Autor Wątek: Rak wolny od bólu  (Przeczytany 1485 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Rak wolny od bólu
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2015, 11:21:43 pm »
ta kampania jest bardzo potrzebna, w małych miejscowościach jest problem z chorobą "rak" ...
zamiatana jest pod dywan, żeby ludzie nie wiedzieli bo wstyd, i Agawko to robią nawet młode osoby...
czyżby tak ogromny wpływ środowiska ?  ::((
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rak wolny od bólu
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2015, 11:39:37 pm »
w dużych miastach też…
Natomiast skandaliczny jest brak wiedzy nt zapobiegania bólowi wśród lekarzy. Mam nadzieję, że ta kampania to zmieni. Po prostu zaciskam kciuki. I udostępniam gdzie się da.
Ważny jest adres podany na dole. Ważny w razie potrzeby informacji.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Rak wolny od bólu
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2015, 05:43:44 pm »
Bo to zależy od lekarza. Mój brat bez środków przeciwbólowych nie mógłby egzystować. To co rodzinny może przepisać od ręki to zawsze dostaje, silniejsze daje specjalista. Brat zawsze ma na zapas te leki.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rak wolny od bólu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2015, 03:11:01 pm »
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,17713636,Jerzy_Stuhr__Nie_wiedzialem__ze_moge_prosic_o_leki.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

"(…)Sam nie wiedziałem, że mogę prosić lekarzy o leki przeciwbólowe. Dostawałem zestaw ochraniający i myślałem, że tam już to jest. Dali mi coś, jak już jęczałem z bólu. Nawet nie wiem, co to było, nie lubię zgłębiać choroby.(…)
Po moich doświadczeniach wiem, że trzeba zmienić mentalność lekarzy. Ich obowiązkiem powinno być proponowanie chorym całego wachlarza możliwości leczenia bólu. Nie robią tego.

A jak boli, to człowiek dłużej zdrowieje."

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Rak wolny od bólu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 16, 2015, 05:18:52 pm »
"Powołanie wielospecjalistycznych ośrodków leczenia raka piersi postulują też onkolodzy, którzy przygotowali Cancer Plan, czyli strategię walki z rakiem na najbliższe dziesięć lat. Ocenili, że aby kobiety z rakiem piersi miały równy dostęp do terapii, powinno być ponad 70 ośrodków - jeden na pół miliona mieszkańców. Ale tego nie da się zrobić bez większych nakładów finansowych i zniesienia barier administracyjnych, które dziś utrudniają szpitalom pracę.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że decyzje w sprawie ewentualnych zmian w pakiecie podejmie dopiero wtedy, gdy specjalny ministerialny zespół oceni reformę."
http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,17752431,Minister_zdrowia_nie_chce_leczyc_raka_piersi_po_europejsku_.html