Autor Wątek: witamina c  (Przeczytany 15473 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina c
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 20, 2015, 08:29:37 pm »
a wiesz ,że wit c podawana dożylnie ma działanie cytotoksyczne?

to czemu się nią nie leczy raka ?
ja wiem
bo nie działa ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: witamina c
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 20, 2015, 08:44:16 pm »
aquilo daj spokoj, przecież wiesz w ilu procentach działa chemia.  Przeciez nikomu nie mówie ,ze ma się przerzucić na leczenie tylko witC.  Ja podaję te wieści bo mnie zaintrygowały  i zamierzam z nich korzystać, dlaczego nie?
 jak kto nie chce - jego prawo! dlaczego mam nie wierzyc naukowcom ze Szczecina ? widać jednak wit c działa! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina c
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2015, 10:20:44 pm »
no ta, tylko chodzi o to, żeby się nie rzucać od razu na suplementy, bo to droga do nikąd
a samodzielne (bez nadzoru lekarza) przyjmowanie dużej dawki witamin z suplementów zazwyczaj bardziej szkodzi niż pomaga
witaminę C trudno przedawkować, ale to nie znaczy, że duże dawki nie mogą zaszkodzić
a z porzeczki nie da się przedawkować, bo nikt normalny nie zje wiadra porzeczek nie zrzygawszy się w trakcie ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: witamina c
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2015, 11:40:17 pm »
W Niemczech lekarze odradzają wszelką suplementację i moje wnuki, co tam są nie biorą nic, a i ich dieta nie jest zbyt urozmaicona  :-\ bo niewiele lubią
Wg zapodanych danych przez Lulu, wystarczy niewiele zjeść, by pokryć zapotrzebowanie 60-70 mg/dzień, a nie jak podaje Amorek.

Ja nie biorę regularnie żadnych suplementów, ani witamin (czasem Aspargin, na skurcze) czy mam się zacząć bać o zdrowie?


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: witamina c
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 21, 2015, 12:49:58 am »
Ten szał z witamina C to jak z graviolą.... Witamina C PODAWANA DOŻYLNIE jest skuteczna w zwalczaniu niektórych nowotworów, ale badań klinicznych jest niewiele. Mniemam, że skutki uboczne pewnie jak przy chemii  O0

Jedzona w nadmiarze prowadzi do... sraczki  >:D A wiem, bo mam znajomą co wierzyła, że uleczy nia syndrom wiecznego zmeczenia czy jak to się tam po polsku nazywa i łykala kilkadziesiąt kapsułek dziennie, tej najdroższej, własciwie skrętnej, organicznej...  Sraczka nie pomogła i dziewczę grzecznie lyka jakiesić hormony   xhc
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: witamina c
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 21, 2015, 07:23:56 am »
Dana dbanie o zdrowie, to nie łykanie ton witamin w tabletkach, a zdrowa dieta i ruch, przynajmniej tego drugiego, z tego co wiem, Ci nie brakuje ;)
a tabletki to tylko w razie niedoborów, bo nawet przy właściwej diecie można je mieć

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: witamina c
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 21, 2015, 07:32:56 am »
W Niemczech lekarze odradzają wszelką suplementację i moje wnuki, co tam są nie biorą nic, a i ich dieta nie jest zbyt urozmaicona  :-\ bo niewiele lubią
Wg zapodanych danych przez Lulu, wystarczy niewiele zjeść, by pokryć zapotrzebowanie 60-70 mg/dzień, a nie jak podaje Amorek.

Ja nie biorę regularnie żadnych suplementów, ani witamin (czasem Aspargin, na skurcze) czy mam się zacząć bać o zdrowie?
W Austrii też zalecają tylko uzupełniać wit D3 reszta w diecie wystarcza( mój potas to wyjątek).Zresztą biorąc suplementy zawsze można przedawkować a w naturze nigdy.
Natalia

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: witamina c
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 03, 2016, 03:53:07 pm »
łażąc w necie natkłam się na
http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/3082/witamina-c-lewoskrętna-jest-lepsza-od-prawoskrętnej/

i dalej nie wiem co tak naprawdę z tą skrętnością i kto kogo wrabia  :-\


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina c
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 03, 2016, 05:27:59 pm »
każda witamina C jest lewoskrętna - podobno  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: witamina c
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 03, 2016, 06:15:59 pm »
pan farmaceuta w aptece też mi na ten temat wykład dał ;)
ponoć błąd wynika ze złego tłumaczenia, ale nie zapamiętałam czego na co  ::) ???

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina c
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 03, 2016, 06:39:49 pm »
najgorsze, że ludzie nie weryfikują tych mądrych określeń i łykają wszystko jak głodne pelikany,

chwilowo nie chcę nic słyszeć o witaminie C jako lekarstwie na raka (zamiast chemioterapii), bo mogę niechcący pogryźć,
albo chcący
  ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: witamina c
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 03, 2016, 06:45:18 pm »
jak głodne pelikany 

 xhc
 ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina c
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 17, 2016, 04:43:44 pm »

chwilowo nie chcę nic słyszeć o witaminie C jako lekarstwie na raka (zamiast chemioterapii), bo mogę niechcący pogryźć,
albo chcący
  ::((


a to jak najbardziej w temacie mojej irytacji:


http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,139991,19775541,przypadek-ktorego-nie-zapomne-leczyl-raka-jadra-witamina-c.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_wysokieobcasy


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: witamina c
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 24, 2017, 11:53:57 am »
to też dobrze wiedzieć o witaminie C:

http://pkopo.pl/aktualnosci/2017/350


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: witamina c
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 24, 2017, 10:09:33 pm »
O, wreszcie ktoś porządnie napisał, trzymając się faktów, a nie emocji.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)