Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279758 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1245 dnia: Lutego 19, 2017, 09:22:03 am »
Tak chyba bardziej o cierpieniu z powodu miłości do syna, brata.Cierpienie jest w każdej scenie, bardzo smutny film


prawda? matka, siostra, brat dlatego mówią mu to wszystko, bo go kochają i przez te 12 lat jego nieobecności bardzo im go brakowało,
przecież gdyby był im obojętny, to by gadali byle co, żeby odbębnić wizytę i wróciliby do swojego życia,
ale ja chciałabym wiedzieć, jak odebrałyście scenę kulminacyjną - kiedy główny bohater "obiecuje poprawę" a starszy brat brutalnie mu przerywa i zaczyna się jazda (nie chcę za dużo pisać, na wszelki wypadek, jakby któraś się jeszcze zdecydowała obejrzeć)
moje pytanie brzmi: dlaczego ten starszy tak się zachował?


"Milczenie" podobno dobre, boję się tylko, że to dalszy ciąg "Misji" i nie chcę się rozczarować



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1246 dnia: Lutego 19, 2017, 10:50:38 am »
Moje dzieci wczoraj były. Z synem jeszcze nie rozmawiałam, ale synowa, która wybrała ten film, była rozczarowana i jej się nie podobał. Teraz już wyszli na fitnes, wcześniej wylegiwali w wyraku (na maksa korzystają z mojej obecności >:D) więc nie było kiedy pogadać o filmie konkretniej.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1247 dnia: Lutego 19, 2017, 02:39:06 pm »
Starszy ma kompleks brata, ale kocha go bardzo, kocha i cierpi cale 12 lat, czuje sie odrzucony, niewazny i boi się uwierzyc, ze to sie zmieni, wyraza to zloscia.jakos tak....
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1248 dnia: Lutego 19, 2017, 07:14:19 pm »
Tojka, jak sądzisz?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1249 dnia: Lutego 20, 2017, 09:02:36 pm »
Właśnie z kina wróciłam.
Byłam na filmie PolandJa.

Nie umiem pisać takich recenzji jak Wy, zwłaszcza w emocjach.

Ale jedno mogę napisać: idźcie koniecznie!!
Do świetnego filmu doskonała oprawa muzyczna.
Całość rewelacyjna!!

Niestety wciąż i nadal wkurzają mnie ludzie w kinie, którym się wydaje, że ta scena jest śmieszna..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1250 dnia: Lutego 20, 2017, 09:10:11 pm »
ludzie w kinie, którym się wydaje, że ta scena jest śmieszna..

A propos śmiechu w kinie:
na "Sztuce kochania" zdecydowaną większość stanowiły panie, a śmiały się... wyłącznie panie ;D

Ja chadzam, jak wiecie, niezwykle rzadko, ale już nie mogę się doczekać filmu o Skłodowskiej. I jakoś z góry mi Gruszka nie bardzo pasuje - coś za sympatyczna mi się zdawa ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2017, 09:12:00 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1251 dnia: Lutego 20, 2017, 09:18:11 pm »
W tym filmie jest opisanych kilka ludzkich historii, dziejących się jednego dnia.
Wszystkie scala jedno miejsce w Warszawie.
Umówmy się, że jedna historia jest zabawna (nie będę opowiadać, dopóki nie pójdziecie). Nooo, może dwie.
Pozostałe to historie smutne, trudne.
Jest kilka mocnych uderzeń.

I napradę nie potrafię zrozumieć, jak można się śmiać, gdy jeden z bohaterów opowiada swoją historię po powrocie z wojny.


Teraz czekam na Pokot.
Aa, na koniec filmu Kortez śpiewa Niby nic. To mogę zdradzić.
A w środku Organek w jednym kawałku.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1252 dnia: Lutego 25, 2017, 01:04:54 pm »
przypadkiem wczoraj oglądałam z tv "wyjazd integracyjny"...komedia polska......ale mnie tam nic nie śmieszyło
obsada rewelacja.....ale zdawał mi się  tak głupi jak oglądałam.............że aż mądry...........nie...nie zwariowałam  ;)
bo nagle olśnienie......z "rewizora" Gogola......"z czego sie śmiejecie...z siebie samych sie śmiejecie"
toż to satyra przecież była cudna dzisiejszej pracy w korporacjach....... biznesmenów.....celebrytów.....i metody gazet i telewizji jak ich przyłapać  i skompromitować
z relacji naocznego świadka wiem, że wyjazdy integracyjne mogą tak wyglądać...darmowa wóda działa jakby mocniej  ;D

nie_że polecam ten film.......tak se tylko popisałam

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1253 dnia: Marca 06, 2017, 10:18:33 pm »
http://audycje.tokfm.pl/podcast/47020

Widziałyście już Pokot?
Sporo myśli różnych po nim mam; jak to mag mówi: zostaje w głowie. A dziś natknęłam się na rozmowę na temat tego filmu z moją ulubioną psychoterapeutką. Posłuchajcie, jeśli czas macie.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1254 dnia: Marca 06, 2017, 11:10:29 pm »
oglądałam w ubiegły poniedziałek,
podobał mi się, choć różnił się od książki, żałuję, że nie było takiej książkowej pani Duszejko, i że podokładali troszkę zdarzeń i powiązań - po mojemu niepotrzebnie,

ale film  polecam, pięknie pokazana przyroda i piękne miejsce w Polsce - Kotlina Kłodzka!
film o ukochaniu przyrody i przyjaźni  8) (oczywiście o bezdusznych myśliwych też) i o kobietach też (i to widać bardziej w kinie niż w książce)

- rozmowy posłucham jutro, bo padam ze zmęczenia i oczy mi wchodzą do nosa


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1255 dnia: Marca 07, 2017, 09:35:37 am »
Też oglądałam,bardzo mi się podobał.Z koleżanką stwierdziłyśmy ,że chyba zrezygnujemy z jedzenia mięsa .Widoki piękne .Warto zobaczyć.
Natalia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1256 dnia: Marca 07, 2017, 09:50:42 am »
Na Pokot chyba pójdę jutro. Holland... trudna miłość,  ale miłość,  to miłość  ;).A mięso mnie też  już  coraz bardziej brzydzi...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1257 dnia: Marca 07, 2017, 11:12:39 am »
agawo, masz całą rozmowę w tym linku?
bo mi się urywa w 12 minucie (na 28)

przez ten kawałek rozmowy jestem zdecydowanie bliżej opinii Ewy Podolskiej  8)
ale chciałabym posłuchać reszty rozmowy


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1258 dnia: Marca 07, 2017, 01:29:24 pm »
no to inaczej - http://audycje.tokfm.pl/gosc/Danuta-Golec/106

dodam - nie znaczy, że w 100% z D. G. się zgadzam; raczej dla ciekawości wklejam

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1259 dnia: Marca 07, 2017, 02:21:43 pm »
no i reszta rozmowy to już raczej o filmie nie była,
gadały za dużo o problemie niewidzialnych kobiet - czyli tych po 50, a to owszem, było w filmie - ale na pewno nie na pierwszym planie,

zgadzam się natomiast w 100% z prowadzącą rozmowę Karoliną Głowacką - jeśli ktoś nie czytał książki, to nawet po obejrzeniu filmu warto po nią sięgnąć!
pani Danuta obiecała to zrobić  :D

ja dzięki książce zakochałam się w Pani Duszejko - w filmie nie było łączących nas teorii - może poza jedną - o autyzmie testosteronowym  ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich