Autor Wątek: kolonoskopia  (Przeczytany 19661 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 27, 2017, 10:10:47 pm »
BRAWO Dziewczyny .Najważniejsze ,żw wszystko ok!!!! Gratulacje odwagi !!! :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 27, 2017, 10:13:24 pm »
 :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 27, 2017, 10:26:00 pm »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 27, 2017, 10:27:07 pm »
najważniejsze, że jelitka przeczyszczone  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 27, 2017, 10:45:09 pm »
ciekawe kiedy się zapchają  :-X
badanie było wczoraj

 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 27, 2017, 11:02:08 pm »
najważniejsze, że jelitka przeczyszczone  >:D

obustronnie  ;D

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 27, 2017, 11:24:32 pm »
ciekawe kiedy się zapchają  :-X
badanie było wczoraj


działaj  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 28, 2017, 12:21:17 am »
a do badania z całej PL można przyjechać?
bo akuratnie w sierpniu nieopodal będę, to może bym se jakąś rure szczelila
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 28, 2017, 07:53:19 am »
:D pięknie mag opisałaś "naszą historię "  xhc tez się bardzo cieszę, że udało mi się namówić jedna dzielną, bo kilka innych osób jakoś wywija się jak może :) Olek cały czas zaznacza :D, że to był prekursorem tych badań( był w maju)  xhc   chociaż nie do końca bo gastro nie zrobił.
mag teraz pij jak najwięcej wody, może kompot  z suszonych śliwek  bo jelita po takim badaniu lubią przyhamować
Spróbuję opisać też moje przeżycia byście mieli komplet.
Jako, że całe zycie wybieram się na gastroskopię postanowiłam zrobić to, dzięki możliwościom w naszym szpitalu, za jednym zamachem  . Czekałam tylko 6 dni , samo przygotowanie do zabiegu jest dość przereklamowane , wcale nie jest to takie straszne , przypuszczam, że kilka moich koleżanek byłyby nawet zadowolone po takim cudownym działaniu citrafleet  :D mag już wie o czym mowa :D
Gorzej było z moim łbem, który w dniu zabiegu mocno nawalał i oczywiście złośliwe ciśnienie wskazywało na jakiś tam poziom stresu, którego wydawało mi się, że nie było  :o
No łyknęłam i 1/2 betaloc i 1/2 polpril  i na koniec  1APAP ( jednak wszystkiego za mało bo nic się nie zmieniło >:().  W końcu dotarłam do miejsca kaźni, gdzie od razu poprawiono mi humor wiadomością, że 90% przychodzi tu z podniesionym ciśnieniem :) . Poprosiłam by dobrze pilnowali rur  co by włożyli w odpowiednie otwory , bez pomyłki ;D 
Przemiłe pielęgniarki położyły mnie na boczku i wyciagnęłam zdrową rękę po wenflon( tym wprowadzają lek uspokajająco- nasenny) wcześniej opuściwszy pod prześcieradłem  pantalony swe:) ( ja miałam anestezjolożkę )
Jednak, gdy pojawił lekarz i powiedział:" dziecko ( taki miły :)) a po co ci gastro w uśpieniu? to trwa króciutko!"  to wybełkotałam będąc na "głupim jaśku" -" a to dawać na żywca".  I rzeczywiście nic strasznego( wszystko poszło  szybko, sprawnie, pochwalono mnie, że nie sprawiam kłopotów , usłyszałam tylko "piękny przełyk, no i żołądeczek troszkę zaczerwieniony (  nie dziwię mu się po tylu latach pierwszy raz go ktoś podgląda!!! ;)) no i w dwunastnicy jesteśmy,  a zaraz potem  już czuję budzenie po cudownym, głębokim  spaniu. Jak mi się świetnie spało całe 20 min!  Potem przeniesiono mnie do drugiej sali- odpoczynkowej. Pokazano mi test ureazowy, ( nie wszędzie od razu go robią) na Helikobacter pyroli . Dobrze, że wybrałam się na gastro, właściwie bez specjalnych dolegliwości , raczej myślałam, że mam, miewam,  jakąś nietolerancje  czy drażliwość jelit , a tu okazuje się, że  bardzo dużo namnożonych bakterii żyje sobie wewnątrz  ( "wybitnie obficie!!!") i w rozpoznaniu zapalenie żołądka i dwunastnicy. A jelita piękne wyczyszczone, maksymalnie :) błyszczące i zdrowiutkie bez żadnych zmian.
No i trza się było teraz leczyć i przegonić helikobater ( poszłam od razu do zaprzyjaźnionego rodzinnego z wynikiem). Dostałam  dwa rodzaje antybiotyków plus leki osłonowe i zmnieszające ilość soków żołądkowych to wszystko na tydzień( wczoraj skończyłam) za jakiś czas  kontrola na przeciwciała i zobaczymy. Wiem, że to świństwo trudno zlikwidować  i lubi powracać . Przeszłam w tym czasie  na odpowiednią dietę , łagodną dla żołądka, a jednocześnie bezcukrową by mi  się grzybica nie rozszalała, bo z tym już miałam problemy.Jadam sobie białe bułeczki :) , masełko teraz wracam do białych serków( nie jadałam nabiału bo blokuje wchłanianie antybiotyku) , chudej szyneczki, jajeczek na miękko  i tak cieniutko, bez żadnego cukru trwam i bez owoców  :(.Nawet owsianki nie jadłam bo może podrażniać, tylko amarantusowe, quinoa, jaglane  kolonoskopię polecam jako zabieg ( w uśpieniu) całkowicie bezproblemowy ! dobrze, że przynajmniej jelita mam ładne  :D
zapraszam do Siemianowic !:)  ( trzeba tylko sprawdzać czy zniżka dalej aktualna, wcześniej cena wynosiła 150 zł)
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2017, 07:59:15 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 28, 2017, 08:50:07 am »
Amorku  :-*
pytałam o zniżkę w sierpniu, ma jeszcze być!

Tojka, dzwoń pod ten numer, który podałam i zapytaj,
ja pytałam czy mogę z Sosnowca, ale Ty jednak ciut dalej mieszkasz 8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 28, 2017, 08:58:55 am »
Z waszego opisu wynika,że różnie reaguje się na te środki przeczyszczające.Mnie czyściło równo-do tego stopnia,że ok 3 godzin w nocy ,zebrałam poduszkę i spałam siedząc na "kibelku".Lekarz powiedział,że w czasie tej kuracji i silnym osłabieniu ,można popić wody z cukrem.Pomaga i głowa nie boli.Zakaz jest picia tylko płynów barwionych.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 28, 2017, 09:06:20 am »
kiedyś były inne środki używane i wiem, że gorzej się je znosiło. My miałyśmy citrafleet. Siedziałam na kibelku ( nie cały czas ) ponad godzinkę , potem spokojnie poszłam spać  i nic już mnie nie zrywało. Wody piłam bardzo dużo, i nawet bulion bo ten tez można .Osłabiona wtedy nie byłam dopiero po badaniu odsypiałam.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 28, 2017, 09:36:15 am »
brawo Wy  :oklaski:

dzięki za te pięknie zachęcające opisy,
ja się chyba jeszcze parę lat pobujam z myślą żeby pójść


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 28, 2017, 11:49:38 am »
spokojnie czekaj do 50, bo program jest od tego wieku :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 28, 2017, 01:39:12 pm »
Kolono miałam ca 6-7 lat temu. Było bez znieczulenia, wenflon tylko profilaktycznie, gdyby trza było cos wycinać.
Gastro nie miałam nigdy i jakoś mnie nie ciągnie  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++