Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 277437 razy)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1350 dnia: Lipca 31, 2018, 09:21:41 am »
Agawo, książkę za Twoją namową/recenzją czytałam. I z  kozami się w tym wypadku nie zgodzę.
To chyba drugi przypadek (po Dzikiej drodze), gdzie film niesie za/ze sobą dodatkowe wartości (czasami wyobraźnia nie wystarcza). No... może trzeci. Bo jeszcze Jeden dzień w wersji filmowej uwielbiam (a książkę po porostu przeczytałam).

Zwiastun przedni. Już się kilka dni wcześniej uśmiałam. Z seriali uwielbiany dr House.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1351 dnia: Sierpnia 02, 2018, 08:00:28 pm »
W takim razie za filmem się rozejrzę :)

A na dziś jestem napasiona dobrym kinem jak rzadko - czyli jak raz w roku_do roku. Właśnie wróciłam z Festiwalu Dwa Brzegi. Po raz pierwszy udało mi się okrajając inne aktywności (oh, Bystrej żal okropnie.... ) w wakacje znaleźć 3 dni i pobyć w Kazimierzu. Kilka odkryć filmowych przeżyłam. I jestem przeszczęśliwa. I polecam każdemu dać sobie takie danie. Bardzo warto :)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1352 dnia: Sierpnia 06, 2018, 12:58:55 pm »
a te filmy, coś je widziała to jakaś tajemnica?
nic nie napiszesz?


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1353 dnia: Sierpnia 06, 2018, 02:32:31 pm »
Zdradzała nieco swych preferencji i zauroczeń

Np. https://www.youtube.com/watch?v=2rKZcAiLHlY&frags=pl%2Cwn
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1354 dnia: Sierpnia 06, 2018, 05:59:43 pm »
Tak - Twarze, Plaże - absolutne zauroczenie. I zdjęciowe, narracyjne, sytuacyjne, i refleksyjno relacyjne. Opowieść na wielu płaszczyznach jednocześnie - od niezwykłej przyjaźni pomiędzy 90 letnią Agnès Varda (reżyserka nominowana do Oskara), a 33 letnim fotografem, graficiarzam. Razem podróżują przez Francję (nareszcie mogłam w kinie zatopić się we francuskim) zmieniając małe wspólnoty poprzez działania artystyczne. Ona podróżuje w poszukiwaniu postaci z przeszłości, on jej towarzyszy robiąc zdjęcia i murale. Spokojne, wywarzone, refleksyjne kino, które zapada gdzieś w okolice serca.
Kolejny film to dokument opowiadający o życiu i pracy Edwarda Żebrowskiego 'Notatki z życia'; to ten reżyser, który nakręcił Szpital przemienienia. A przed nim i po nim rozmowy z ludźmi, którzy go pamiętają.
Dalej - Cicha noc. Wcześniej nie chciałam zobaczyć. A teraz jakby 'się zobaczyło'. I dobrze. Bo uwazam, że są filmy, które zobaczyć trzeba.
I - Pomiędzy słowami; fil polskiej reżyserki mieszkającej na stałe w Holandii. Hm, również film wielewymiarowy - i o relacji ojciec-syn, i o emigracji, o poszukiwaniu tożsamości...
Jeszcze - spotkanie z Jankowską Cieślak i film z nią - Inne spojrzenie. Film węgierski, nie pokazywany w Polsce (chyba...?) nt miłości homoseksualnej. Ale przede wszystkim o sile kobiet.
I tak dalej... Przez 3 dni zobaczyłam 10 filmów i uczesniczyłam w 2 spotkaniach z twórcami. No i jeszcze zaliczyłam dwa koncerty. Jeden to akustyczny jazz z pokazami świateł na Zamku, drugi to Dr Misio w knajpie u Fryzjera  :P

A w myślach ciągle wracają jakieś urywki z tej intensywności  :)

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1355 dnia: Sierpnia 21, 2018, 01:18:43 pm »
Słuchajcie , byłam wczoraj z rodzinką na świetnej komedii, normalnie sikaliśmy ze śmiechu. Nie jest to film nowy, bo po raz pierwszy oglądałam albo zima, albo w zeszłe lato. "Jak Bóg da" - naprawdę polecam. Wszelkie depresje i złe humory mijają bezpowrotnie. Mój mąż nie przepada za komediami i szczerze, żadko się śmieje na głos na filmie. Wczoraj "rył" ze smiechu na całe kino. Na poprawe humoru polecam z całego serca, tak samo jak we własnym wątku.
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1356 dnia: Sierpnia 21, 2018, 01:35:50 pm »
Elizo, znam i bardzo lubię.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1357 dnia: Września 03, 2018, 12:38:05 pm »
Może ja jestem sto lat za m....ami, dzisiaj w trójce dopiero usłyszałam, mag, no i oczywizda dla interesujących się  ;):
http://sporwkinie.blogspot.com/2017/03/jerzy-radziwiowicz-w-roli-beksinskiego.html,
a może dopiero wszedł na ekrany?, sprawdzić trzeba i łobaczyć oczywizda :)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1358 dnia: Września 03, 2018, 01:29:30 pm »
:o  Mirusia....siedze z Tobą i tymi m...ami w poprzednim stuleciu  ;)
..tez pierwsze słyszę.....no trza_by zobaczyć
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1359 dnia: Września 03, 2018, 02:01:50 pm »
i jeszcze coś, tylko proszę się nie śmiać   :P
nie film, a serial, i na tvp2, wie_wiem ::((

kiedyś przypadkowo się natknęłam na: https://www.telemagazyn.pl/artykuly/za-marzenia-maja-bohosiewicz-anna-karczmarczyk-i-piotr-nerlewski-w-nowym-serialu-wideo-zdjecia-57233.html

bawił mnie
i jak zazwyczaj tv nie oglądam, tak zdarzyło się celowo polukać
w fajny sposób prowadzony

róża, to dlatemu, że ich realizacja się zbiegła w czasie

a wew tym Międzygórzu, co onegdaj byłam, ekipa "Sfory" z A. Holand, K. Adamik nocowała i stołowała się
byłam przekonana, nie wiedzieć czemu, że kręcili w Bieszczadach
i O. Tokarczuk, a co  :P  ;)  :)
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2018, 02:09:45 pm wysłana przez Mirusia »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1360 dnia: Września 03, 2018, 02:18:52 pm »
"Pokotu" przecież, a nie sfory  ;)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1361 dnia: Września 04, 2018, 12:34:18 pm »
napisałaś "sfory"....a ja z temi Bieszczadami skojarzyłam...i pomyślałam że piszesz o  filmie "wataha"
tylko nie mogłam pojąć co tam A.Holand robiła  xhc
"pokotu" nie widziałam  xhc
aleśmy się zrozumiały
  ;)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1362 dnia: Września 04, 2018, 05:32:01 pm »
Pokot, wataha, sfora - jeden pies xhc xhc xhc
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1363 dnia: Września 04, 2018, 08:02:29 pm »
 xhc xhc, a to ci dopiero ;)

powinna być taka emotka z trzęsącym się brzuchem, ona oddałaby mój łobecny stan xhc
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2018, 08:06:37 pm wysłana przez Mirusia »

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1364 dnia: Września 29, 2018, 10:53:03 pm »
Nie wczoraj, a dzisiaj - widziałam. Się trochę obawiałam, bo takiej 'promocji' to chyba jeszcze żadne film nie miał ;)
Kler.
Absolutnie do zobaczenia.
Wg mnie w żadnym stopniu  nie jest to film o wierze. Gdzieś usłyszałam, że ten film 'obraża katolików'. Nie, nie, nie. Wg mnie on jest głęboko katolicki.

I jak na Smażowskiego - nawet przekleństw czy 'ostrych' obrazów wcale nie ma. Jest rzeczywistość - taka, jaka ona jest. I oczywiście jest zapewne wielu, którzy odwracają wzrok i mówią: nie spojrzymy w tamtą stronę..., ale ja, wychowana w rodzinie katolickiej i blisko kościoła, czy przyjaciółka z którą byłam na filmie, wierząca i praktykująca katoliczka - obie stwierdziłyśmy po wyjściu to samo: eeee_tam, tylko tyle pokazali?... przeciez to wiadomo ;)
A sam film - genialnie opowiedziana historia ludzi, którzy zostali mocno_najmocniej skrzywdzeni w dziecinstwie i szukając dla siebie sposobu na ukojenie bólu wewnętrznego - mieli nadzieję na odnalezienie go w instytucji kościoła. Oczywiście jest i patologia organizacji, i kilka scen przemocy, ale nawet ja (nadwrażiwiec) nie musiałam zamykac oczu ani uszu.
I prowadzenie widza - majstersztyk. Podążamy za kamerą jak po sznurku.

Idźcie :)