Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 277454 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopada 10, 2018, 11:56:55 pm »
W środę byłam na filmie 7 uczuć. Bardzo mnie się podobał i zupełnie nie przeszkadzało, że dorośli w roli dzieci. Widziałam siebie (w Mai Ostaszewskiej) no może byłam bardziej zapracowana. Widziałam sceny z mojego dzieciństwa. A kończąca scena u psychoterapeuty, zamykająca całość, super. Betty ja sama wysłuchałam piosenki do końca. W kinie już wszyscy zniknęli za wyjściem.
Długo film będzie mi siedział w głowie i też go gorąco polecam
Kler jeszcze przede mną, może w tym tygodniu

Kilka dni temu w TV na ale kino widziałam film "Słodkich snów". Tez go polecam. Na Ale kino powtarzają czasem fimy.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopada 11, 2018, 09:46:41 pm »
Na Kler mam nadzieję jutro.
Na te 7 uczuć chyba nie jestem gotowa...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopada 12, 2018, 04:05:26 pm »
Betty, moja Starsza byla pare dni temu na Bohemian Rhapsody
Wróciła zachwycona (pomimo, że jakąś szczególną miłością do Friediego nie pała ;) )

Nie byłam jeszcze ani na Kler, ani na 7 uczuć, ani na Bohemian Rhapsody
Wybieram się :) ale czekam na gorsza pogodę ;) na razie jest tak cudnie, ze szkoda mi czasu, zeby go w kinie spędzać. A na seanse późnowieczorne nie mogę iść, bo nie mam czym wrócić na swoją wieś ;)
Po następnej niedzieli, będe miała ciut luźniejsze dni, może wreszcie się wybiorę ;) zaczne na 100% od Friediego :)

operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopada 12, 2018, 04:32:38 pm »
Bylam w ub. tygodniu na  Bohemian Rapsody i wczoraj na Klerze. Po B.Rapsody spodziewałam się chyba więcej, ale i tak podobal mi się. Kler przybija. Zasmuca bardzo.
Na 7 uczuc wybiorę sie w tym tygodniu. I nie będę o nim czytala recenzji, o Boh. R. slyszalam w radio bardzo entuzjastycznie i chyba dlatego troszkę mnie zawiodl. Spodziewalam sie wiecej muzyki.
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopada 12, 2018, 05:08:07 pm »
Tojka, sprężaj się.
Chciałam pójść jeszcze raz na 7 uczuć, a tu doopa, już nie grają.

Dziś wieczorem idziemy z Młodą na "Winni".
Zdam relację czy warto.

Danusia widzisz, a moja kumpela z kolei usłyszała o Bohemian negatywne opinie i poszła dopiero za moją namową.
Ja się generalnie nie sugeruję opiniami innych, no może mojej siostry kinomanki.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1400 dnia: Listopada 12, 2018, 06:11:44 pm »
z tymi 7 uczuciami to jest tak
na tyle nami potrząsną na ile siebie tam znajdziemy.....w dzieciach oczywiście
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1401 dnia: Listopada 12, 2018, 09:41:27 pm »
Winni.
W mojej ocenie świetny film. Trzyma w napięciu od pierwszej chwili do ostatniej.
Widownia wychodząca w ciszy.
Szczerze mówiąc mnie i Monikę tak zatchnęło, że w milczeniu doszłyśmy do domu (fakt, nie mamy daleko).

Co niesamowite, to że przy pomocy tak małej ilości środków wyrazu, w zasadzie tylko jednego aktora, którego widać i kilku, których tylko słychać, można stworzyć tak emocjonalny, mocny film.
No ale wiadomo, w tle historia. Straszna i przejmująca. I osobisty dramat poszczególnych bohaterów.
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1402 dnia: Listopada 12, 2018, 10:13:08 pm »
Jestem po Klerze. Mocny. Na tyle, że choć ludziska w różnym wieku weszli z masą popcornu, to NIKT nie chrupał, kompletna cisza.
W finale mi czegoś brakło... że taki koniec Kukuły nic nie dał... nikt się nie ruszył, nikt mu nie pomógł, nikt nie chciał wiedzieć: dlaczego?... zło się jednak wywinie... :(

(p.s. a swoją drogą przez cały film czekałam, który okaże sumienie: Jakubik czy Więckiewicz - i kamień mi z serca spadł, że... [nie będę zdradzać do końca;) ] ... że wyszło jak wyszło :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1403 dnia: Listopada 17, 2018, 03:50:20 pm »
Tak Hamaczku, był bezradny wobec zła i wybrał ostateczność. Miałam podobne odczucia, ofiara nadaremna. Skojarzył mi się w tym momencie Polak, który ponad rok temu, podpalił się w proteście przeciw PIS-owi. Reakcja była, ale na krótko. Jego listem PIS się nie przejął, pewnie pomyśleli wariat, zamiast refleksji nad tym, co robią. Można by powiedzieć ofiara nadaremna  :(
A wracając do Kleru. Dla mnie najbardziej przybijająca scena, gdy chłopiec z "bidula" zmoczył prześcieradło. Straszne metody. Czy są odosobnione i przesadzone ???
No i mafia, cwaniacy się urządzają, mają haki na tych, od których coś chcą. Tu też miałam skojarzenie z rządzącymi i mafijnymi prawami. Dobro, nawet jak jest, nie przebija się, bo zaraz szantaż.
Miałam też refleksję, że żal mi księży. Nie każdy trafia do stanu duchowego z powołania, nie każdy wierzy, czasem to splot różnych zdarzeń w życiu. Do tego celibat, a przecież jesteśmy istotami seksualnymi i popęd jest jedną z potrzeb.
W kinie byłam w czwartek, a wczoraj przypomniałam sobie Różę, Smarzowskiego (leciała na TVP). Mimo iż znałam treść, to jednak nie mogłam się oderwać. Film znacznie mocniejszy niż Kler w ostrości wyrazu i może przesadzonej ocenie tamtych czasów. Dziś mamy "amerykę" w porównaniu z tym, co przyszło znosić ludziom w tamtym klimacie, wprowadzanej ludowej władzy, braku tolerancji dla tubylców (Mazurów) którzy nie chcieli zgodzić się na repatriację, ani też pogodzić się z nadchodzącym nowym. Dorociński i Kulesza wspaniali w swoich rolach.
Te dwa filmy, obejrzane jeden po drugim, porządnie wbiły mnie w dół. Wczoraj o zaśnięciu nie było mowy. O 3-ciej wzięłam tabletkę, bo nie zasnęłabym do rana.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2018, 03:52:34 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1404 dnia: Listopada 17, 2018, 05:22:02 pm »
Ja to już niestety nie zdążyłam ani na 7 uczuć ani na Winnych...
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1405 dnia: Listopada 17, 2018, 05:31:43 pm »
nic w filmach Smarzowskiego nie jest przesadzone...wszystko zawsze jest pokazane takim jakim jest w rzeczywistości
tylko my jakeśmy nie doświadczyli...wzdrygamy się gdy widzimy na ekranie
bo wyobrazić sobie np: gwałt na samej sobie  ::((  ::((

a celibat w klerze.....tym prawdziwym_ziemskim....to tylko odgórny prykas by kasa została w mafii a nie była wydawana na potomków i ich matki
i słowo"celibat" to przekaz dla ciemnogrodu....... dla"nich" to oznacza zakaz zakładania rodzin a nie uprawiania seksu
  >:D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1406 dnia: Stycznia 11, 2019, 03:19:10 am »
Widziałam jeszcze w Polsce trailer Tiere (Zwierzęta) i wczoraj udało mi się go namierzyć na gnula! https://www.imdb.com/title/tt6510634/  Zwykle nie oglądam horrorów, bo się za bardzo denerwuję, ale poczytałam opinie i nie zawiodłam się. :)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1407 dnia: Stycznia 16, 2019, 11:54:57 pm »
Tojka, sprężaj się.


nosz kurcze blade, nijak na nic nie mam czasu (i to nie z powodu roboty ;) ) , ale wreszcie
sprężyłam się ;)
obejrzałam Frediego.
uczta dla ucha.
podobało się bardzo_bardzo  mnx
ale z tymi zębami to przesadzili  xhc
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Ellie

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1408 dnia: Lutego 15, 2019, 12:37:38 pm »
Nadrobilam wreszcie A Star is Born. W sumie przyjemne, ale moim zdaniem film nie zasluzyl na oskary.
Sky is the limit.

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #1409 dnia: Lutego 16, 2019, 12:51:04 pm »
Ja polecam dziś na TVN o 20 film "Czas na miłość". Bardzo sympatyczna komedia romantyczna, nawet do przemyślenia. Polecam również "Holidays" z Cameron Diaz i przezabawną komedie (również z nią i Tomem Cruisem) "Wybuchowa para". Filmy może nie najnowsze ale jak ktoś nie oglądał to polecam.  :D
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF