Autor Wątek: Chorwacja  (Przeczytany 30208 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:19:26 pm »
No to spakowanam. Jutro jeszcze jeden nocleg w Cro - koło Plitwickich Jezior :) :) :), a potem jeden na Morawach ;) i w niedzielę koniec laby...

Dziś chłopina poszedł żegnać się z plażą ;), a ja - oglądać stare młyny wodne i na zaległy punkt widokowy w Paklenicy :) Warto było, nawet wracać potem w skwar godzinę po szosie z buta :D I oczywiście ostatnie najpyszniejsze lody świata mnx Tojka - to kraina dla Ciebie! W życiu nie zeżarłam tyle lodów (a jakie tu porcje nakładają ::(( )

A żeby nie było tak pięknie, to wcale nie przypiekłam sobie cycka, tylko... ujawniło się uczulenie na słońce  >:( Lewa połowa mojej klaty jest zaogniona, wypryszczona, gorąca, boląca i swędząca, mimo pitego od przedwczoraj wapna (którego cena, nota bene, mnie zesłabiła). Tak więc od kilku dni plażuję nie dość, że w cieniu, to jeszcze w koszulce :P
Mam dość ciemną karnację, u nas słoneczko łapie mnie szybko, choć się do niego nie wystawiam, opalam się od razu na brązowo, ale... jako nastolatka byłam raz z rodzicami w Bułgarii i wtedy obsypało mnie od stóp do głów. Dostałam zastrzyk z hydrokortyzonu, słój olejku różanego do smarowania :D i do końca wczasów nosiłam spódnicę do kostek (śliczną bistorową ;) ) i koszulę ojca albo sweter z długim rękawem  ::(( I ten bułgarski lekarz rzekł był naówczas, że zawsze będę dostawać uczulenia na tej szerokości geograficznej :( Ale jak byłam na Istrii prawie 20 lat temu, to nic mi nie było! Ale... coś kojarzę, że wtedy kilka tygodni przed wyjazdem chyba piłam wapno profilaktycznie.
Ech... trza mi było łykać ten beta-karoten, choćby syntetyczny >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 13, 2015, 09:32:14 pm »
Hamaczku cieszę się,że wczasy udane .Natankowałaś akumulatory to najważniejsze a te parę krosteczek zejdie ( w Polsce idzie ochłodzenie)
Planuj następny wypad!!!
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:12:43 pm »
Cieszę się z Tobą z udanego urlopu, Pitwickie Jeziora urokliwe, a Morawy też niczego sobie. Sporo tam ciekawych zamków i jaskiń.
Wracaj szczęśliwie  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:20:07 pm »
Niestety, z kierowcem mym to się już na trasie na pewno nie nazwiedzam, ale Mikulov podobał mu się od drogi, więc przynajmniej tyle  ;D

I od kilku dni nie opuszcza mnie taka myśl: chciałabym bardzo, żeby moje dzieci kiedyś też chciały tu przyjechać :)

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:23:17 pm »
Oj, do PLitwickich Jezior skręćcie koniecznie :) Bardzo warto :) Kliknij sobie fotki w goglach, albo to https://www.youtube.com/watch?v=7Gyrtz92BJY, ale żaden filmik czy zdjęcie nie oddadzą kolorów i zapachów :)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:27:39 pm »
Nie no - na Plitwickie Jeziora zaplanowałam cały jutrzejszy dzień :D :D :D Nocujemy kilka kilometrów od nich i dopiero w sobotę rano opuszczamy Chorwację.
Żałuję strasznie, że po pierwsze nia mam aparatu (spsuł się, skubany >:( ), a po drugie - i tak nie potrafię robić ładnych zdjęć ::)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2015, 10:29:16 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:29:26 pm »
I Winetu tam był kręcony.
Moi zwiedzali w tym roku. Niestety by kupić bilety stali w sporej kolejce  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:30:46 pm »
No  :0ulan:
Bo być tam i nie zobaczyć, to byłby poważny błąd  :)
Od razu rada: zobacz, czy nie dasz rady kupić biletów jeszcze przed przyjazdem by net; kolejki ogromne. Jedzenie jest wyłącznie (dane sprzed 5 lat) przed wejściem na teren parku, i jest tam skandalicznie drogie. Lepiej kupić coś wcześniej, zrobić sobie piknik, i coś do przekąszenia zabrać ze sobą.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:36:25 pm »
Będziemy tam już koło 8, więc liczę, że unikniemy.
W NPKrka rano nie było kolejek do kasy, potem zjawiły się tłumy, ale do stateczku powrotnego stało się tylko z 15 minut.
Bułeczki na piknik nabędziemy rano jeszcze ciepłe w sklepiku za rogiem  :) Woda się też częściowo chłodzi, a częściowo mrozi.

Widzę, że podążam szlakiem Winnetou :D - w Paklenicy też był kręcony. Agawa, a czy to nie Ty raczej powinnaś się uganiać za tym Winnetou? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2015, 10:38:25 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 13, 2015, 10:38:31 pm »
No to jesteście przygotowani :)
Szczęśliwości, Hamak, na drogę :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 17, 2015, 08:29:02 am »
ojojoj to miałas sensacje zdrowotne!  nie zazdroszczę w takim upale!!  :-*
ale za to fajnie było mi poczytać co widziałas ,gdzie byłas  bo uwielbiam Chorwację i zawsze wzruszają mnie opowieści z miejsc ,których dotknęłam !odpoczywaj! :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 23, 2017, 06:05:52 pm »
za 2 tygodnie jadę z koleżanką na zorganizowaną wycieczkę do Chorwacji
8 dni na miejscu, śniadania i obiadokolacje w cenie
Zagrzeb, Istria, Jeziora Plitwickie, Krka, Split, Makarska, Dubrownik
podpowiedzcie mi proszę ile kun zabrać  :-\
coś tam pewnie skosztujemy ze specjałów lokalnej kuchni w czasie wolnym i drobne pamiątki dla dziewczynek na pewno kupię
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 23, 2017, 06:10:43 pm »
Piękne miejsca zobaczysz Krka,Makarska cuda.Dawno nie byłam więc o cenach trudno mi powiedzieć .Ceny jednak nie są niskie .Baw się dobrze
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 23, 2017, 07:06:34 pm »
wow, Beciu cudne miejsca  a  z tego co wymieniłaś tylko Istrii nie widziałam, będziesz zachwycona
o kunach nic nie powiem bo ostatni raz byłam w 2002 r :) wtedy w przeliczeniu wszystko kosztowało tak jak u nas
( a nie miałas z prewencji rentowej gdzies jechać ? czy cos mi się pozajączkowało?)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Chorwacja
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 23, 2017, 07:07:13 pm »
Jadę w sierpniu na 12 dni na Istrię.
Też mnie ciekawi ile tych kun trzeba, choć euro też tam funkcjonuje.
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska