Autor Wątek: pudding chia  (Przeczytany 18057 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
pudding chia
« dnia: Maja 15, 2015, 10:00:04 pm »
nowe odkrycie mojej córkowatej w diecie bez cukru - nasiona chia (szałwia hiszpańska), które mają zdolność żelowania płynów,

"Nasiona chia zmniejszają ryzyko rozwoju raka piersi" - czytaj dalej:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/szalwia-hiszpanska-nasiona-chia-wlasciwosci-i-wartosci-odzywcze_36493.html

suche ziarna wystarczy zalać mlekiem (krowim, kokosowym), wodą lub sokiem, porządnie wymieszać i odstawić na kilka godzin do lodówki - po czym wyjmujemy super galaretkę  mnx

przepisów w necie jest cała masa, ale najkrócej:
- dwie łyżki nasion chia zalać szklanką mleka, zamieszać trzepaczką, dodał łyżeczkę syropu z agawy lub ksylitolu,
- wstawić do lodówki na 15 minut i ponownie zamieszać,
- zostawić w lodówce do rana

rano dodać dodatki i smacznie wcinać  mnx
dodatki to na przykład: truskawki, borówki, inne owoce (można część zmiksować a część ułożyć na górze)
można posypać amarantusem ekspandowanym, zmieszać z kakao

nasza pierwsza próba to część truskawek i borówek zmiksowana i zmieszana z powstałą galaretką, potem całość posypana amarantusem ekspandowanym, ustrojona kawałkami owoców i startą czekoladą (domowej roboty bez cukru)
wygląda tak (klik na fotkę):
   mnx mnx mnx

 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 15, 2015, 10:03:14 pm »
i z czekoladą u góry


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2015, 10:13:54 pm »
Muszę wrócić do codziennego zjadania nasionek, bo znowu przytyłam  >:(  Chia w ubiegłym roku bardzo mi pomagała spalic nadmiar tłuszczu. Ale nigdy nie mam cierpliwości, zeby ją żelować, sypie na jogurt i jem jak nasionka maku  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 15, 2015, 10:26:59 pm »
ostatnio się nasłuchałam o nasionach chia w kosmetoligii, a tu - że do jedzenia  ;D mnx >:D :oklaski:
Idę szukać, gdzie kupić  ;D
Tym bardziej, że w sprawie i zdrowia i chudnięcia, nonono…  C:-)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 15, 2015, 10:31:06 pm »
piszą by kupować ten eco - inne mogą się nie żelować tak łatwo, ja kupiłam w Rossmanie, ale dość drogo tam wyszło,
w jakimś sklepie ze zdrową żywnością poszukam,

brajo, a Ty to masz z własnego ogródka pewnie  :)

przeczytajcie dokładnie ten artykuł, który podlinkowałam - jak dacie przeczytać swoim facetom, to Wam nie zjedzą tego przysmaku, a zapewniam, że pyszne to było
  mnx


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 15, 2015, 10:34:10 pm »
jakaś reklama leci w tivi, że coś raklamują z tem chia - ino se tara nie mogę przypmnieć co
krem na paszcze moze ....
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 15, 2015, 10:35:29 pm »

krem na paszcze moze ....


dokładnie tak  ;D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2015, 12:50:07 pm »
Ciekawam, co jeszcze zmienię w swoim jadłospisie, będąc tu z Wami  ???
Nasiona chia zakupiłam w sklepie zielarsko-zdrowotnym. Za 250 g 14 zł, więc pewnie ten gorszy.
Mag, czy nasiona te mają smak jakiś konkretny i czy można je wrzucić np. do mięska, zupy, by zagęścić. czy trzeba wcześniej namoczyć ???
No i skoro i tak jem wypieki z cukrem, to czy zaszkodzi puddlingowi dodanie zwykłego cukru, albo miodu. Do ksylolitów itp. nie jestem przekonana i są drogie  :-\
 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2015, 01:39:04 pm »
Dano, ksylitol rzeczywiście jest drogi, ale dlaczego nie jesteś do niego przekonana?
jeśli to prawdziwy ksylitol (a nie chiński robiony z kukurydzy) to jest zdrowym zamiennikiem cukru,

a puddingowi na pewno nie zaszkodzi zwykły cukier, może też być miód  :)

co do dodawania nasion chia do mięsa czy zup, to niestety nie mam doświadczenia - trzeba by pogrzebać w necie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2015, 02:46:14 pm »
muszę w końcu tę chię wypróbować, cuś ostatnio modna jest, trzeba sprawdzić czy warto
jest o tyle lepsza (ponoć) od siemienia lnianego, że nie ma tylu fitoestrogenów, więc dla nas bezpieczniejsza
a jeśli jest łatwa do jedzenia, w sensie nie trzeba się babrać, gotować itd to coś czuję, że może mi się spodobać ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 19, 2015, 08:12:14 pm »
W programie Ugotuj mi mamo prezentowano deser z kilku warstw zmksowanych roznych owocow ,a jedną warstwę stanowił mus z nasion chia. Mam w planie go zrobić!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 19, 2015, 09:33:22 pm »
kupiwszy, zalawszy mlekiem na parę godzin, dodawszy banananana i jagody, zmiksowawszy
zjadłszy
jadalne, neutralne w sumie
się nie zżelowało jakoś mocno, tylko trochę
kupiłam jakąś eko, ale najtańszą z tych eko, bo ogólnie to drogie w czort


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 19, 2015, 09:43:16 pm »
dziś córkowata sobie zalała mlekiem kokosowym - gęste jakieś było, ze sklepu ze zdrową paszą, ale w puszce - i w tym mleku się zżelowało bardzo, ona mówi, że pycha, bo jakby galaretka,

ja sobie zalewałam krowim mlekiem, bo to kokosowe to i kokosowo kosztuje  ;) i to krowie mi też średnio łapie,
jest generalnie bezsmakowe - smak zależy od dodatków,
może by tak z karobem albo kakao?



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 19, 2015, 10:02:11 pm »
ja jeszcze kupiłam specjalnie do tego syrop z quinoa (jakiś nowy wynalazek), tylko zapomniałam dodać  ::((
następną razą ;)
z kokosowym też spróbuję. po wypłacie :P

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 20, 2015, 07:44:44 am »
fajny przepis na puding i danie śniadaniowe podają w Teraz kuchnia na kanale TV meteo active
podobny przepis co Sonki, do chia dodawali nawet  sok z buraczkow
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat