Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279801 razy)

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #945 dnia: Marca 06, 2016, 03:42:52 pm »
za to "Pokój" obejrzę dziś, z Oscarem za pierwszoplanową rolę - napiszę, czy wg mnie słusznym  ;D
wg mnie nie
za to dałabym Oskara aktorowi dziecięcemu  8)
ja też tak uważam, dzisiaj w nocy oglądałam
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #946 dnia: Marca 06, 2016, 03:43:08 pm »
Brooklyn dla mnie film wyciszający ,piękna opowieść o emigracji ,miłości o dojrzewaniu,Saoirse Ronan świetnie zagrała ,mi się bardzo podobał ,historia z happy endem. 
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #947 dnia: Marca 06, 2016, 06:49:31 pm »
Czy wiecie , że  "Pokój "  jest oparty na  głośnej historii z Austrii. Pamiętacie tatuśka Frizla , który 23 lata więził w piwnicy  swoją córkę i wspólne z nią dzieci ? ILe razy jadę na narty, przejeżdżam niedaleko St.Polten i przypomina mi się ten koszmar.
Mag, niedawno skojarzyłam :) , że  Ronan i w świetnej jak dla mnie  "Pokucie" grała . TYlko własnie  "Nostalgia anioła " wgryzła mi się w psychikę dlatego  wciąż do niej wracam. :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #948 dnia: Marca 06, 2016, 06:57:04 pm »
Amorku
na podstawie historii Fritzla powstał film dokumentalny pt.: Potwór z Amstetten
a fabularny film to 3096 dni
ten film podobny jest pod względem tematyki - ale historia jednak zupełnie inna ....
ale wiadomo, że skojarzenia same się nasuwają

« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2016, 07:52:37 pm wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #949 dnia: Marca 06, 2016, 07:53:13 pm »
O dzięki Wam wszystkim za recenzje, widzę, że mam co nadrabiać i bardzo fajnie  :)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #950 dnia: Marca 06, 2016, 08:01:57 pm »
Czy wiecie , że  "Pokój "  jest oparty na  głośnej historii z Austrii. Pamiętacie tatuśka Frizla , który 23 lata więził w piwnicy  swoją córkę i wspólne z nią dzieci ? ILe razy jadę na narty, przejeżdżam niedaleko St.Polten i przypomina mi się ten koszmar.
Mag, niedawno skojarzyłam :) , że  Ronan i w świetnej jak dla mnie  "Pokucie" grała . TYlko własnie  "Nostalgia anioła " wgryzła mi się w psychikę dlatego  wciąż do niej wracam. :)
Ten facet to zwierze,ale dla mnie żona jego jest podobna.Pozwoliła na takie rzeczy i nikomu nie zgłosiła.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #951 dnia: Marca 06, 2016, 09:14:28 pm »
Aniele  pogmatwały ci się historie "Potwora... " obejrzałam jakiś czas temu." 3096 dni" to o Nataszy Kampush , którą od jej  8 czy 10 roku zycia przez  prawie 10  lat więził inny dewiant  ( niespokrewniony z nią , upolował sobie dziewczynkę)- tez widziałam jak i czytałam książkę w tytule z jej imieniem i nazwiskiem . Te dwa dramaty rozegrały się w Austrii.
Gdzieś wyczytałam i wysłuchałam , że "Pokoj "   bazuje na historii więzionej córki Frizla.
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2016, 09:16:56 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #952 dnia: Marca 06, 2016, 09:30:37 pm »
też wyczytalam tak jak Amor
oooooooo np tutaj


"Pokój" wywodzi się z opublikowanej w 2010 r. powieści Emmy Donoghue, 47-letniej Irlandki żyjącej w Kanadzie. Książka, zainspirowana przez postać najmłodszego z dzieci Austriaczki Elisabeth Fritzl, spłodzonych przez przetrzymującego ją w piwnicy ojca, znalazła się w finałowej rozgrywce o Nagrodę Bookera. Donoghue na jej podstawie napisała scenariusz, za który nominowano ją do Oscara.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,19675152,oscary-2016-porwana-brie-larson-i-kanadyjski-fritzl-w-filmie.html#ixzz429lqNuuo

aaaaaa dzisiaj obejrzałam dramat innej kobiety - polecam francuski film "Zabiłam, aby żyć" (Amor, Ty nie oglądaj, bo spać nie bedziesz mogła  ;)  )
W ostatnim czasie bardzo "podchodzi mi" kino francuskie. Wcześniej omijałam je szerokim łukiem.

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #953 dnia: Marca 06, 2016, 09:34:36 pm »
no faktycznie mi się historie popiermandoliły - doczytałam se przed kwilom w necie

po obejrzeniu Pokoju - trochę czytałam o tym filmie i nie dotarłam do tej wzmianki, o której pisze TOJKA - widac cienki bolek ze mnię sie zrobił  :P
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #954 dnia: Marca 06, 2016, 11:26:53 pm »
czyli że "Pokój" to jednak nie jest historia prawdziwa, tylko luźno oparta na historii więzionych kobiet?
książki nie czytałam, scenariusz do filmu napisała jej autorka - Emma Donaghue

a film mocno wali po głowie, trudno sobie wyobrazić taki horror!
młody wypadł rewelacyjnie, ale to raczej zasługa jego autentyczności niż prawdziwego grania - a rola kobieca świetna, nie wiem czy lepsza od innych nominowanych do Oscara, bo mi ciągle w głowie mąciło podobieństwo niejakie, upierdliwe na pewno, do prawie_aktorki polskiej - Nieśpielak Aleksandry, tak że nie wypowiem się  :-X
nie wiem też, czy to był lepszy film niż te dwa, o których pisałam wczoraj - na pewno inny




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #955 dnia: Marca 06, 2016, 11:31:17 pm »
"Pokoju" jeszcze nie zobaczyłam; mam w planie. Natomiast co do 'Carol" - zgadzam się ze wszytkom, co napisane powyżej; i gra, i nastrój, i epoka… Po prostu odkryłam, że ja mam niejaki problem z miłością lesbijską  ;D Co ciekawe - miłość gejowska dla mnie wręcz fascynująca ;) Hm… a może jednak z moją orientacją jest coś_nie_tak  ???
Muszę nad tym dokładniej pomyśleć  :D

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #956 dnia: Marca 07, 2016, 07:36:55 am »
Agawa czyli masz tak jak faceci, tylko że odwrotnie :P

"Pokój" obejrzałam, za tydzień nie będę pamiętać czy go wogle oglądałam, albo ja się wyprałam z emocji, albo czegoś zabrakło, dzieciak grał świetnie, ale ta babka - przeciętnie

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #957 dnia: Marca 07, 2016, 08:27:45 am »
 BYłam kiedyś w kinie z koleżanką i jej mężem  na filmie Almodovara "Złe wychowanie"  . Zniesmaczały mnie sceny gejowskie( Almodowar potrafi ) , ale to co wyprawiał mąż koleżanki to przechodziło ludzkie pojęcie. KIlka razy się zrywał by wyjść z kina , rżałysmy z niego i na siłę zatrzymywały. Potem długo miał do nas pretensje za swoją traumę. Jednak dla mnie bardziej obrzydliwe były sceny ksiądz, a dzieci. Te guziki w sutannie !!! Temat z  oscarowego "Spotlight " nie jest niczym nowym w kinie i w życiu  niestety.
Co do "Pokoju" to oczywiście fabuła tylko lekko opiera się o sprawę Frizla, to tez miałam na myśli.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #958 dnia: Marca 07, 2016, 05:08:21 pm »
Chciałam powiedzieć, że Eddie z "Portretu" jest fantastyczny!!! Wiecie, że był (jest?) modelem?
https://pl.pinterest.com/pin/205265695493155721/
Ale ta laska wkurzała mnie bardzo, egzaltacja, nadgorliwość...nie lubię takiej gry, po prostu.
Dla mnie byłoby super, gdyby ten film robili Duńczycy, albo Francuzi.  Z Eddim...Wtedy to byłoby kino!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #959 dnia: Marca 07, 2016, 05:43:18 pm »
że modelem jest to nie wiedziałam - bo taką urodę ma trochę niewyględną,
choć jak zerknęłam na fotki, to jakoś nie wygląda na nich jak w filmach - mówiłam już tyle razy, że fotografia kłamie  ;D

a laska jest Dunką - widziałam ją w duńskim filmie "Kochanek królowej" - miała tam królewski romans z cudnym Madsem Mikkelsenem - on mi się bardziej podoba od Eddiego
  ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich