Autor Wątek: Mammografia  (Przeczytany 51802 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 06, 2014, 09:08:01 pm »
spokojnie poczekać do rezonansu  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 06, 2014, 09:09:04 pm »
Przecież napisali, że pewnie blizna. To normalne, że w mammo widac pewne rzeczy, których nie widac na usg i na odwrót. A makrozwapnienia są w porządku, to mikrozwapnienia moga swiadczyć o czymś złośliwym  :-*


mnie martwi to zagęszczenie co to ma 7mm, to jest coś nowego. reszta jak zwykle, była już w poprzednich mammo.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 06, 2014, 09:13:42 pm »
poczekać na rezonas, jest dokładny, nieszkodliwy - muszą dać skierowanie, skoro to zlecenie z opisu mammo,

piersi gęste zdecydowanie lepiej "widać" na usg, na mammo mogą być w związku z tą gęstością jakieś przekłamania,
ja bym naciskała na RM i spokojnie czekała, co tam zobaczą

i kciuki trzymam, coby zobaczyli NIC
  :)




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 06, 2014, 09:15:11 pm »
coby zobaczyli NIC  :)


i to jest bardzo dobra koncepcja :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 06, 2014, 09:17:10 pm »
Wyjaśnić wiadomo trzeba, ale postępować należy ściśle z zaleceniami mag i za te NIC też zaciskam  :0ulan:

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 07, 2014, 03:23:05 pm »
też bym naciskała na dobry termin i zaczekała na rezonans
kciuki za NIC trzymam


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 07, 2014, 10:35:16 pm »
kciuki za NIC też trzymam

RM najlepiej to oceni.....ale pewnie termin nie będzie na cito
powtórzyła bym usg
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 07, 2014, 10:50:37 pm »
o_to_to  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 10, 2014, 09:33:16 pm »
Obawiałam się, że będą trudności w uzyskaniu skierowania na rezonans, a tu kicha, nie dali mi szansy na wymądrzanie się ;) , skierowanie zostało wypisane w 3 minuty. Nawet wspólnie z panem doktorem przejrzeliśmy zdjęcia z mammo z ostatnich 2 lat ;) . Terminu na rezonans jeszcze nie znam, dowiem się w następny poniedziałek. Dalej będę pisać w rezonansowym wątku :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 10, 2014, 09:47:11 pm »
no i luksio!

byle termin jakiś "ludzki" był, pan doktor nie mógł w 4 minucie dopisać "cito"?
  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline BeataM

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 39
  • BeataM
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 10, 2014, 09:52:58 pm »
twierdził, że w naszym City nie ma długich terminów, w poniedziałek się okaże. Tak swoją drogą, jak pokazał mi palcem czarno na białym, to właściwie nie ma się czego czepiać w tych cyckach. Po prostu teraz mammo była zrobiona nowocześniejszym aparatem i dlatego pokazało się to co wcześniej było zamazane :P . Aczkolwiek uświadomił mnie, że cycki mam wredne, bo już nie powinny być takie gruczołowate i nie da rady inaczej mnie sprawdzić ;)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #86 dnia: Października 08, 2017, 06:31:07 pm »
PILNE:
co w opisie mammo znaczy: guz o SPIKULARNYM zarysie?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #87 dnia: Października 08, 2017, 06:48:26 pm »
"Guzek spikularny - zmiana z nieregularnym centrum i licznymi włóknistymi wypustkami, jest to najczęstszy obraz inwazyjnego raka sutka. Często towarzyszą mu inne objawy raka: pogrubienie lub wciągnięcie skóry, wciągnięcie brodawki."

ze słowem spikularny kiedys się spotkałam czytając o raku płuca i tez było o wypustkach
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #88 dnia: Października 08, 2017, 06:57:13 pm »
No wiem, tyle to znalazłam...

Nie towarzyszą mu żadne inne objawy, guzek jest nieduży, 1 cm, widoczny tylko w jednej projekcji.
BIRADS 0 i wskazanie do rezonansu.
Moja I. jest już po usg (tam było 4a i kupa nerwów, o których pisałam w wątku usg), po rozmowie z chirurgiem (po obejrzeniu usg nie twierdził, że wyciąć się nie da, trochę uspokoił, skierował na mammo).
Nie wiem, czy jej nie radzić darować sobie rezonans, tylko od razu ciachać (przyznam się, że biopsję, po moich doświadczeniach, już na dzień dobry odradziłam). Bo to już chyba duże prawdopodobieństwo, że złośliwiec, co myślicie?
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2017, 06:59:07 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Mammografia
« Odpowiedź #89 dnia: Października 08, 2017, 07:05:18 pm »
jak przy usg juz była panika a teraz widza te wypustki, to on raczej nie jest łagodny
moja biopsja też była wyśmienita  ::)
no chyba, że mammotomem sie to da w całości
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1