Autor Wątek: kolonoskopia  (Przeczytany 19505 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 29, 2015, 04:48:42 pm »
Tak , w moim miescie robią hurtowo  na NFZ, ale do narkozy trza już dopłacić 300zl.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 29, 2015, 05:13:32 pm »
U mnie można specjalistycznej przychodni zrobić kolonoskopie lub gastroskopie/lub razem 2*1 na NFZ ze skierowaniem ,badanie  w znieczuleniu albo w narkozie /narkoza 230zl +płyn oczyszczający 30 zl/,badanie trwa ok 2 godzin,przychodzisz na dana godzinę i po 2 godzinach do domku aaa trzeba przed zrobić morfologie ,krzepliwość krwi i mieć oznaczona grupę krwi .Podczas badanie się śpi wiec spoko ,ja jakoś mam strach przed wszystkimi zabiegami oczyszczającymi , zawsze coś na przeszkodzie a to praca ,a to abrazja w tym czasie ,a to brak funduszy ale zrobię ,zapisuje się na pół roku wcześniej wiec ciężko przewidzieć czy będzie pasować w danym terminie .
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2015, 05:31:48 pm »
Amorka chłopa bolało i Tojkowego też, bo to chłopy są, a one - wicie - delikutaśne konstrukcje >:D
Ja mogłabym napisać dokładnie to, co Dana.
Skądinąd wiem, że lekarze wolą robić bez znieczulenia, bo wolą widzieć, jak pacjent reaguje.
Co do polipów - kilka niewielkich sztuk wycięto mi mimo braku znieczulenia.
Za jakieś 2 lata też mam robić znowu i badanie przeżyję spoko - o ile przeżyję picie tego fortransu - na samą myśl podchodzi mi do gardła
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 29, 2015, 05:41:50 pm »
ooo Hamaczku mam to samo picie i bieganie ,ja bzy fortransu mam jazdę codziennie  ::((
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 29, 2015, 05:42:11 pm »
ale napisałam, że ino go ciut bolało ;)
ojciec mój natomiast mówił, że to żaden ból :) a kolonoskopie miał robioną chyba ze 2 - 3 razy
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 29, 2015, 05:45:36 pm »
Nooo - dlategom o moim chłopie nie wspomniała, bo aż dziw, że go nie bolało :P (oczywiście oprócz tego wspomnianego przez Danę, newralgicznego zakrętu ;) )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 29, 2015, 06:02:24 pm »
Kolonoskopia to pryszcz jak już pisałam ,ta dieta przed OKROPNOŚĆ
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 29, 2015, 06:07:04 pm »
Już dwa razy miałam kolono i bez znieczulenia  :)
Nie bolało, oprócz tego zakrętu kiedy lekki ból poczułam.
Za każdym razem wycinali mi małego polipa, jest to do przeżycia.
Podobno w znieczuleniu łatwiej uszkodzić jelito, bo pacjent nie protestuje, ze boli  ::)

Najbardziej źle wspominam picie tego fortransu  >:( ....okropnie smakuje ..  ::((
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 29, 2015, 06:13:36 pm »
w szpitalu robią wszystko darmo, zgłosiłam się rano na czczo, zrobili badania wszelakie, po południu dzbanek napoju bogów i następnego dnia rano badanie.
wyszłam ok 12 do domciu i mnie ta narkoza odpowiadała, nic nie czułam i nic mi nie uszkodzili  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 29, 2015, 06:16:36 pm »
U nas nie każą "się kłaść" na oddziale. Wprawdzie tam robią, ale na umówioną godzinę i do domu. Zalecają przyjść z osobą towarzyszącą (oczywiście nie przy badaniu ;D )

A, o ile dobrze kojarzę, Anioł pił coś insze, jakieś mniej do wlania w siebie, dwie filiżanki czy coś (zapomniałam nazwy). Hm..., czemu tego właśnie nie każą masowo ??? Pani w aptece nie umiała mi naówczas wyjaśnić.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 29, 2015, 06:26:05 pm »
a najlepsze jest to że potem sprawdziłam na e-wusiu ile kosztowałam, wyszedł hotel na który brak gwiazdek  xhc xhc
wyliczyli ok 1700 zł z jedną zupką  ::((
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 29, 2015, 07:05:12 pm »
Mnie też mówili, aby nie znieczulać i mieć kontakt z pacjentem. Ale to pewnie zależy od doktora, zdolności pacjenta do odprężenia się, by napięcie mięśni (w stresie badaniowym trudne do opanowania) możliwie poluzować.
A co do picia kompociku przed, jest jedna zaleta. Zważyłam się po tym opróżnianiu i 2 kg mniej   ztx
Na krótko, ale zawsze.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 29, 2015, 07:21:38 pm »
Cóz, pisałam wam kiedyś o mojej znajomej ,która miała kolonoskopię ( bez narkozy) robioną przez ordynatora chirurgii w naszym szpitalu i niestety omal się nie przejechała. Dobrze ,ze była w szpitalu chociaż i tam dopiero na drugi dzień zwrócono uwagę na jej skargi, a raczej na jej bardzo zły stan ogolny.  W konsekwencji 3 lata chodziła ze stomią ! Tego roku  w czerwcu, wreszcie  " naprawili"jej jelito w Łodzi! Dodam,ze nie miała zadnego nowotworu , uszkodzili jej jelito.Nie chce was straszyć ,ale nie trzeba do tego narkozy. Na szczęście bardzo rzadko przytrafiają się takie historie i tak dramatyczne. Tak ,jak dzisiejsza Kulczyka- zwykły, prosty zabieg.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 29, 2015, 08:28:34 pm »
 ::((

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 29, 2015, 08:38:38 pm »
Boże Amorku nie strasz dziewczyn.Te badania są rutynowe i nie trzeba ich się bać.Dziewczyny śmiało do badań.
Jak miałam rodzić ,to słuchałam opowieści kobiet o porodach to ze strachu myślałam ,że zejde z tego świata.Pózniej stwierdziłam ,że te opowieści więcej mnie kosztowały niż sam poród( a nie był łatwy 4,3 kg i parę godzin) ::(( ::((
Natalia