Autor Wątek: Konsultacje u ortopedy  (Przeczytany 21869 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 19, 2015, 10:25:53 pm »
Odebrałam dziś zdjęcie mojej stópki. Mam płaskostopie poprzeczne i zmiany zwyrodnieniowe o charakterze haluxów. Ciekawam, co na to powie 1 wrześnie ortopeda  :-\ Czy da się to naprawić. Takich typowych haluxów (bocznych) nie mam, więc gdzie one rosną  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:06:30 am »
Dana płaskostopie poprzeczne to wina PESEl-a i podobno tylko zmiana obówia na większe,szersze ,bez obcasów( oczywiście jednocześnie mniej eleganckie) może pomóc.Co do haluksów to je mam od chyba zawsze ,ale typowe boczne.Moja koleżanka miała na górze stopy ( zresztą bardzo bolesne) ale o takich co nie widać nie słyszałam.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2015, 10:18:54 am »
U mnie chyba na zdjęciu zobaczyli, taka mała kostka nad dużym palcem też jest, ale traktowałam ją jak naturalną, a w jej obrębie najczęściej jest ból, promieniujący wzdłuż stopy (od góry) i na przestrzał. Moż rosną  >:(
A co do obuwia, niestety już dawno nie mogę nosić ładnych butków, ortopeda to potwierdził  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 20, 2015, 02:49:36 pm »
Natalko nie zawsze pisel daje takie zmiany zwyrodnieniowe, ja mam pisel niższy a problem ze zwyrodnieniem  :-\
a co by było śmieszne to nie mam dużej wagi, ino ok 54 kg :(
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 20, 2015, 03:09:03 pm »
PISEL może nie xhc Ptaszyno ale PESEL na 100% ;)Ja nie napisałam od kiedy zaczyna działać. :D :D
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 20, 2015, 03:26:53 pm »
Podobno już po 40 jak się budzisz i nic cię nie boli to najprawdopodobniej  nie żyjesz! ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #21 dnia: Września 01, 2015, 11:38:07 pm »
Amorku racja i tak można by podchodzić, gdyby nie strach, że to co boli jest symptomem czegoś gorszego  :( :( lub rozwaga, że to da się wyleczyć, zminimalizować, zoperować...

Dziś byłam na drugiej w życiu wizycie u ortopedy. Na moje pytanie, czemu jedna stópka, a nie dwie, tym bardziej, że ta druga (nie obfociona) bardziej boli, odpowiedział, że NFZ zwraca za jedną fotkę, a ja ciągnąc dalej, dodałam, że chciałam zapłacić za fotkę drugiej. Tego też nie wolno było pani zrobić  :-\
Na podstawie fotki jednej stópki, potwierdził, że zmiany zwyrodnieniowe są, operacje odradza, a jak boli to liście kapusty, zimne okłady....
Korzystając z okazji bytności u ortopedy, spytałam o kolano, które czasem boli i kostki w stopach (naprzemiennie, czasem jedna, a czasem druga). Odpowiedź była następująca: na kolanko 2 miesiące Collaflex, przerwa 2 miesiące i powtórzyć kuracje. Podobno zanika jakaś chrząstka. A co do kostek, które bolą nie stąd nie zowąd, po prostu czasem nie mogę stąpnąć na nogę (więcej niż ból) trwa parę chwil i mija, stwierdził, że skoro mija to dobrze i nic z tym nie robić.
No i konsultacja zakończona. Za dwa lata rehabilitacja na kark, na kolana Collflex (jak sądzicie brać to ??? )
a na bolące stopy liście kapusty  :-\
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2015, 11:42:57 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #22 dnia: Września 02, 2015, 01:08:13 am »
 no a kiedy możesz focić drugą?  :o też nfz wyznacza odstęp do następnego zdjęcia? 5 lat na przykład?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #23 dnia: Września 02, 2015, 08:12:56 am »
zawsze powinno się mieć fotki obu kończyn, dla porównania,
sama tego nie wymyśliłam - ortopeda mi powiedział, dawno temu, jak z małą córkowatą chodziliśmy


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #24 dnia: Września 02, 2015, 01:20:19 pm »
Szkoda, że nie wymusiłam skierowania na odpłatne obfocienie drugiej stópki. Poproszę rodzinną.
Metko nie pytałam, kiedy na NFZ mogę drugą, a dostać się ponownie do ortopedy, znaczy odczekać kolejkę...
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #25 dnia: Września 23, 2015, 10:15:12 am »
byłam wczoraj u ortopedy, skierowania miałam dwa - z czerwca na biodro, z sierpnia na ramię. Ramię leczyłam ponad dwa tygodnie sterydami, niesterydowymi p. zapalnymi i dalej nie jest całkiem dobre - ciagle ból przy ruchu, ubieraniu.
Wysłał mnie na rtg jednego i drugiego, pan dr nie miał wątpliwości - biodro - zwyrodnienie coraz większe - sklerotyzacja tkanki chrzęstnej, wyrośla kostne. Oczywista tego się nie da zatrzymać, mam dostać sterydy do stawu i zapisać się w kolejkę do endoprotezy.
Twierdzi, że to nieuniknione, a kolejki są długie, więc trza już. Do ramienia też zastrzyk z kwasem hialuronowym.
Za dwa tygodnie ma mi te zastrzyki zrobić. Na tą endoprotezę podobno kolejki ok. 7 lat :).
Pójdę jeszcze do doświadczonej rehabilitantki, może jednak są jakieś sposoby coby spowolnić ten sks.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #26 dnia: Września 23, 2015, 10:28:14 am »
Danusia  :) powiem tak: Ty się zapisz !! Jak nie będziesz potrzebowała endoprotezy to po prostu zrezygnujesz i zwolnisz kolejkę.
W rodzinie w Krakowie mamy dobrego rehabilitanta i jego żona ma ten sam problem. Doraźnie pomagają zabiegi ale już w kolejce czeka.
Pewne zmiany się nie cofną a raczej bedą mieć tendencję do rozwoju.
Nie chcę Cię straszyć, ale za kilka lat nie wiadomo jak będzie.
Przytulam mocno  :-* wiem, ze to trudna decyzja.
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #27 dnia: Września 23, 2015, 10:47:07 am »
zapisać się do kolejki nie zaszkodzi,
ale :) pamiętaj o badaniach, które obiecałaś zrobić w czasie bezsterydowym


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #28 dnia: Września 23, 2015, 10:56:58 am »
tak, zapisać się zapiszę - muszę sie zorientować, gdzie w okolicy dobrze to robią. Słyszałam kiedyś o Żorach, tam trza chodzić prywatnie, a operacje robią na NFZ. Mag, pamiętam o badaniu, ale chciałam odczekać po tych sterydach sierpniowych. Zadzwonie do asystenta , bo za dwa tyg. znowu sterydy. Dzięki za przypomnienie - wczoraj o tym też pomyślałam. Nie robię tragedii, o tej endo już mówił inny ortopeda. Pocieszam się, że jeszcze trochę czasu mam...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Konsultacje u ortopedy
« Odpowiedź #29 dnia: Września 23, 2015, 02:21:43 pm »
Jedyna pociecha w tym, to nadzieja, że w ciagu tych kilku lat medycyna a z nią ortopedia pójdą do przodu i endoprotezy będa jeszcze lepsze :)