadzi Twoją chemię. Jeśli nawet odłożona będzie chemia na tydzień, to chyba nic się nie stanie. A może okazać się, że taka wirusówka (nie gorączkujesz, więc mam nadzieję, że to nic groźnego) nie przeszkodzi w przyjęciu chemii i weekend będziesz mieć spokojny.
Zdrówka życzę  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 20, 2014, 06:13:30 pm »
Oczywiście ,ze idź! Lekarz powinien cię zobaczyć, osłuchać i zadecydować co to za rodzaj choroby. Być może i w poniedziałek dostaniesz chemię, a jak trzeba będzie przesunąć nic się nie stanie!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline tina1010

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 20, 2014, 06:32:57 pm »
dziękuje dziewczynki za cenne, jak zawsze, porady:) zobaczę jak rano będę się czuć i zadzwonię do onkolożki, a jak będzie chciała mnie zobaczyć to pojadę do szpitala. Nie chciałabym przesuwać chemii tylko naj najszybciej mieć to za sobą :) pewnie znacie to uczucie. Mój maluch mnie tak załatwił, on wyzdrowiał a mnie rozłożyło, ale nigdy jeszcze tak długo mnie nie trzymało.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 20, 2014, 06:35:26 pm »
Tino ja prawie po każdej wizycie u wnuków wracam chora lub przeziębiona. Takie te dziecięce zarazki wredne. Trzymaj się i jak nie masz daleko, to koniecznie wymuś badanie u swojej onkolożki  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 21, 2014, 05:31:33 am »
A ja przy mojej 5 chemia miałam zaburzenia pracy serca.Nie dosalam alej chemii   Ostatnia( czerwona) Mozę dostane dzisiaj.Lezę na oddziale 24 godzinne EKG i pełen monitoring.To moje serduch się buntuje a dla mnie to gorsze prognozy.Co wtedy z roczna terapia ? Co z 6 chemia???pozdrawiam
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 21, 2014, 11:05:19 am »
Kochana, a miałaś wcześniej problemy z sercem? Na czym polegały te zaburzenia pracy?
Pytam, bo ja mając 8 chemii, tylko raz miałam EKG (to kilkuminutowe) przed operacją.
U nas przed kolejną chemią tylko krew, ewentualnie ciśnienie (tylko gdy 4 pierwsze przyjmowałam leżąc w szpitalu). Buziaczki i pomyślnego przejścia przez te ostatnie starcia z chemią  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Ogólnie o chemioterapii
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 21, 2014, 11:38:07 am »
Natalia, w moim przypadku fakt czy dostanę chemię czy nie( nie pamiętam którą) zależał od kardiologa. Między chemiami poszłam na wizytę i po badaniu zadecydowano, że mi chemię podano.
Każdy organizm reaguje inaczej i w Twoim przypadku trzeba było chemię odroczyć. Myślę, że lekarze dlatego nas kontrolują aby podjąć słuszne decyzje. Dostosują leczenie do Twojego stanu zdrowia.
Nie wybiegaj aż tyle do przodu bo stres też źle wpływa na serce.
Przytulasy zostawiam, pa.