Autor Wątek: pudding chia  (Przeczytany 18081 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 20, 2015, 11:04:53 am »
Chciałam zamowic nasiona chia i cos takiego wyczytałam:
"Nasiona Chia (Salvia hispanica)

Nasiona Chia pochodzą z Ameryki, głównie z Meksyku, południowo-zachodniego obszaru USA, Boliwii, itp. Te malutkie nasionka mają wysoką zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych, białka, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Co najistotniejsze, nasiona chia są doskonałym roślinnym źródłem kwasów omega-3 oraz kwasu alfa-linolenowego. Nasiona chia to także dobre źródło wapnia i białka dla naszych tkanek. Ich składniki odżywcze są także dobre dla prawidłowego funkcjonowania mózgu.

Zgodnie z przepisami europejskimi, nasiona chia zostały zatwierdzone jako nowa żywność (Novel Foods) i można je spożywać WYŁĄCZNIE jako składnik wypieków, maksymalna zawartość 5%. Proszę zauważyć, że nie ponosimy odpowiedzialności za inne użycie (inne niż zatwierdzone przez Unię Europejską) tych nasion"

hmmm za bardzo teraz nie wiem  co zrobić , bo to tak jakby się bali jesc je na surowo
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2015, 11:50:58 am »
To oznacza ,ze testujemy na sobie działanie nowej żywności. Piec chleba z tych nasion nie będę .
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2015, 12:01:08 pm »
"nowej żywności" tak, ale nie sądzę, by nasiona, które nie są stworzone przed 5 minutami, tylko rosną sobie od tysięcy lat, akurat pasują pod termin "nowa żywność",
doczytałam tam, że Unia dlatego tam wsadziła te nasiona, ponieważ rosną poza nią - i muszą je sprawdzić,

mnie wystarczą wiadomości z linku, który ja wkleiłam  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 20, 2015, 12:02:25 pm »
Braja ma doświadczenie z tymi nasionami. Może coś w odpowiedzi tu skrobnie.
Ja nasiona zakupiłam, ale jeszcze nie ruszyłam  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 20, 2015, 09:44:18 pm »
A może chodzi o to, że nasiona do siewu są zaprawiane i nikt nie ma gwarancji, co idzie do sprzedaży, czy czyste, cz zaprawiane.
Pamiętam aferę z przed kilkudziesięciu laty z mandarynkami. Miały być tylko do ozdoby, bo pryskane jakąś straszną chemią.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2015, 09:46:39 pm wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 20, 2015, 10:25:35 pm »
ja ogólnie nie jestem wielką fanką wynalazków, które rosną hen hen daleko
ale czasem jakieś urozmaicenie do diety miło wprowadzić
a co unia ma na ten temat do powiedzenia, to mam w głębokim poważaniu, bo pamiętam czasy (heheh) kiedy stewia była nielegalna jako żywność (można ją było dostać jako kosmetyk :P), bo "nieprzebadana", podczas gdy wciąż nieprzebadany acesulfamK mógł być ładowany wszędzie dzie popadnie


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 20, 2015, 10:52:55 pm »
no i właśnie tu o to przebadanie chodzi


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 23, 2015, 09:07:42 pm »
POdałam dziś na deser puding chia według przepisu z TV active : na noc do lodówki odstawić nasiona z mleczkiem kokosowym ,sokiem z burakow  i łyzka miodu !.Na drugi dzień przełozyc piękny rózowy  puding do, szklanek,  na to dla kontrastu warstewkę mleczka kokosowego,a  na to sałatkę owocową -  wymieszać pokrojony banan, sezonowe owoce( dałam truskawki) sok z  limonki, jagody goji, podpieczone wiorki kokosowe, pokrojone drobno liscie bazylii!  na wierzch lisc mięty!Fajne!! :)  szkoda ,ze fotki nie pstryknęłam
w TV polecali jako śniadanie dla  trenujacych rano  ( wszystko przygotowuje się dzień wczesniej)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2015, 09:09:43 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 23, 2015, 09:34:03 pm »
Amorku a nic nie napisałaś o tym jak smakuje  :o mnx
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 23, 2015, 09:35:45 pm »
Wystarczy, że wygląda  mnx
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 23, 2015, 10:11:01 pm »
No tak to moje "fajne" lepiej by zabrzmiało w realu!:):):)  pyszne!!!:)wszyscy się oblizywali !:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 23, 2015, 10:19:59 pm »
ja ostatnio jadam codziennie, zalane mlekiem kokosowym wydaje się lepiej żelować,
zaprawione zmiksowanymi owocami jest smakowite bardzo!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 23, 2015, 10:23:58 pm »
Maguś a mleko kokosowe sama diełasz czy kupujesz gotowca  :o  jeśli tak to daj podpowiadajkę  ;)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: pudding chia
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 23, 2015, 10:40:04 pm »
jeszcze sama nie robiłam, ale kupne drogie (9 zeta za puszkę, a puszki też są bee) to może kiedyś spróguję sama zrobić


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich