Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279707 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #420 dnia: Marca 15, 2014, 01:46:48 pm »
A ja nie widziałam; zapisuję sobie :) dzięki :)
Coś mnie ciągnie do klimatów alpinistycznych ;) Przy okazji - znacie książkę: Dotknięcie pustki ? A - Zew ciszy?  Autor - Joe Simpson.  Temat chyba podobny do filmu.


Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #421 dnia: Marca 15, 2014, 02:22:24 pm »
Film jest adaptacją powieści autobiograficznej Between a Rock and a Hard Place.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #422 dnia: Marca 15, 2014, 02:53:33 pm »
tak, mocny, oglądałam w tym tygodniu, "siedział" mi w głowie...ale najmocniejszą scenę na chwilę wyłączyłam
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #423 dnia: Marca 15, 2014, 03:45:44 pm »
A oglądałyście może "Zerwanego"?
Był chyba jakieś dwa wieczory temu. A trzyma mnie do teraz ... .

Wyrównam nastroje (albo znowu przegnę w którąś stronę  ;) ) na dzisiejszych "Bękartach wojny". Widziałam je raz, długo po premierze, bo myślałam, że to inne kino (dlatego tak długo zwlekałam)
Było "inne", ale ... w innym tego słowa znaczeniu.
Do obejrzenia.
Choć to "taki-Tarantino-nie-przez-wszystkich-do-końca-trawiony"  O0

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #424 dnia: Marca 15, 2014, 05:02:19 pm »
A! I dziś jeszcze w TVP Kultura o 20:20 "Skóra, w której żyję", której nie oglądałam w kinie.

Nijak się nie ma do tematu wątku ... bo ani on wczoraj ... ani widziany, a czy dobry ... to już rzecz gustu, o którym się ponoć nie dyskutuje  ;)

Pożyjemy - obejrzymy!  :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #425 dnia: Marca 15, 2014, 09:46:13 pm »
Choć to "taki-Tarantino-nie-przez-wszystkich-do-końca-trawiony"  O0

Tarantino trawię, połykam, przeżuwam_powolutku smakując, i nie oddaję_nigdzie  mnx Po prostu uwielbiam  mnx Właśnie w tej chwili na tv1 podają  mnx
*
A tak w ogóle to przyszłam powiedzieć, ze wróciłam z kina; zobaczyłam sobie Jacka Stronga. Kino słabe, ale sama historia ciekawa :)
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2014, 09:47:47 pm wysłana przez agawa »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #426 dnia: Marca 15, 2014, 10:25:39 pm »
Agawa, love!!! Taką mam nadzieję, ze ten Strong był mocno przereklamowany...znaczy sam film. Wybieram się z kilkoma osobami, które też miały robić to kino, ale nie robiły. I jakoś ta nasza paczka ciągle nie może się wybrać. A ja tak "a pryjori" nie lubię :P
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #427 dnia: Marca 15, 2014, 10:28:23 pm »
Strong był mocno przereklamowany..

ano przereklamowany… chwilami miałam wrażenie, że film o kapitanie Żbiku oglądam; stylistyka wypisz_wymaluj  >:D

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #428 dnia: Marca 15, 2014, 10:56:34 pm »
a mi się Strong podobał, serio!
poszłam dla Dorocińskiego i się nie zawiodłam,
myślę, że przybliżył mi postać pułkownika i sprawił, że bardziej go zrozumiałam,
że komiks? nie zauważyłam, serio,
a że może taki czarno-biały w osądach? Pasikowski zawsze taki jest, choćby w "Pokłosiu",

ciekawam bardzo jak sobie z tym filmem radzą mocno_prawicowi_krytycy Pasikowskiego, którzy chcieli go zaszlachtować po "Pokłosiu" - wszak teraz nakręcił film o ich bohaterze, powinni go chwalić...



a tymczasem właśnie wróciłam z kina,
byłam na "Witaj w klubie" i z tej okazji napiszę kilka słów o filmach "oscarowych", które widziałam w tym roku,

"Grawitacji" nie widziałam, bo jakoś mi się wydawało, że będzie mało ciekawie i do kina nie dotarłam, a teraz to jak zobaczę jak tam 3D ważne a w telewizorze nie mam  >:(

ale widziałam filmy "Wilk z Wall Street", "American Hustle", "Zniewolony", "Tajemnica Filomeny", "Ona" i "Witaj w klubie" - 6 z 9 nominowanych to i tak dobry wynik  :D

no i "Sierpień w hrabstwie Osage" który nominowany nie był, ale dwie role żeńskie miały nominację,
w tej kategorii również nominowana była Cate Blanchett za rolę w "Blue Jasmine" który widziałam już dawno, bo jakoś dawno w kinach był (pisałam tu o nim)


zgadzam się w zupełności z werdyktem jury w kwestii oscarów za główną i drugoplanową rolę męską,
czyli panowie z dzisiejszego filmu: Matthew McConaughey i Jared Leto - po mojemu biją na głowę konkurencję (nie wiem dlaczego aniele zastanawiasz się w tej kwestii  ;) )
a Matthew za rolę w "Wilku z Wall Street" powinien dostać dodatkową nagrodę - cudna scena jak siedzi przy stoliku w restauracji i waląc się w pierś "wyrykuje" swoje zaklęcia  :D

i dziwię się dlaczego tyle szumu było nad filmami "Wilk z Wall Street" i "American Hustle", strasznie się wynudziłam w kinie, bo długie były oba niewyobrażalnie i właściwie nie wiem PO CO nakręcone - choć przedstawiały prawdziwe historie,

również prawdziwe historie opowiadały filmy "Zniewolony", "Tajemnica Filomeny" i "Witaj w klubie" - wzruszające, piękne i na pewno nie nudne - myślałam o każdym długo po wyjściu z kina, wkręcili mi się w głowę główni bohaterowie i to, co spotkało ich w życiu, jak sobie z tym radzili...
"Tajemnica Filomeny" opowiada tak niesamowitą historię, że wierzyć się nie chce, że tak było - a jeszcze bardziej wierzyć się nie chce, że MOGŁO BYĆ zupełnie inaczej gdyby nie ... właśnie nie wiem, co - chyba głupota i zawiść...
zupełnie nie miałam takich odczuć po "Wilku" i "American Hustle" (tu tylko mi się rola Jennifer Lawrence podobała)

szkoda, że Meryl Streep i Julia Roberts nie dostały Oscara, bo ich duet w "Hrabstwie" powinien być jakoś nagrodzony - może Oscar za duet?  ;D
no ale Cate Blanchett za "Blue Jasmine" nagrodzono sprawiedliwie, pisałam, że była w tym filmie świetna!

no i cieszę się, że nagrodzono scenariusz filmu "Ona" bo i ten film bardzo mi się podobał - bardzo!


 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #429 dnia: Marca 15, 2014, 11:08:43 pm »
no Tajemnica Filomeny mnie wcisnęła w fotel

a Jennifer Lawrence powinna dostać oskara za rolę drugoplanową
moim zdaniem aktorka, która dostała tego oskara grała jak drewno
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #430 dnia: Marca 15, 2014, 11:11:13 pm »
a Jennifer Lawrence powinna dostać oskara za rolę drugoplanową

też tak myślę, ale pewnie oni tam kalkulują - dostała w ubiegłym roku, to teraz nie dali  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #431 dnia: Marca 15, 2014, 11:15:12 pm »
a propos' pani Lawrence
niedawno obejrzałam Igrzyska Śmierci cz. 1 i 2 i film mi się nawet spodobał O0 czekam teraz na cz. 3 i 4  O0
i chyba sięgnę po książki  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #432 dnia: Marca 15, 2014, 11:45:51 pm »
A mnie ta" Lorens" nie podchodzi. Jakąś ma taką... mało wyrazistą maskę >:D... Natomiast " MekKonegi" jest niesamowity. Słyszałam, jak pewien znany Wam aktor,mówił drugiemu aktorowi, że to wybitnie utalentowany gościu i że już za epizod w Wilku przyznałby mu Oskara. A ten drugi przytakiwał :D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #433 dnia: Marca 15, 2014, 11:48:34 pm »
od razu piszę - nie podsłuchiwałam  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #434 dnia: Marca 16, 2014, 11:35:51 am »
A! I dziś jeszcze w TVP Kultura o 20:20 "Skóra, w której żyję", której nie oglądałam w kinie.

dzięki sasky, ze dałaś cynk  :-*.....dzięki temu obejrzałam
bo jakoś nie czytam programów TV....zdaje się na przypadek....i ciągle cos przegapiam

film mi się i podobał ...i nie
nie lubiem Banderasa....a na takiego świra bardziej by mi pasował A.Hopkins ;D
niektóre sceny były bardzo naiwne.......np. scena gwałtu przez tygryska
natomiast sama fabuła zajebista.....lubiem takie....to ponoc na podstawie książki, która na pewno lepiej oddaje psyche bohaterów i motywy zachowań

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1