Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279677 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #930 dnia: Marca 02, 2016, 01:40:39 pm »
betty patrz PW
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #931 dnia: Marca 02, 2016, 05:28:46 pm »
cda  :)
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #932 dnia: Marca 02, 2016, 05:48:44 pm »
Ja mogę oglądać tylko w necie, nie moge niczego ściągać  >:( Oskarowe chętnie bym obejrzała, ale nie wiem jak...  :-[
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #933 dnia: Marca 05, 2016, 12:03:12 am »
braja - gdy jesteś u nas możesz zapełniać dysk zewnętrzny, a później tylko się delektować :)
*
Właśnie wróciłam z kina. Szanowny wybrał z nadzieją, że mi się spodoba: Carol http://www.filmweb.pl/film/Carol-2015-655878
Hm… Osada: cudna. Byłam zaciekawiona.
I wyszliśmy z kina po godzinie. Nie udało mi się wciągnąć w klimat filmu.
Piękne zdjęcia. Romantyzm, ale i rzeczywistość świata podana w piękny sposób. I nie wytrzymałam. Braku akcji. Ale może bardziej nie wytrzymałam czegoś w sobie - może rodzaju znużenia? albo to moja reakcja na subtelność tworzenia relacji homoseksualnej, której nie rozumiem, nie znam… A może to atmosfera zakazanego uczucia, pożądania tłumionego przez mieszczańską etykietę, i szafy pełne trupów (symbolicznych) tam mnie rozstroiły, że wyszłam z kina  ???
Podsumowując: wg mnie film dla konesera. Mag będzie zachwycona :)


Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #934 dnia: Marca 06, 2016, 12:29:59 am »
o tak agawo, melduję, że właśnie z kina wróciłam i film bardzo mi się podobał!

wcześniej, czytając forum, widziałam, że napisałaś o nim i po słowach "po godzinie wyszliśmy z kina" szybciutko zamknęłam wątek, bo nie chciałam wiedzieć dlaczego zrezygnowałaś,
nie czytałam też recenzji, wiedziałam tylko o nominacjach obu pań do Oscara, nic więcej,
a że obie panie bardzo lubię, to z chęcią do kina poszłam,

nie zgadzam się z Twoimi słowami, że w filmie brakowało akcji - była cały czas -  w gestach, spojrzeniach, w powietrzu!
pięknie nakręcona opowieść, której nie znałam, bo nie czytałam książki - przed chwilą dowiedziałam się, że książka napisana była w 1952 (jeśli dobrze zapamiętałam) - czyli w roku, kiedy historia filmowa się dzieje,

w filmie są właściwie dwie równorzędne bohaterki,
Cate Blanchett była jak wyrzeźbiona - cudowna, od lat bardzo lubię ją jako aktorkę,
a i Rooney Mara w niczym jej nie ustępowała - dla nich obu, dla relacji jaką pokazały i w jaki sposób to zrobiły - warto ten film obejrzeć!

temat (mimo, że mięło pół wieku) dla niektórych nadal kontrowersyjny, ale pokazany z wyczuciem i prawdziwie, to znaczy ja uwierzyłam w tę historię - to mi wystarczy  :D

natomiast mam zastrzeżenia do słów z plakatu: "najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat"
był ładny, to prawda!
ale równie zapadający w pamięć i poruszający trudny temat, był widziany przeze mnie w styczniu film "Dziewczyna z portretu" - mocno siedział mi w głowie wiele dni po projekcji!
film opowiada o małżeństwie malarzy z Danii w roku bodaj 1926 i pewnie przez ich profesję bardziej jest malowany kadrami niż nakręcony - to uwodzi!
oscarowa jest w tym filmie rola  Eddiego Redmayne'a za którą Oscara nie dostał (dostał za rolę Hawkinga i bardzo dobrze!)
a Oscara za drugoplanową rolę dostała grająca jego żonę Alicia Vikander - i też bardzo dobrze  :)

oba te filmy opowiadały wg mnie o prawdziwej miłości - idźcie zobaczcie, nie nastawiając się, że jak nie znam tematu, to mi się nie spodoba - może warto właśnie dlatego
:)
 

 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #935 dnia: Marca 06, 2016, 12:59:46 am »
Kurcze...no wynudziłam się na tej" Dziewczynie z portretu". A tak lubię "te" tematy (a propos, oglądam teraz na Kulturze" Płynące wieżowce"). Aktorzy byli świetni, ale wszystko jakieś takie...zbyt epickie  ; ) Nie wciągnął.
Najpiękniejszy film o "innej" miłości, ciągle nie do pobicia, poruszający jakieś moje bardzo czułe struny, to oscarowa "Tajemnica Brokeback Mountain".
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #936 dnia: Marca 06, 2016, 01:04:27 am »
Najpiękniejszy film o "innej" miłości, ciągle nie do pobicia, poruszający jakieś moje bardzo czułe struny, to oscarowa "Tajemnica Brokeback Mountain".

Perła  :oklaski:  się z Tobą zgadzam !!
Bardzo mnie poruszył ten film i do dziś doskonale go pamiętam  :)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #937 dnia: Marca 06, 2016, 01:10:14 am »
no ale "Tajemnice" to już stary film  ;)
 ja jednak wolę dwa dzisiaj opisane - zdecydowanie

a "wieżowce" poruszają jeszcze jeden temat, nieobecny w pozostałych - stanowisko rodziców...




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #938 dnia: Marca 06, 2016, 01:29:48 am »
Ale dałaś argument "stary"...ale ciągle i jakże jary! Jeżeli  "Carol" jest równie "żwawa" i głęboka, co " Dziewczyna", to ja dziękuję :P
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #939 dnia: Marca 06, 2016, 12:32:59 pm »
a ja żałuję, że nie  poszłam , chętnie bym obejrzała , zachęciły mnie już wczesniej recenzje , które lubię czytać
mag zauważyłam, że   nominowaną do Oscara była  Saoirse Ronan za film Brooklyn -to gra tej wówczas dziewczynki tak bardzo mną wstrząsnęła w filmie "Nostalgia" o którym rozmawiałyśmy Bystrej
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #940 dnia: Marca 06, 2016, 01:29:05 pm »
Nostalgię anioła czytałam i film ogladałam - i powiem jak koza, ze książka była lepsza - choć też jakoś specjalnie mnię nie powaliła  ;D

natomiast Saoirse Ronan bardzo dobrą młodą aktorką jezd  :oklaski:

podobała mi się też bardzo w Hannie, Jeżeli nadejdzie jutro  :)


 
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #941 dnia: Marca 06, 2016, 01:47:57 pm »
No tak, zapomniałam , ze to "Nostalgia anioła" :) , ja z tych nadmiernie przeżywających jak wiecie , żadnych okrucieństw wolę nie oglądac , "mocnych" filmow tez nie, bo potem mam koszmary. ( w ostatnim zębowym stresie wystarczył obejrzany "Loft" by  mnie cos dusiło i goniło w nocy !!:)
Oj, "Nostalgia anioła" bardzo i na długo mną poruszyła .
Ja to chyba całkowicie przerzucę się na komedie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #942 dnia: Marca 06, 2016, 02:02:18 pm »
pamiętam Amorku,
a to ta sama dziewczynka, co grała w "Pokucie" - dobra jest :)
tylko nie wiem, czy chcę oglądać ten Brooklyn, to znaczy niekoniecznie w kinie  8)
za to "Pokój" obejrzę dziś, z Oscarem za pierwszoplanową rolę - napiszę, czy wg mnie słusznym  ;D

wracając do "Dziewczyny z portretu" - Perło, film nie był żwawy, ale na pewno nie płytki - mnie mocno poruszyła ta historia i ledwo widziałam zza niej całą scenografię i malarskość, choć i one wpłynęły na pewno na mój odbiór,
poza tym temat - przy zerowej wtedy wiedzy medycznej w tym temacie - nawet szkoda gadać...
no i uważam, że bardzo wiarygodnie i po mistrzowsku poprowadzona jest przemiana głównego bohatera, co jest pewnie zasługą Eddiego R



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #943 dnia: Marca 06, 2016, 02:09:56 pm »

za to "Pokój" obejrzę dziś, z Oscarem za pierwszoplanową rolę - napiszę, czy wg mnie słusznym  ;D



wg mnie nie
za to dałabym Oskara aktorowi dziecięcemu  8)

Oskara też bym di Caprio za Zjawę nie dała - za wiele tam się nie "nagrał" poza tym, że musiał sie męczyć w ekstremalnych warunkach
Oskara bym dała z drugoplanową Tomowi Hardy, aktor, który dostał Oskara za drugoplanową w Moście szpiegów też mi się podobał ale Hardy zdecydowanie bardziej

ps. zapomniałam o Pokucie - fakt tam też była świetna
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #944 dnia: Marca 06, 2016, 02:28:32 pm »
no_no Anioł
chłopak w "Pokoju" był świetny (a może i to za mało powiedziane)

ale ja to sie nie znam na aktorach i aktorkach
he_he, wiecie, ze ja tylko Olbrychskiego rozpoznaje z nazwiska  ;D (dodam jeszcze Gajosa i Kobuszewskiego, a ostatnimi czasy i Kreiga rozpoznaje, a to dzięki Pilotowi, który onego czasu sporo zgadywanek dawał/odgadywał z Kreigiem w roli głównej ;) )
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym