Rak piersi > Wykrywanie i badania kontrolne po leczeniu raka piersi

kolonoskopia

(1/14) > >>

Amor:
wiecie, ze w USA (już pisałam, ze obowiązkowo co roku mają badania na poziom witD3)  to także co 5 lat muszą badać się kolonoskopią! nie wiem od jakiego wieku, ale mój bratanek (32 lata) tez już miał! Moi rówieśnicy co 5 lat jeśli wszystko jest ok!!

metka:
dobra, to powiedzcie mi jeszcze jak to badanie wygląda od strony pacjenta - boli, jest znieczulenie, jest narkoza? mam skierowanie na to cudo i tyle mi dochtórka powiedziała, że mogę iść do io albo do szpitala_miejskiego. "w tym drugim robią ze znieczuleniem bez opłat" - tyle zaznaczyła - "ale musi być pani przyjęta na oddział".
to niby co to znaczy - w io robią na żywca? wszędzie piszecie o jakichś narkozach, to myślałam, że znieczulenie jest "w pakiecie"...

DanaPar:
Meciu ja byłam przyjęta na oddział. Miałam wypić chyba 2 l czegoś tam, co mnie pogoniło tak, że nie zdanżałam do kibla. Dobrze, że zabrałam więcej majtek  :)
Nastepnego dnia z rańca wkłuli wenflon, na wypadek, gdyby było potrzebne znieczulenie podczas zabiegu (np. gdy trza wyciąć jakiegoś polipa, co zagradza drogę). Leżysz sobie na boczku i wsuwają od tylca coś co oświetla i bada co  w środku jest. Mogłam patrzeć na monitor i razem z panią wykonującą kolono. to obserwować.
Minimalny, ale to naprawdę minimalny ból był, gdy jelito zakręcało, ale pewnikiem było w tym więcej strachu przed bólem, niż samego bólu. Badanie trwało ca. 15 min (dokładnie nie pamiętam). Po wyjęli mi wenflon i dlatego, że nie było znieczulenia, mogłam tego samego dnia wyjść ze szpitala. Gdyby było znieczulenie mogłabym dopiero na drugi dzień. Wynik nie budzący podejrzeń czegokolwiek i sugestia, następne badanie za 10 lat  ztx

mag:
na pewno jest wątek o kolono - sio tam!

DanaPar:
Mag to przenieś Meci pytanie i moją odpowiedź w stosowne miejsce  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej