Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30179 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Chorwacja
« dnia: Lipca 19, 2015, 02:01:01 pm »
Ja, człek praktycznie niepodróżujący, wpadłam na pomysł, aby pojechać w sierpniu ::(( do Chorwacji :) Do tego chyba raczej w ciemno ::)
Byłam tam raz, na Istrii, 19 lat temu, z malutkimi dziećmi - to pewnie całkiem inne doświadczenie niż teraz ;).

Proszę o sugestie :)
Mile widziane miejsca (z naciskiem na plażę do rzeczy), kontakty, adresy ;)  :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2015, 02:30:02 pm »
Rab albo Pag ma plażę piaszczystą .Sprawdze to Ci napiszę dokładnie
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2015, 02:40:21 pm »
moja dziecko 2 razy na Pag była i zauroczona jest ,kontakty wieczorem postaram się wydobyc od młodej,aaa na Pag jechala rejsowym autobusem z Polski
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2015, 02:49:16 pm »
Zresztą tam wszystkie wysepki są przeurocze .Istra jedynie bardzo zaludniona przez turystów i chyba najdroższa.Na Pag jest bardzo dobra kuchnia do tego
Natalia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2015, 03:10:26 pm »
sasky jest kopalnią wiedzy o Chorwacji, szkoda, że właśnie wyjechała,
w Bystrej przeczesywała w necie setki ofert,



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 19, 2015, 03:33:20 pm »
Od sasky najważniejsze informacje - ale nie te dotyczące miejsc - uzyskałam, zanim znów smyknęła :D

No, Pag se też wyguglowałam i się skłaniam :) Ale małż mój wolałby raczej na stałym lądzie, żeby nie trza było się wozić tymi promami, bo oprócz plażowania coś jeszcze byśmy może zwiedzili (bo swoim jedziemy). Mnie taka wyspa, co to i morze, i góry, odpowiadałaby prawdopodobnie bardzo :)

A odnośnie grzebania w internecie, to napisałam do kilku "pensjonatów", wziętych z chorwackich stron, ale na razie nikt nie odpisał :( (sorki, poza jedną Polką - że przykro, ale nie ma miejsc).

Poproszę jeszcze :)

PS. A po drodze w planie nocleg w Wiedniu - też nigdy nie byłam :)
Nawet nie wiecie, jak bardzo mnie cieszy sam pomysł :) Obym się nie rozczarowała :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 19, 2015, 03:39:49 pm »
Jak na lądzie to Krk jest wyspą ale mostem połączony z lądem .Przepiękny jest Split albo Dubrownik .Wyspa Murter przepiękne plaże i ma most zwodzony z lądem .Z Murter możesz dopłynąć do wodospadów Kyrka  ( cud natury)
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 19, 2015, 03:44:00 pm »
Ja jakieś 10 lat temu byłam z dziećmi w Chorwacji. Wieczorkiem wyjechaliśmy i jadąc prze Niemcy dotarliśmy do Dubrownika następnego dnia kole 19-nastej. Kwatery nie mieliśmy zarezerwowanej. Był to początek września. W sierpniu może lepiej cos w internecie wykukać i zarezerwować. Jechalismy nad morzem i patrzeliśmy, który domek nam się spodoba. Chcieliśmy z tarasem z widokiem na morze, by poranną kawkę, czy wieczorne winko, pić patrząc na bezkresne morze. Szukając wylądowaliśmy 7 km za Dubrownikiem w Mlini i stąd robiliśmy wypady, by zwiedzić południową część Chorwacji. Wszędzie tam pięknie, czas krótko po wojnie, więc sladów strzałów sporo. Niestety duzy taras z tyłu domu, ale za to tonął w kwiatach. 
Po czterech dniach przemieszczając się na północ wylądowaliśmy w Tripanaj. Tu już taras, o jakim marzyliśmy. Plaża kamienista, ale to nam nie przeszkadzało. Z kamieni skakaliśmy do wody, a plaża była u podnóża naszej kwatery. Zejście po schodkach wprost do wody. Tu też 4 dni i na koniec Pitvickie Jezera (pod namiotem) na dwa dni. Chorwacja w pigułce. Pojechałabym tam jeszcze raz.
Hamaczku dobry pomysł z wyjazdem do Chorwacji  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2015, 03:45:34 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 19, 2015, 04:07:09 pm »
Chorwacje trzeba zwiedzić całą, bo cała jest piękna. Namiarow ci nie dam bo byłam 13 i 14 lat temu. Pierwszy raz koło Zadaru ,mielismy cały dom do dyspozycji za niewielkie pieniądze , zresztą wtedy  w przeliczeniu ceny były takie jak u nas. W następnym roku dozwiedzalismy drugą część kraju mieszkając niedaleko Makarskiej. Wyspy podziwialismy już na wycieczkach.Moze napisz do sasky ,cos ci podpowie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2015, 04:15:27 pm »
Amorku, oczywiście że zwróciłam się do sasky, ale to było tuż przed jej wyjazdem, więc podpowiedziała mi kilka ważnych spraw organizacyjnych (m.in. że ceny nadal zbliżone do naszych). O miejscach zapewne mogłaby mówić bez końca ;D
Nęci mnie też sam Zadar.

Natalko, z Pagu do wodospadów też nie tak daleko -  zaledwie godzina drogi :)

Dana, mnie bardziej zależy na plaży niż na morzu, bo ja nie pływam (nie lubię :P ). Smażyć się też nie cierpię, najlepiej siedzieć w ciepełku, ale w cieniu :) Po górkach też bym się chętnie poszwędała :) Dla odmiany mój mąż uwielbia leżenie na plaży, trochę się kąpie, ale nie cierpi górskich wędrówek (twierdzi, że nie to zdrowie 8) ) No i co do zwiedzania też mamy różne gusta ;D
Ale - to moja wycieczka >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 19, 2015, 04:20:02 pm »
Jednym słowem Murter hamaczku ,tam jest wszystko
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 19, 2015, 04:31:14 pm »
Większoś plaż tam nieciekawa do leżenia. Trzeba mieć jakąś matę, bo drobniutkie kamienie, w wodzie lepiej gumowe sandałki, bo cos tam jest też nam szkodzącego. Dlatego ja wybierałam skok z dużych kamieni, na których na ręczniczku tez dało się poleżeć. Szlaków górskich tam specjalnie nie ma. Jeśli szliśmy w góry, to do konkretnego celu, np. klasztoru. Jak kto nie lubi zwiedzać, sam widok jednocześnie gór, morza, wysepek zapiera dech. I pływanie w ciepłej wodzie to też frajda.
My raczej zwiedzaliśmy, leniuchowanie na plaży to krótko, szkoda nam było czasu, więc każdego dnia planowaliśmy jakiś wypad, a kąpiel wieczorkiem.
Ludzie tam żyją głównie z turystyki i prawie każdy dom, to potencjalna kwatera. Na zimę wracają do Zagrzebia.
Powodzenia Hamaczku w wyszukaniu miejsca Twoich marzeń  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 19, 2015, 07:27:34 pm »
Klikam z Cavtatu.

Miasteczko sympatyczne :) ale te samoloty startujące z Dubrownika i Cilipi ... .

Do końca nie wiedzieliśmy, dokąd pojedziemy i ... apartman klepnęliśmy dzień przed wyjazdem(klepnęliśmy tylko dlatego, że do celu mieliśmy dotrzeć wczoraj wieczorem - a wtedy apartmany już przebrane, przyjezdni - zmęczeni, a my chcieliśmy po dwóch dniach jazdy się tym nie martwić)

A można było coś znaleźć na miejscu. Wybór jest. I na pewno bliżej plaż i centrum, niż my mamy (internet czasem lubi oszukiwać i "300m do morza" podaje w linii prostej, a tu zonk! kopytkować trzeba znacznie, znacznie więcej, więc w ten wyjazd, po raz pierwszy, na plaże będziemy jeździć. Ja w tym widzę plus - poznamy inne/różne miejsca do plażowania ;) )

Hamaczku - apartmanów 2 os. jest znacznie więcej niż tych dla 4-5 os.rodzinki  :D

A z tym "apartamentem marzeń" to ja wciąż eksperymentuję: żeby był tak blisko morza jak w Drasnicach, z takimi gospodarzami jak w Tucepi, tak przestronny jak w Primosten, itd., itp.  :) Ale jak go w końcu znajdę, to ... zaklepiemy termin już przy wyjeździe  xhc

Pozdrav svima! 8)
 

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 19, 2015, 07:30:06 pm »
 :-* :-* :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 19, 2015, 07:53:30 pm »
.....
Nawet nie wiecie, jak bardzo mnie cieszy sam pomysł :) Obym się nie rozczarowała :0ulan:

A wyobraź sobie, że ja się też cieszę, że Ty się cieszysz  :)
Planuj, jedź, a potem zwiedzaj i odpoczywaj, jest to niezbędne, zwłaszcza to ostatnie  :)