Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30182 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 20, 2015, 10:51:47 pm »
danuta - ty jeździłas do Jugosławii! :) ja wtedy najdalej to do Swarzewa na kolonie!:)
a ja do Jastrzębiej Góry do domu wczasowego Helios  :D

A ja do babci w kieleckie :P

*********
Dobrze, Kobitki, jeszczem nie zdecydowała, gdzie jechać. Na pewno nie tam, gdzie w ciemno w piątek pojechała ma psiapsiółka i właśnie wczora z wieczora napisała, że ma dookoła gaj oliwny, widok na morze i basen :oklaski: (bo to za daleko).
Zarezerwowałam jednakże nocleg w Wiedniu (w dwóch miejscach na razie, z możliwością bezpłatnej rezygnacji) - czyli mamy jakiś początek ;)
W drodze powrotnej nie wiem - co powiecie na Brno?

I teraz:
Co zabrać trzeba ze sobą koniecznie lub na wszelki wypadek? Jedziemy tylko dwie sztuki moim kombi, więc nie trza się niuńkać.

Znaczy tak, co już wiem:
buty do pływania (a do chodzenia jakie najlepsze?)
krem z dużym faktorem
parasol na plażę (dla mnie obowiązkowy)
czy leżak własny, taki rurkowy się nada?
jakieś nakrycie głowy?
komary tam są?
c.d.n. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2015, 10:59:16 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 20, 2015, 11:56:32 pm »
Buty do wody plastikowe przed jezowcami osłona.Komarów jest sporo i baardzo głodne (typowe jugole) .Buty do chodzenia sportowe wygodne .
Przyjemnego wypoczynu!!!!!!
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 21, 2015, 12:02:23 am »
A w sportowych się nie ugotuję :o  ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 21, 2015, 12:05:04 am »
oj Hamaczku nie górskie ciepłe dobre adidasy wystarczą.Po mieście sandałki i starczy
Natalia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 21, 2015, 12:34:20 am »
A propos komarów: od kilku wyjazdów nie spotkałam ani jednego!
(chociaż niektórzy na forum piszą, że widzieli  ;) )

W Bystrej danuta troszku mi opowiadała o tych swoich wyjazdach - słuchałam z ciekawością, bo w Jugosławii nigdy nie byłam ...

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 21, 2015, 07:37:18 am »
No mnie kiedyś porządnie pocięły .Może zależy od miejsca i rejonu?
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 21, 2015, 08:32:15 am »
Ja przypominam sobie komary nad Pitwickimi Jeziorami, u wybrzeży nie. Jeżowców się bałam, więc z kamieni prosto do wody. Tak było w drugim miejscu, a pierwsze to wybetonowana płytami plaża (fe  :( ) i przez kamyszki trzeba było wchodzić do wody. Hamaczku jak nie zamierzasz chodzić po górkach, to wystarczą dobre sandałki.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 21, 2015, 08:43:45 am »
parasol chyba musi być ze stojadłem, bo podłoże nieprzystosowane do wtykania,
ja komarów nie pamiętam


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 21, 2015, 10:23:01 am »
własny leżaczek absolutnie zabierz, do lezenia dobrze jakąś matę, taka z gabeczką lepsza, bo podłoże raczej będzie twarde ;), sandałki wygodne (ja mam takie byle jakie na rzepy i to jest dla mnie najlepsze), jakieś rozmówki albo słowniczek też się przydaje,
ja na pewno wzięłabym okulary do wody, maskę ii rurkę, bo w wodzie jest co oglądać, lubię mieć materac dmuchany - kołysać się na wodzie. Termosik z kawcią nad wodą też daje przyjemność. Oczywista mapy, przewodniki
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 21, 2015, 11:05:08 am »
Okulary do wody - hm... chyba nie odważyłabym się oczu pod wodą w ogóle otworzyć ;) A jak taka maska/rurka wygląda i gdzie to się ewentualnie kupuje, to zupełnie pojęcia nie mam.

A tak pomyślałam, że może trza by beta-karoten trochę połykać, ale wyjazd za dwa tygodnie, więc czy to coś da? I czy w ogóle jest potrzebne?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 21, 2015, 11:27:50 am »
beta karoten powoduje złagodzenie skutków mocnego nasłonecznienia, powoduje też, że szybciej stajesz się opalona - ale bez podrażnień skóry,
dwa tygodnie powinny wystarczyć, choć ja zazwyczaj brałam dłużej - na przykład od maja  :)

ale ostatnio czytałam, że nie powinno się brać beta karotenu syntetycznego (w tabletach to chyba taki jest, nie?)
więc może sok z marchwi?

edit: tu jest coś o "naturalny czy sztuczny" po prawej na dole:

http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/beta-karoten
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2015, 11:30:19 am wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 21, 2015, 03:05:53 pm »
Ja chyba tak do Kambodzy się nie przygotowywałam jak Ty hamaczku do Chorwacji! ;D
na pewno weź- pieniądze! ;D i dobre nastawienie ! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 21, 2015, 05:27:36 pm »
Amorku Drogi, dla wielu z Was, podróżniczek, wyjazd do Chorwacji to ot, taki sobie wypad :), ale dla mnie to wszystko właściwie nowość!
Moje dotychczasowe zagraniczne wojaże można zliczyć na palcach jednej ręki (i jeszcze palców zostanie ;) ), więc proszę mi się tu nie dziwić :P

A co do beta-karotenu - przepadło, nabyłam. A tam stoi napisane, że palacze - zakaz! Cholibka, czy w aptekach są zwroty? ??? :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2015, 05:31:32 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 21, 2015, 06:35:35 pm »
Dobrze, dobrze pakuj się dokładnie bys niczego nie zapomniała!! Ja tylko podziwiam skrupulatność! ;) :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 21, 2015, 07:24:31 pm »
A co do beta-karotenu - przepadło, nabyłam. A tam stoi napisane, że palacze - zakaz! Cholibka, czy w aptekach są zwroty? ??? :)

nie ma  :(
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."