Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279699 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1260 dnia: Marca 07, 2017, 02:50:08 pm »
boszzzzzzzze..mój chłop zapadł chyba na autyzm testosteronowy :o
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1261 dnia: Marca 07, 2017, 09:02:30 pm »
chwilę temu zobaczyłam "branżowy" - z naszej branży piersiowej - film Mama z Penelope Cruz, bardzo wzruszajacy, dawno się tak  nie popłakałam na filmie...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1262 dnia: Marca 07, 2017, 09:54:40 pm »
Danusiu, pisałam tu o nim, ale nie była to pochlebna recenzja - nie przeszkadzało Ci polukrowanie tematu?
w filmach o raku trudno się wznieść ponad banał,
(pomijam już taką niedorzeczność jak wkładanie protezy do stroju na plaży zamiast w hotelu)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1263 dnia: Marca 07, 2017, 10:17:43 pm »
 :) masz rację, przegiete sceny, ale chyba dzisiaj mialam taki nastrój, ze bezkrytycznie poddalam sie emocji.Film ogladnelam nic o nim nie wiedząc, a chwile wczesniej myslalam o wpisie swojej daty na fejsie. W tym kontekście....ale pomijając ujemne minusy ;), Penelopa zagrala swietnie - zgodz sie ze mna mag ;).
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1264 dnia: Marca 07, 2017, 10:28:00 pm »
jasne, zagrała świetnie, bo jest bardzo dobrą aktorką, ale temat polukrowali i to filmowi zaszkodziło,
a Twój nastrój dziś sprzyjał zapewne takiemu odbiorowi,

ja patrzyłam bardziej krytycznie i wpisując tu kiedyś kilka słów o tym filmie, porównałam go z innym, oglądanym dzień po (lub przed), w którym zagrał mąż Penelopy i napisałam, że jeden był bajką o raku - to ten Penelopy, a drugi filmem pokazującym prawdę - to ten z Javierem Bardemem pt. "Biutiful" (musiałam wyguglać tytuł, bo zapomniałam)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1265 dnia: Marca 07, 2017, 11:37:39 pm »
Troszke łez uronilam na oczyszczenie, a  ten bardziej ambitny z przystojnym brzydalem w takim razie obejrzę w przyszlosci.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1266 dnia: Marca 15, 2017, 06:59:17 pm »
Właśnie wróciłam ze Skłodowskiej i będzie nie całkiem zgodnie z tytułem wątku, bo jestem rozczarowana ::)
Mężu, któren o Skłodowskiej wie tyle, co każdy przeciętny Polak, czyli nie za wiele, też się nie podobało, niestety.
Na pewno za mało w nim pasji - i do pracy, i do miłości...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1267 dnia: Marca 15, 2017, 07:55:23 pm »
oj, nie lubię takich rozczarowań!
szkoda...
a jak Gruszka? uniosła rolę?





Tak chyba bardziej o cierpieniu z powodu miłości do syna, brata.Cierpienie jest w każdej scenie, bardzo smutny film


prawda? matka, siostra, brat dlatego mówią mu to wszystko, bo go kochają i przez te 12 lat jego nieobecności bardzo im go brakowało,
przecież gdyby był im obojętny, to by gadali byle co, żeby odbębnić wizytę i wróciliby do swojego życia,
ale ja chciałabym wiedzieć, jak odebrałyście scenę kulminacyjną - kiedy główny bohater "obiecuje poprawę" a starszy brat brutalnie mu przerywa i zaczyna się jazda (nie chcę za dużo pisać, na wszelki wypadek, jakby któraś się jeszcze zdecydowała obejrzeć)
moje pytanie brzmi: dlaczego ten starszy tak się zachował?

Starszy ma kompleks brata, ale kocha go bardzo, kocha i cierpi cale 12 lat, czuje sie odrzucony, niewazny i boi się uwierzyc, ze to sie zmieni, wyraza to zloscia.jakos tak....

wracam do tego filmu, bo już chyba nikt nie zobaczy i mogę napisać, co mi się wydawało na koniec,

Tojka i danuto - to do Was, bo Wy widziałyście i mniej więcej to samo myślimy o całości - że film o trudnej miłości i poczuciu opuszczenia, które manifestuje się zagęszczeniem sytuacji podczas wizyty głównego bohatera w domu,
młodsza siostra, matka, potem starszy brat - każde z nich na osobności mówią o swoich odczuciach podczas jego 12 letniej nieobecności, każde na swój sposób - kobiety dość spokojnie a brat robi mu awanturę w aucie,


na koniec, gdy główny bohater już chce im wyznać, że jest chory i umiera, zbiera się na odwagę i zaczyna od obietnicy, że teraz będzie częściej przyjeżdżał, że siostra może w każdej chwili do niego przyjechać

i wtedy dzieje się coś dziwnego - starszy robi jazdę na 100 fajerek! wrzeszczy, rzuca się, nie da się nikomu uspokoić, wmawia młodemu, że mówił o ważnym spotkaniu i musi już jechać, wręcz wygania go z domu!

dlaczego? już mu zrobił awanturę w aucie, więc wydaje się, że temat wymówek odfajkowany,
ta scena była tak niespodziewana i nie dawała mi spokoju,
odniosłam wrażenie, że ten starszy brat domyślił się, co zaraz wszyscy usłyszą i chciał wszystkich przed tym dramatem jakoś uchronić, oddalić, zaprzeczyć,
tak jakby myślał, że oni tego nie przeżyją, więc wolał znów oddalić brata od domu i od nich...

no nie wiem, tak mi się to tłukło po łbie  :-\



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1268 dnia: Marca 15, 2017, 08:23:10 pm »

a jak Gruszka? uniosła rolę?

 [/color][/font][/size]

Chyba zbyt...  ::) ciepła. Ale nie jej wina, taką jej nakazano być...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1269 dnia: Kwietnia 03, 2017, 10:10:03 pm »
A dzisiaj sobie w pracy obejrzałam Piękna i Bestia w 3D. Super, tylko jak rzucili śnieżką  prosto we mnie to się skuliłam aby nie oberwać. Niektóre efekty "wchodziły" obok mnie na ekran. A za kilka dni obejrzę Wszystko albo nic. Kino maniacy czekają na Chatę i Azyl, podobno dobre, tylko boję się ,że będą grali jak mnie nie będzie.
Na Pokot się nie załapałam.

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1270 dnia: Kwietnia 03, 2017, 10:43:30 pm »
Noo to fajnie se Maja dorabiasz jak se filmy oglądasz  ;D

Eee to taki żart  8)
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1271 dnia: Kwietnia 04, 2017, 12:06:36 am »
Maja Piekna i Bestia to ten z dziewczyna co w Harrym Potterze grala? Jesli tak to moglabys zdac jakies relacje bo chcialam isc ale sie zastanawiam czy warto  :)
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1272 dnia: Kwietnia 04, 2017, 11:13:21 am »
Nastja nie wiem, nie oglądam Harry Pottera.W roli głównej Emma Watson piszą ,że grała w Harry Potterze.

Offline Nastja1989

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 658
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1273 dnia: Kwietnia 04, 2017, 11:22:43 am »
 No to ona :) jak bys ocenila film?
Carcinoma mammae invasivum piersi prawej trójujemny,
Ki67 - >20%, T2N0M0, G3
4 x AC,8x paclitaxel, 6x cisplatyna
Mastektomia 21.03.2016
Radioterapia -maj-czerwiec 2016
Wrzesień ... kolejne starcie

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1274 dnia: Kwietnia 04, 2017, 05:36:13 pm »
Wg mnie i wielu innych osób, film się bardzo podobał.Jak lubisz bajki to idź. Ja byłam na 3D DUB. :-*