Różności > Przekąski, sałatki i surówki

Sałatka z brokułów

(1/3) > >>

Ewka_79:
Brokół, może być też mrożony, kroimy na różyczki i wrzucamy do posolonego wrzątku na jakieś 10-15 minut (tak, aby nie był całkiem miękki tylko taki kruchy).
Trzy jajka na twardo i kroimy w ósemeczki.
Dwa pomidory też kroimy w plastry jak kto lubi.
Szynka drobiowa lub wieprzowa w kosteczkę.
Można dodać również kukurydzę czy też fasolkę ciemną. Ja nie daję, bo nie przepadam.
Do tego potrzebny jest sos czosnkowy, kupny bądz robiony (ja tam daję kupny ze słoika firmy Winiary).

Wszystkie składniki przekładamy warstwami i każdą warstwę polewamy sosem (według uznania).

Życzę smacznego, dla mie jest to pychotka  mnx.

metka:
brzmi ciekawie, zrobię w najbliższym czasie, dzięki  :)

TOJKA:
już gdzieś była ta sałatka, ale tylko: brokuły, jajka, pomidory, natka pietruszki lub szczypiorek i sos czosnkowy
ja też bardzo_bardzo lubię  sałatkę
nooo i  szybko się robi :)

Amor:
Lepiej same zrobcie sobie sosik do sałatki- trochę oliwy lub oleju, trochę musztardy, sok z cytryny, sol, pieprz no i  i czosnek ! można tez jogurt z czosnkiem i przyprawami!
A w tym z Winiar- guma guar , przeciwutleniacze, sztuczne aromaty, zółtko jaja pewnie w proszku , ocet.. a czosnku tylko 2,2%!!
"olej rzepakowy, woda, ocet, warzywa (czosnek 2,2%, cebula), cukier, żółtko jaja, musztarda (woda, gorczyca, ocet, sól, cukier, przyprawy, aromat), sól, białka mleka, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), substancja zagęszczająca (guma guar), liść pietruszki, przeciwutleniacz (E 385), kurkuma"

TOJKA:
zawsze robię sama sos czosnkowy :)
bo to proste: do jogurtu naturalnego wrzucam czosnek przeciśnięty przez wyciskarkę, dodaje ciutke pieprzu i inszych przypraw (co mi się pod rękę nawinie)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej