Autor Wątek: Ciąża, diagnoza: rak piersi  (Przeczytany 1797 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2015, 11:06:02 pm »
... i bardzo, bardzo trudne decyzje...
Zdjęcia wg mnie wspaniałe. Z komentarzy widzę, że nie każdy je tak odbiera, ale na pewno większość amazonek (mam nawet nadzieję, że wszystkie :)).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2015, 11:08:20 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2015, 11:21:26 pm »
piękne zdjęcia... i historia... aż dech zapiera  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 27, 2015, 11:27:30 pm »
jest dziwna różnica w odbiorze zdjęć takiego rodzaju - jedni uważają je za wspaniałe i wzruszające a co za tym idzie potrzebne, inni zaś uważają, że to sprawa intymna i nie powinno się aż tak obnażać...

a ja wolę takie zdjęcia od zdjęć plastikowych ust, nabotoksowanych policzków czy pustych głów  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 27, 2015, 11:28:41 pm »
Dopiero po wpisie Hamaczka zerknęłam na komentarze pod zdjęciami; nigdy z automatu tego nie robię, bo jakoś chyba od dawna mam przesyt wynurzeń ludzkich. Szczególnie po kilku z tych komentarzy zrobiło mi się mdło  ::) Szkoda, że głupota i chamstwo nie są karane wycinaniem mózgu. Wychodzę z założenia, że jeśli komuś jakiś tekst czy zdjęcie nie odpowiada, to naciska klawisz przenoszący go na inną stronę, a jeśli już koniecznie musi napisać, to pisze myśląc i nie obrażając innych.

Dla mnie jest to przede wszystkim historia dająca nadzieję, że rak piersi nie oznacza rezygnacji z macierzyństwa.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2015, 11:43:14 pm »
Na pewno nie wyliterkuję dokładnie tego, co poczułam, czytając wpisy pod zdjęciami. Pomijam zwyczajne chamstwo i blablanie dla samego blablania oraz bycie przeciw dla samego bycia przeciw.
Nie chodziło mi o komentarze typu: obnażać/nie obnażać, raczej o to, jakie przesłanie niesie ze sobą takie zdjęcie/taki moment. Dla mnie to jednoznacznie oznacza nadzieję, odwagę i mozliwość niemożliwego.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 28, 2015, 10:02:44 am »
Nie czytam zwykle komentarzy, tym razem też.
Dla mnie zdjęcie super, niepolukrowane życie  :-\
Pokazanie piersi (choćby jednej) w jej podstawowej roli.
A kobieta wspaniała, że zgodziła się na taki przekaz. Niejednej amazonce, może on pomóc, jeśli znajdzie się w podobnej sytuacji  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 03, 2015, 07:53:06 pm »
Boże mój ,jak strasznie jej współczuję.. :'(  mam nadzieję,ze wszystko będzie dobrze u niej  i będzie mogła cieszyć się swoim dzieciątkiem :(
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Ciąża, diagnoza: rak piersi
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 02, 2015, 03:38:41 pm »
niesamowite i bardzo wzruszające...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/