Autor Wątek: kolonoskopia  (Przeczytany 19636 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 28, 2017, 07:11:12 pm »
Podziwiam Was dziewczyny za odwagę!  :oklaski:  Ja to niestety mam wizje, że mi cos przedziurawia albo... znajdą i że lepiej nie próbować   O0
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 28, 2017, 07:41:16 pm »
miałam takie same wizje, a potem okazało się, że nie było się czego bać  :0ulan:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 28, 2017, 09:46:46 pm »
Aleście temat rozpoczęły  >:(

No czas mi zrobić kolono  ::(( .... bo mam w rodzinie przypadki 'r_g'  ::((
A już miałam dwa razy i polipy i wycinali  ::((  ::((  ::(( 
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 29, 2017, 07:58:31 am »
no to co się boisz? masz je pod kontrolą, a polipy ma większość ludzi . Zrób w uśpieniu ( właściwie nazywa się to sedacja czyli podanie dożylnie  leku działającego przeciwbólowo i nasennie ) to wtedy  jest całkowicie bezproblemowe.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2017, 08:00:06 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 29, 2017, 08:27:09 am »
Brawo mag! Brawo Amorku!dla Amorka podwojne za namowienie mag na badanie.O amorowym badaniu juz czytalam, ale mag mnie zaskoczylas :-)! Gratulacje!
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 29, 2017, 09:15:39 am »
Polipy niestety "lubią" zezłośliwieć i dlatego tak ważna jest kontrola mniej więcej co 10 lat.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: kolonoskopia
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 29, 2017, 11:27:40 am »
dlatego tez takie szczęśliwe z mag jesteśmy, że u nas bez polipów się obeszło i ja mam napisane ( mag pewnie też ) - kontrola za 10 lat ! jak to brzmi w tym wieku  xhc
przy polipach to chyba nie co 10 tylko co 5 lat jest  wskazane, Olek nawet miał za 2 lata , na szczęscie po tych dwóch już  było  czysto. Parabolciu idź i odhacz, teraz już tez będzie ok.. Dziewczyny sprawdzajcie czy u was nie ma tez takich programów, tylko chodzi o dopłatę za uśpienie -u nas wyjątkowo tanio te 75 zł. Może to ułatwi wam wyszukanie.
http://pbp.org.pl/
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2017, 11:30:19 am wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat