Autor Wątek: Neulasta i jej skutki  (Przeczytany 18792 razy)

Offline Ewcia_B5

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Neulasta i jej skutki
« dnia: Lipca 26, 2015, 02:11:56 pm »
Witam wszystkich.Mam pytanie dotyczące Neulasty jak długo po zastrzyku bolą kośći,mięśnie?Proszę o odpowiedz osoby które brały Neulastę.Jak to wygląda? Czy jest się osłabionym po tym zastrzyku?

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2015, 02:17:49 pm »
Brałam tylko 4 zastrzyki ,kości bolały ale nie tak bardzo .Nic przeciwbólowego nie musiałam brać.Czy byłam osłabiona???? Trudno powiedzieć ,zastrzyk robiłam sobie sama dzień po chemii a przy chemii to wiadomo jak jest.Nie wiem więc co mnie osłabiało ,moim zdaniem chemia
Natalia

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2015, 04:44:04 pm »
Ewcia, ja brałam neulastę.
Po pierwszym zastrzyku w nocy miałam taki wędrująco - świdrujący ból po kościach i stawach. Trzeciej nocy od podania(właściwie to już wieczorem) zaczęły się bóle krzyżowe jak przy porodzie. Przyznam szczerze, że nie byłam wytrzymała. Chodziłam na czworaka i płakałam. Lekarz uprzedził, że mogą wystąpić takie bóle jak przy grypie. No nie...... to było coś więcej. Przy następnej neulaście już wiedziałam czego mogę się spodziewać i wzięłam tabletki przeciwbólowe. Tak jak poprzednio największy ból wystąpił trzeciej nocy. Ponownie krzyż i kości nóg.
Myślę, że skala bólu zależy od indywidualnej wytrzymałości. Dla każdej z nas on będzie miał inny wymiar. 

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2015, 05:27:12 pm »
No tak każdy organizm reaguje inaczej.Ja nic takiego nie miałam i w czasie rozmów podczas wlewów nikt takich problemów jak Ty Suchalku nie miał.Myślę ,że Ty jesteś wyjątkiem z tak silną reakcją.Ewca nie martw się na zapas
Natalia

Offline Ewcia_B5

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2015, 06:38:34 pm »
Dzięki Kochaniutkie

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 26, 2015, 11:39:08 pm »
Ja brałam..nawet sama se robiłam >:D Mnie się nic nie działo i bardzo szczęśliwa byłam, bo nie każdy może dostać. Moja hematolog miała jakiś wątły przydział na to cudo. Tylko "wielcy i uprzywilejowani" dostąpili zaszczytu..Jeden zastrzyk kosztuje ponoć parę tysi,ale szczęściem jeszcze to refundują.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 27, 2015, 07:03:03 am »
Tak, wtedy jeden zastrzyk neulasty kosztował 3800 złociszy. Refundowany do kwoty 3.20.
Bardzo ładnie ( stwierdzenie pani onkolog ) przyrosły mi po neulaście leukocyty.
Dziewczyny, Ewcia pytała czego można się spodziewać. Ja nie twierdzę, że takie objawy muszą wystąpić. Tylko u mnie akurat tak było. Nie zmienia to faktu, że też się cieszyłam z tego leku, ponieważ nie martwiłam się, że nie dostanę chemii z powodu zbyt słabych wyników.

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 27, 2015, 05:30:58 pm »
no dokładnie - neulasta mnie ratowała, ani jednej chemii nie miałam opóźnionej.

a co do samopoczucia... bite 10 dni leżałam w łóżku osłabiona tak, że często nawet nie miałam sił się umyć. pierwszych trzech dni w zasadzie nie pamiętam - dla mnie to było jedno wielkie pasmo bólu. potem pomalutku to ustępowało, najgorszy był ten pierwszy tydzień. bolało wszystko - głowa, mięśnie, kości, skóra. bolało od leżenia, od dotyku kołdry, od powiewu powietrza, od wody (jak już się byłam w stanie umyć pod prysznicem). najgorsze były kości, bo na nie żadne tabletki pbólowe nie chciały działać. oczywiście ból nie był jedynym skutkiem ubocznym, miałam tego całą masę, ale naprawdę trudno mi rozróżnić które objawy były po chemii, a które po neulaście. tylko ten ból jednoznacznie kojarzę z zastrzykami.

po trzeciej chemii lekarze widząc co się dzieje, zdecydowali o zamianie neulasty na neupogen. jak dla mnie niewielka różnica. przy neulaście robiłam sobie jeden zastrzyk, a neupogenów miałam pięć. ból był trochę lżejszy, ale za to rozciągnięty w czasie. przy ostatnim zastrzyku (piątego dnia) płakałam, tak bardzo bałam się wbić sobie tą igłę w brzuch - wiedziałam, że dzięki temu moje krwinki rosną, ale wiedziałam też, że za chwilę ból będzie jeszcze większy, a już baaaardzo trudno było mi to wytrzymać...

ale dałam radę  :)

ogólnie dostałam 3 neulasty i 3 (x5) neupogeny - po każdej chemii. i podpisuję się pod tym, co napisał suchalek:

Ja nie twierdzę, że takie objawy muszą wystąpić. Tylko u mnie akurat tak było.
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Ewka_79

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1006
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 27, 2015, 10:04:19 pm »
Dopisuję się do metki i suchala. Ja mam nivestim i biorę ich aż 5 zaczynając następnego dnia po chemii. Najgorsze dla mnie są trzy ostatnie , masakra. Jak po ostatniej chemii to nawet nie umiałam ich wbić w brzuch bo już aż mi się cofała, bo wiedziałam co mnie czeka. Spanie na podłodze, tarcie krzyżem o panele, masakra. Od piątku zaś mnie to czeka. Już ryczeć mi się chce. Dla mnie chemia to nic w porównaniu z tymi zastrzykami.
Ale każdy przechodzi przez to inaczej, co organizm to inna reakcja.  xhc
Rak pierwsi lewej potrójnie ujemny G3 -mastektomia podskórna piersi lewej z rekonstrukcją - grudzień 2014
chemioterapia 6xFEC, 3xTaxoter - 21.01.- 31.07.2015
radioterapia - 10.08. - 15.09. 2015
olaparib
profilaktyczna mastektomia piersi prawej i usunięcie jajników - X-WOMEN BRCA1

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 28, 2015, 02:43:36 am »
Oj biedulko Ty Nasza ,że tak ciężko znosisz te zastrzyki .Przytulam mocno
Natalia

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2015, 08:32:11 pm »
Ja miałam też takie przeboje. Odmierzałam tylko czas czterech godzin żebym mogła wziąć kolejny apap ... i tak do 4 rano. I to wszystko po 2-im zastrzyku. Ale dziś już jest ok, tylko teraz troche wątrobę czuję po tym apapie  :))
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2015, 12:49:26 pm »
W trakcie czerwonych drinków miałam te 5 czy 7 zastrzyków Zarzio.... Boszszsz... jeszcze mnie telepie, jak sobie przypomnę zapach wacika, siniaki na oponce...
Po zmianie chemii (i onkologa) dostała Neulastę. Jakaż to była ulga: tylko 1 kłucie!!!

Kości bolały niezależnie czy Zarzio czy Neulasta - byłam jak księżniczka na ziarnku grochu.... niefajne wspomnienia :-(
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2015, 01:01:51 pm »
nie fajne... ale do przeżycia tylko trzeba trochę wycierpieć, żeby później być okazem zdrowia  :D
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Tina

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Neulasta i jej skutki
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2016, 05:37:44 am »
Witam jestem nowa mam dostac po 2 wlewie lonquex czy ktoras miała ten lek bo juz mam stracha po nivistinie dostałam po pierwszym wlewie 7zastrzykow