Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279748 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1065 dnia: Czerwca 28, 2016, 12:19:35 pm »
och..ja też
dopiero czytałam dziennik...    mnx
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1066 dnia: Lipca 11, 2016, 12:13:48 am »
byłam dzisiaj na "Niewinnych" i gorąco polecam ten film!

a ja dopiero dzisiaj obejrzałam "Niewinne" - film oparty na faktach (choć doczytałam, że bardzo mało tam faktów, a mnóstwo wyobraźni autorki)
i podobnie jak Becia - polecam - świetny film.
Nie wiem czemu w niektórych recenzjach porównują "Niewinne" i "Ida"  - owszem czasy powojennej Polski, zakonnice, Kulesza - ale na tym się podobieństwo kończy. Po mojemu "Niewinne" lepsze niż "Ida"


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1067 dnia: Lipca 11, 2016, 04:49:43 pm »
Szwedzka propozycja : " Gra" Ruben Ostlund. Inspirowany prawdziwą historią, reżyser analizuje zjawisko rasizmu i przemocy wśród dzieci. Według mnie bardzo dobre kino, warte poświęcenia 117 minut. Może niektórych szokować, niektórych bulwersować, ale ocena i wnioski należą do każdego z osobna.
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1068 dnia: Lipca 20, 2016, 11:10:30 pm »
na TVP 2 fajny babski film ,w sam raz na letni wieczór,dopiero się zaczął :D
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1069 dnia: Lipca 23, 2016, 12:53:10 pm »
W ubiegłym tygodniu widziałam film Mustang. Nie miałam czasu, by podzielić się wrażeniami od razu.
Trawię go nadal. Małe studyjne kino "Malta" (gorąco polecam, zero reklam, film od razu). Być może kinomanki dawno go widziały. J rzadko nawiedzam kino i cieszę się, że czas dla mnie nie stracony. Film ciężki, ale bardzo go polecam
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1070 dnia: Sierpnia 01, 2016, 11:05:27 pm »
Wlasnie  sie skonczyl film Komasy " Powstanie warszawskie" poryczalam się
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1071 dnia: Sierpnia 01, 2016, 11:27:58 pm »
no, ja się nie dziwię, widziałam w kinie...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1072 dnia: Sierpnia 15, 2016, 07:31:06 pm »
fajny film dzisiaj widziałam   ;)
o przyjaźni, o miłości, o dorastaniu (noooo wiecie, całuski, seks, alkohol  ;)  ), o narodzinach, o śmierci i o .... raku piersi.
film o raku, jakiego jeszcze nie widziałam
film pełen smutku ale i specyficznego humoru, ; ani humor, ani dramat nie są obok siebie, istnieją jakby jednocześnie; czarna chwila momentalnie zmienia się w jajcarki moment i na odwrót.
i oglądając film, w pewnym momencie widziałam dani, widziałam nasz forumowo_rakowy humor  ;)

polecam: " Już za tobą tęsknię"

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1073 dnia: Sierpnia 25, 2016, 09:55:57 am »
Jeden z lepszych dramatów psychologicznych widziałam wczoraj , z tych, które siedzą i zostają w głowie : "Dom z piasku i mgły". Genialny Ben Kingsley i równie dobra w roli Jennifer Connelly. Nawet mnie twardzielce filmowej poleciały łezki.
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1074 dnia: Września 01, 2016, 12:50:54 pm »
(...)
 "Lewiatan" to film bardzo mocny i aż strach się bać, jeśli TAM tak naprawdę jest, bo oprócz tego, że film mówi nam o tym, że człowiek jest sprawcą największych świństw, to pokazuje nam też kawał rosyjskiej rzeczywistości (tu akurat prowincjonalnej) gdzie ciągle się pije, pali, a korupcja i nadużywanie władzy, to codzienność,
Zwiagincew to świetny i znany reżyser (widziałam tylko "Elenę" i też nie był to film optymistyczny) i w każdym swoim filmie opowiada historie wielowymiarowe, nad którymi myśli się długo po opuszczeniu kina,
(...)
w "Lewiatanie" zachwyciła mnie scenografia - miejscowość, gdzie rzecz się dzieje, to jakaś dziura nad zimnym morzem, wokoło surowe góry, zero zieleni, ledwie kilka zabudowań,
ale dom głównych bohaterów! nie wiem, czy został on stworzony dla celów filmu, czy gdzieś taki stał - ale uwiódł mnie bardzo, miał w sobie coś!
(...)

jeśli macie kanał Ale kino+ to dziś o 20:20 i w niedzielę o 21:10 będzie "Lewiatan"
ja gorąco polecam, bo jw!  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1075 dnia: Września 04, 2016, 08:00:54 pm »
Szykowałam się na dzisiaj, ale chyba nie dam rady do końca go oglądnąć, względy logistyczne niestety ...

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1076 dnia: Września 04, 2016, 10:03:44 pm »
nagrałam, obejrzałam , jestem poruszona dogłębnie
po twojej mag recenzji- nic dodać, nic ująć, klimat filmu- niesamowity, tereny fascynujące, podobny dom już gdzies na jakimś filmie widziałam


w piątkową noc "wciągnęła" mnie "Dziewczyna z tatuażem" , a "Bez litości " tak wstrząsnął ,ze musiałam przerwac oglądanie ( to była chyba jakas noc filmow z  gwałtami brrr)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1077 dnia: Września 08, 2016, 04:48:18 am »
Miało byc cos lekkiego do nauki hiszpanskiego...   :'(  Piękny film! Ciekawe na ile wiernie odtwarza prawdziwą historię. Tylko za żadne skarby nie mogę znależć ani innej wersji językowej ani żadnej informacji o rezyserze (Hoyatola Seifi), wszystkie linki  podają Por mi hermana jako tytuł oryginału, a jakoś wątpię, żeby tak nazwali film Persowie  8)

 https://www.youtube.com/watch?v=4Z7CENVqUnM
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Aminda

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1078 dnia: Września 08, 2016, 10:44:20 pm »
Tojka zainspirowała mnie (dzięki)  i obejrzałam "Już za tobą tęsknię". Teraz cieszę się ,że sama, bo tak ok. dwie godziny  z okładem przepłakałam (film trwa 152 min). Filmowa beksa jestem, ale żeby aż tyle, to mi się nie zdarzyło nawet na "Gwiazd naszych wina". Wiele wspomnień ożyło. Nie wiem jak po tym bardzo oczyszczającym przeżyciu zasnę (pracę zaczynam 6.45...), ale zupełnie zapomniałam o czasie. Film piękny i godny obejrzenia.   

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1079 dnia: Września 12, 2016, 02:24:37 pm »
Ooo jeeeeny... Obejrzałam prawie caly bo do polowy film " juz za Toba tęsknię". Super film, mimo tragicznego zajscia zdarzeń jakich doswiadczyla bohaterka to film jest z poczuciem humoru, dającym do zrozumienia ze kazda chwile trzeba przeżyć radośnie, tak jakby byla ostatnia.
 Bateria mi padła w tablecie kurka >:( i dopiero w domu doogladam bo narazie jestem w połowie tluczenia dziada. :0ulan:
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie