Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30209 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 08, 2015, 03:22:12 pm »
odpoczywaj hamaczku ( tylko cycki osłaniaj przed słońcem) Woda fajna a na Pagu można dobrze zjeść ( kalmary z grila są tam przepyszne) Pozdrawiam
Natalia

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 08, 2015, 03:57:34 pm »
Hamaczku odpoczywaj ,coś czuje że wypad udany !!!!! :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 08, 2015, 04:03:04 pm »
Dzięki słonko, cieszę się, żeś zadowolona, a czepiać się nie ma co  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 08, 2015, 04:13:12 pm »
chyba ze balkonu xhc
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 08, 2015, 04:16:25 pm »
no ale zez drugiej strony - być w TAKICH warunkach i nie mieć balkonu... hamaczku, ja Cię rozumiem. też bym płakała.  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 08, 2015, 04:23:57 pm »
no ja tez bym bez balkona płakała  :'(
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 08, 2015, 04:59:45 pm »
na Pagu można dobrze zjeść

Tego nie wiem, bośmy ino kawkę spożyli, ale ceny (i w knajpkach, i pamiątek, i takich_tam) do rzeczy, nie takie, jak straszą w internecie, talerz rybny na 2 osoby taniej niż u nas (za to u nas stoliki metr od wody :) ).

( kalmary z grila są tam przepyszne)

Wiecie, ja prosta, wiejska baba, żywiona mielonymi i gulaszem (któregośmy tu, nota bene, sobie przywieźli ;D ), z owoców morza to znam ino smak krewetek i małży, co lubię na pizzy, ale wczora przy tych rybach było i egzotycznie - na pewno spożyłam malusią, biedną ośmiorniczkę ::(( i coś, co rybą z pewnością nie było, ale czym? Jeszcze nie zdołałam ustalić  ;D

A teraz się zachmurzyło, pierdykło, kapnęło 2 razy i to by chyba było na tyle burzy z deszczem ;) A ja bym potrzebowała na jutro rano nie więcej niż 30 stopni, bo się w paklenickie górki wybieram. Chłop (o dziwo :o ) też by poszedł, jakby było ciutkę chłodniej, bo w upał nie wydoli. Leżeć plackiem - tak, ale łazić po wysokościach - nie :(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 08, 2015, 05:14:56 pm »
Hamaczku wypoczywaj i super że wyjazd się udał i jesteś zadowolniona  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 09, 2015, 12:52:12 pm »
Hamak
Rozumiem Twój ból w sprawie tarasu i w sprawie dojścia do plaży.

Dlatego w Cavtacie argumentem przetargowym był taras właśnie - jak zobaczyłam na zdjęciach duuuży, częściowo zadaszony, z dużym stołem, to już sobie ten apartman "zapisałam" w pamięci.
Było gdzie jeść posiłki (choć jadalnia była OK), czytać, etc., etc... no i palić fajeczki  >:D

Z tym dojściem do morza to .. już pisałam: w linii prostej z 200 m, ale uliczka była ślepa a dalej nieprzystępne zejście po wzgórzu, więc dookoła iść trzeba było (endomondo pokazywało 1,9 km)

Ciekawam tej Paklenicy  :)
Skrobnij po powrocie!

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 12, 2015, 12:36:54 am »
Sasky, dojście do plaży mam super :D Policzyłam nawet krokami - 70 od głównych drzwi domu, 47 od bramy podwórka :D Nooo, potem jeszcze trzeba tak od 40 do 100 przedreptać, żeby zająć dobrą miejscówkę ;)

Paklenica - wspaniałe, monstrualne skały, cudny kanion, piękne widoki, wodospadziki na strumieniu, przy których można się potaplać, mnóstwo "ścieżek" wspinaczkowych i wiszących tam na różnej wysokości ludzi. Początkowo wyznaczona trasa jest stroma, ale dobrze przygotowana pod przeciętnego turystę, więc niezbyt męcząca, zwłaszcza rano, bo jest w cieniu. I tutaj co chwila ochy i achy :) Ale potem się trochę rozczarowałam, bo dłuuugo się idzie taką żwirkową, prostą i płaską alejką, jak w parku miejskim :( Trasa raczej nudna dla łazików górskich, naprawdę taka nawet dla turystów nawet w sandałach.
Nie żałuję jednak, bo warto było zobaczyć od środka choć ten fragment Velebitu  ztx, a przy okazji załapaliśmy się na zdjęcie z osiołkiem i kawę parzoną w tygielku podaną w obitym, blaszanym kubku ;)
Ni dotarliśmy do końca "szlaku", brakło nam pół godziny drogi, ani nie weszliśmy na punkt widokowy, bo małż miał dość skwaru:( Ciekawe, że zaraz po zejściu chciał obiad na cito, żeby szybko iść na plażę >:( Punktu nie odpuszczę - wybieram się tam w czwartek rano :P

Ciekawostka: przeczytawszy uprzednio na stronie Parku, że wstęp wolny mają m.in. niepełnosprawni, w kasie powiedziałam, że jestem "inwalid" i (nieproszona >:D ) pokazałam moją "polisz kard of  inwalid" - wpuszczono mnie za free i jeszcze pan strażnik się zmartwił, że nie mam karty parkingowej, bo wtedy parking też darmowy :) Dziś  w NP Krka - zniżka jak dla dzieci, czyli 80 zamiast 110 kun. Zawszeć to dwa zimne piwka ;)

Co do Parku Krka - zieleń, woda, wodospady różnej maści, rybki, kaczki, kuźnia, tkalnia - wszystko mi się podobało :oklaski: Dopóki ponownie nie zeszliśmy pod "główny" wodospad - a tam tłum jak na koncercie rokowym ::(( Człowiek na człowieku, na mostku zator ::(( Już od połowy drogi coś mi się gęsto wydawało na ścieżce, ale czegoś takiego jak pod wodospadem to w życiu nie widziałam :o Jak przybyliśmy tam rano, to było pusto - trzeba było wtedy pod wodospadem (nie dosłownie, kilkanaście metrów od niego) się wykąpać i zdjęcia robić, potem nie było szans, żeby się na tych zdjęciach w tym tłumie odnaleźć >:D

Za to warto zatrzymać się w samym miasteczku Skradin, skąd stateczki przewożą turystów w pobliże wodospadu, malutkim, ale bardzo klimatycznym, napić się kawy, pozaglądać w strome, wąskie zaułki i uliczki, rzucić okiem ze szczytu dawnej twierdzy na miasteczko, marinę i okoliczne pagórki :)

Do Zadaru nie przygotowałam się należycie, a zwiedzanie bez planu jest do kitu, dużo ważnych/fajnych rzeczy się pomija :( Stare miasto ładne, lecz na kolana mnie nie powaliło, może dlatego, że znów tłumnie i strasznie głośno ::(( Za to morskie organy - 3 x tak :oklaski:
No i knajpka w podwórzu - miło, smacznie i - jak reklamowano - ogród z air-condition :o (okazało się, że to porozstawiane wiatraki chlapiące dodatkowo mgiełką wodną - coś a'la sposób mag ;) )
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2015, 12:42:43 am wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 12, 2015, 07:06:34 am »
Hamaczku jednym słowem super urlop  ztx Będzie co wspominać .Pozdrawiam
Natalia

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 12, 2015, 09:11:12 am »
ale piękna relacja, czytając nabiera się apetytu na taki wyjazd

tu się tylko troszkę wystraszyłam:

i wiszących tam na różnej wysokości ludzi. 



diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 12, 2015, 09:35:57 am »
Hamaczku super, że tak wspaniale spędzacie czas  :oklaski:
Czy z nie wyjazdowej zmienisz się na wyjazdową, po tak udanym, mimo improwizacji, urlopie  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 12, 2015, 09:45:10 am »
Hamaczku, cieszę się Twoim szczęściem  :-*
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 13, 2015, 08:54:25 pm »
Hamaczku, ależ piękna wycieczka :) Łykaj ile możesz; wiesz: zapas na jesień ;) Wtedy przy gorącej herbacie najfajniej zdjęcia się porządkuje :)