Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279685 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #150 dnia: Maja 16, 2013, 06:46:25 pm »
betty, ale tak do każdego tytułu?
ja też mam wszystkie, bo jak ktoś mnie urzeknie na początku, to potem mi trudno go porzucić  ;)
ale z tytułu na tytuł było coraz gorzej,
on po sukcesie Ptaśka (nikt mi nie powie, że to słaba książka!) a potem "Taty", wydawał kolejne książki wyjmowane z szuflady,
no i sięgał chyba po coraz starsze, albo pisane na siłę - nie wyszło mu to na dobre - według mnie, 

żeby nie było całkiem 'nie na temat" to dodam, że był film "Ptasiek" - Ptaśka zagrał przecudnie Matthew Modine, a tłem dla niego był Nicolas Cage jako Al, film warto obejrzeć (reżyseria Alan Parker),

jako ciekawostkę dodam, że właśnie słysząc w Trójcę muzykę z tego filmu - cudowna ścieżka dźwiękowa Petera Gabriela, udałam się nazajutrz do biblioteki, po książkę o której mówiono przy okazji puszczania tej muzy (to jakaś nocna audycja była)
a miało to miejsce w 1987 roku, czyli na lata świetlne zanim Wharton zaczął być u nas znany  :D

jest też  film na podstawie "Taty" z Tedem Dansonem (chyba tylko w tym filmie widziałam go bez wąsa - co bardzo dobrze mu zrobiło, bo ja nie lubię wąsatych),
ale tu już tak świetnie nie poszło, bo w książce ważna jest podzielona narracja, czego w filmie ofkors nie udało się osiągnąć...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #151 dnia: Maja 16, 2013, 06:52:07 pm »
betty, ale tak do każdego tytułu?

nie powiem, jedne bardziej, inne mniej mnie wciągnęły
np. "tam, gdzie spotykają się..." nie urzekło mnie
ale i tak przez sentyment kupuję i czytam
tak mam, gdy już jakiś autor mnie wciągnie w swoje pisanie


2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #152 dnia: Maja 16, 2013, 10:39:54 pm »
 To tu miałam napisac ,ze czytałam te książki Whartona ,ale ekranizacje gdzies mi umknęły. Nie pamiętam tytułu  książki , opisujące zycie jego rodziny we Francji ,gdzie zaadaptowali młyn na dom. Potem Rubio - bardzo mi się podobała!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #153 dnia: Maja 16, 2013, 11:15:40 pm »
. Nie pamiętam tytułu  książki , opisujące zycie jego rodziny we Francji ,gdzie zaadaptowali młyn na dom.

Opowieści z Moulin du Bruit :)
mi też siem podobała
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #154 dnia: Maja 17, 2013, 08:39:31 am »
Petera Gabriela słuchałam w Trójce ucząc się do matury (ewentualnie na egzamin na studia ):)
kiedy to było ;D
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #155 dnia: Maja 17, 2013, 09:44:44 am »
. Nie pamiętam tytułu  książki , opisujące zycie jego rodziny we Francji ,gdzie zaadaptowali młyn na dom.

Opowieści z Moulin du Bruit :)
mi też siem podobała


O tak,tak Aniele! To było to!! A Rubio nikt nie czytał??? Pozornie ,zwykła opowieść o miłości, romansie- stary i młoda ,ale  pod koniec czytelnik doznaje wstrząsu!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #156 dnia: Maja 17, 2013, 10:30:24 am »
czytałam Rubio
i może przeczytam znowu na weekendzie??..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #157 dnia: Maja 17, 2013, 01:41:54 pm »
Z widzenia filmów zrobiło się ... o czytaniu  :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #158 dnia: Maja 17, 2013, 01:44:36 pm »
To ja tu namieszałam,wszystko przez Whartona :)
A wracając do filmu- widziała która Madryt 1987? Bo mam w planie obejrzenie.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #159 dnia: Maja 18, 2013, 08:54:49 pm »
http://film.onet.pl/wiadomosci/zmarl-aleksiej-balabanow,1,5520321,wiadomosc.html


 :( :(



jak ktoś nie znał jego filmów to polecam, najbardziej gruz200

Offline ela_m

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 01, 2013, 08:36:12 pm »
Jakiś rok temu oglądałam film pt:  " Woda dla słoni " w reżyserii  Francisa Lawrence'a.  Polecam bo wart jest obejrzenia....film jest adaptacją książki  autorstwa Sary Gruen.
 To na razie  tyle
:)

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwca 11, 2013, 01:15:34 am »
"Walc z Baszirem"..Arcydzieło...Fabuła, dokument? Trudno mieć ochotę na taki film, ale jak się zacznie...Oglądam trzeci raz i kolejny raz wymiękam. Dziewczyny, spróbujcie.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwca 11, 2013, 07:43:01 am »
Perło, ależ to Klasyka :) Przez wielkie K.
Uwielbiam ten film. W żadnym innym nie widziałam tak pokazanej traumy powojennej. Scena snu: bohater ratuje ze statku płynąc ne wielkiej kobiecie... Oh, pięknie mietaforycznie pokazane marzenie przytulania się do piersi matczynej... A scena z wilkami? Cudo :)

Kreska rysunku niezwykła. Niby komiksowa, a jednocześnie nawiązująca i do zdjęć realnych i do rysunków małych chłopców. Chciałabym powiedzieć: prawdziwa perła wsród filmów rysunkowych ;)

Ciszę się, że Ci się podoba :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwca 11, 2013, 09:00:14 am »
"Walc z Baszirem"..Arcydzieło...Fabuła, dokument? Trudno mieć ochotę na taki film, ale jak się zacznie...Oglądam trzeci raz i kolejny raz wymiękam. Dziewczyny, spróbujcie.
Znam , nawet zgadywankę i zrobiłam w zeszłym roku na rózowym - był taki wątek ,zgadywaliśmy tytuły filmow na podstawie zdjęcia.Nikt nie zgadł...
Film wstrząsający, oczywiście Zuza mnie zaraziła...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwca 11, 2013, 10:51:30 am »
Nikt nie zgadł...

pewnie mnie nie było  >:D