Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30189 razy)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 19, 2015, 10:45:32 pm »
A wyobraź sobie, że ja się też cieszę, że Ty się cieszysz  :)

ja też  :D
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 19, 2015, 11:41:43 pm »
zdecydowanie polecam rezerwację przed wyjazdem.Sierpień to szczyt, Włosi na urlopach, raczej ciężko będzie po podróży od ręki znaleźć cos sensownego. Nie wiem jaki rejon Cię interesuje, na Pagu nie byłam i nigdy nie chciałam być, bo to taka troche księżycowa wyspa (chyba na nią jest most???). W ub. roku byłam koło Rogoźnicy, apartman był b. fajny, przy morzu, z wielkim tarasem i widokiem. Ale stromo się zjeżdżało do kwatery. Plaża kamienista. ja kocham pływać, wiec plaża nie ma dla mnie znaczenia większego, byle woda była czysta.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 20, 2015, 07:30:49 am »
Chorwacja to w 99% plaże kamieniste ,do tego jeże morskie i trzeba mieć buty do wody.Woda czysta i cudowna ( ładniejsza jak we włoszech)
Natalia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 20, 2015, 07:40:21 pm »
(...)(m.in. że ceny nadal zbliżone do naszych)(...)

Tu bym polemizowała.
Chorwacja tania dla turystów była zaraz po ich wojnie. Jeździmy TAM dopiero od 2002 roku i tendencje zwyżkowe cen zaczęły się przed wejściem HR do Unii. Na dzień dzisiejszy większość artykułów spożywczych jest nieco droższych od naszych (zaskakujące jest to, że są to m.in owoce - a tyle ich tu przecież mają  :o)

Kilka rzeczy jest za to niezmiennych: pogoda tu na południu - niezawodna, ludzie się nie śpieszą, no i góry wciąż wchodzą do morza  :D)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 20, 2015, 07:43:27 pm »
Byłam w 2001 i 2002 i wtedy ceny były zbliżone do naszych ,prawie takie same ,ale wiem ze rosły z roku na rok i teraz jest o wiele drożej. Wtedy wynajem całego domu w Korzino koło Zadaru było taniochą!( a do morza mielismy z 50 m, tyle że plaża, to była betonowa wylewka dla każdej posesji:))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 20, 2015, 07:44:40 pm »
Tak Sasky masz racje ceny tam poszły bardzo w górę ale Adriatyk z jego zatoczkami i wyspami obsypanymi kwiatami jest CUDOWNY.Niestety źle znoszę upały i pogodowo bardziej odpowiada mi Irlandia.
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 20, 2015, 08:33:06 pm »
Zbliżone - miałam na myśli zbliżone do cen nad naszym morzem, dla którego Chorwacja ma być alternatywą  :D
W Chorwacji byłam w 1997 roku - wtedy można było dość tanio zjeść w restauracji (nie zjeść - nażreć się! ;) ), ale pamiętam, że liczyliśmy na tanie pomidory, które uwielbiamy, a ceny nas powalały. Owoce też były wtedy stosunkowo drogie.
I jeszcze pamiętam, że chleb był dla nas nie bardzo jadalny :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2015, 08:36:40 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 20, 2015, 09:26:15 pm »
byłam w Chorwacji w 2004 roku 3 tygodnie, zjechaliśmy od Plitwickich Jezior aż za Dubrownik,
a potem do góry do Puli,
najdłużej zatrzymaliśmy się w Prapratno na półwyspie Peljesac - bo tam znaleźliśmy piaszczystą, szeroką plażę, było cudnie!

sasky, ponieważ wybierasz się do Dubrownika, zapraszam na zbiór kilku moich fotek z tego miejsca,
córkowata miała wtedy jakąś czkawkę gigant i w sumie za dobrze tego cudnego miasta nie zwiedziliśmy, powinnam tam wrócić  :D

ostatnie zdjęcie to nie Dubrownik a właśnie piaszczysta plaża w Prapratno
(klik na napis, potem na pierwsze zdjęcie i strzałkami)

MAGOWA CHORWACJA - DUBROWNIK


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 20, 2015, 09:38:03 pm »
Piękne zdjęcia , wspomnienia  , wspomnienia... zjeździłam Chorwację od góry do dołu,  bo my zawsze musimy się po prostu nażłopać zwiedzania,namaszerowac i pasc z wyczerpania, ale   nie opuścić niczego co warte obejrzenia. Zostały nam tylko poniektóre wyspy...wciąż kuszą
tak sasky ja głupia wysyłam cię na mury , a przecież pamiętam ten żar !
TYlko my tak zawsze n.p. w tych najgorętszych krajach, 15 godz  wszyscy mają sjestę , temp 45 st i tylko ja i OLek  szwendamy się po opustoszałych ulicach, skwerach, parkach czy innych miejscach )
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 20, 2015, 09:49:02 pm »
Mag, w Prapratnie byłam jak miałam może z 12-13 lat :), był to wtedy półdziki kamping, wodę pompowało się  metalową stara pompą ze studni, ubikacje to były drewniane okropne latryny, ale było cudnie :). Zawsze z rodzicami, krewnymi i znajomymi lokowalismy się na skałkach z prawej strony i wyczynialismy najbardziej udziwnioone skoki do wody, no i obowiazkowo przepływałyśmy z rodzicami zatoke w poprzek. To były czasy....pokażę Ci kiedyś fotki. Potem po latach w drodze na Korculę zjechaliśmy kawałek i z góry zobaczyłam, że to teraz ekskluzywny kamping
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 20, 2015, 10:05:33 pm »
bardzo przyzwoity,
a ponieważ po 20 latach przerwy wybrałam się pod namiot - to byłam bardzo wybredna,
a na ten kamping zdecydowałam się, bo miał najwyższą liczbę przysznicowo-kibelkową na mieszkańca
:)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 20, 2015, 10:07:13 pm »
danuta - ty jeździłas do Jugosławii! :) ja wtedy najdalej to do Swarzewa na kolonie!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 20, 2015, 10:31:00 pm »
a ja do Jastrzębiej Góry do domu wczasowego Helios  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 20, 2015, 10:34:21 pm »
do Chorwacji jeździłam prawie 10 lat na cały miesiąc znam ją od Puli do Dubrownika.Ponieważ miałam wtedy z mężem łódź motorową ,to opłyneliśmy prawie wszystkie wysepki ( Hwar,Mały Lusin itd) Byłam w Splitzie a tydzień później spadły na niego bomby uff to były piękne czasy.Przeżyliśmy również Borę i tydzień czasu nie można było wypłynąć z portu .Jest co wspominać.Wyspy Brioni z siedzibą Tito .Szkoda ,że tam tak gorąco ::((
Natalia

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 20, 2015, 10:35:13 pm »
też zdążyłam, dziecięciem będąc, Jugosławię odwiedzić, byliśmy na kempingu w Icici (chyba tak jakoś się to pisało) koło Rijeki. ten kemping to taki mi się ekskluziw zdawał


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex