Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279705 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #510 dnia: Października 15, 2014, 10:41:43 pm »
Agawa - stawiam Ci minus 10 z zachowania >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #511 dnia: Października 15, 2014, 10:43:50 pm »
drugie minus 10 z diety  :P


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #512 dnia: Października 15, 2014, 11:04:02 pm »
tia… i zachowanie i dieta rzeczywiście do poprawki  >:D C:-)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #513 dnia: Października 15, 2014, 11:12:17 pm »
bilet do kina kup wcześniej
pieniądze i kartę zostaw w domu
wtedy o zachowanie i dietę nie będziesz musiała sie martwić ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #514 dnia: Października 15, 2014, 11:14:51 pm »
Umówiłam się z koleżanką do kina na "Bogów" w piątek wieczorem po rehabilitacji.
Seans o 21.00, w sobotę wyjazd
chyba zbyt aktywnie planuję spędzić weekend :o
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #515 dnia: Października 22, 2014, 10:22:46 pm »
Kelu nie podzieliłaś się wrażeniami, byłaś na "Bogach"?

Ja zachęcona Waszymi dobrymi recenzjami i tematem (lubię tematy okołomedyczne) dziś poszłam do kameralnego kina na 50 osób do zamku. I pech: cały seans zarezerwowany, ale uprzejmy kasjer, sugerował, by zaczekać, bo może nie wszyscy przyjdą. Takich jak ja, było jeszcze czworo. Okazało się, że rezerwacja dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Pozostało 11 wolnych miejsc, jednak sprzedać biletów nie mogli (system nie dopuszczał, bo rezerwacja całego kina). Wytłumaczyli to tym, że osoby niepełnosprawne mogą zakłócać oglądanie, a inny widz, mógłby tego zachowania nie tolerować. Takie ble, ble... W końcu weszliśmy bez biletów za darmochę  ztx
A film; przypomniał mi czasy w których byłam już dorosłą osobą z dzieckami (szklanka z metalowym koszyczkiem, auta i ich kolory, ulice bez korków.....) klimat tamtych czasów, gra Kota naturalnie znakomite. Urządzanie kliniki w dużym skrócie, dla mnie mało realistyczne.
Kot super oddał zmagania wewnętrzne lekarza, który nie ma pokory (fajne to było jak Mol do niego powiedział pokorę trzeba mieć przy sukcesach i przy porażkach) chce i się boi, ta jego wewnętrzna walka. Dla tego warto pójść na ten film.
Ale to na każdym kroku padające słowo k...a, bez wyjątku niemalże w ustach każdego, dla mnie jest nie do przyjęcia. I to razi mnie w polskich filmach, które tym słowem są przesycone. I się zastanawiam, czy ja jestem z innej epoki (co najmniej 100 lat wstecz) czy jestem nienormalna, bo nie potrafię tego przekazu odbierać, tak jakby chciał reżyser. Pamiętacie scenę, gdy podczas operacji, któryś z współobecnych mówi "oczko". Kot (Religa) pyta o co chodzi, a to było 21 raz k...a  :(
Ciekawa jestem, czy prawdziwy Religa też tak klął  ???

A tak poza tym, to fajnie było oglądać film z niepełnosprawnymi (była to młodzież upośledzona umysłowo). Ich szczera reakcja na sceny humorystyczne lub tragiczne, była fascynująca. I nawet tłumaczenie sobie nawzajem sytuacji z filmu, przez panie siedzące za mną nie przeszkadzało mi, a wzbudzało zaciekawienie.
W momencie, jak były w filmie brawa to i na sali jakaś grupka biła brawo  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #516 dnia: Października 22, 2014, 10:25:13 pm »
Ciekawa jestem, czy prawdziwy Religa też tak klął  ???

Klął  :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #517 dnia: Października 22, 2014, 10:31:10 pm »
To go nie lubię, bo jeszcze na dodatek za dużo palił, mówiąc jednocześnie (z papierosem w ręku) swoim pacjentom, że szkodzi to na serducho, które potem za wszelką ceną leczył (żeby nie było, odwagę i determinację jego podziwiam) i na koniec zapisał się do opcji, której nie lubię  >:(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #518 dnia: Października 22, 2014, 11:41:50 pm »
bo film bez popcornu się nie liczy  ;D


jest tyle pysznych - niezdrowych&tłustych&słonych rzeczy, a ludzie w kinach wcinają mdławy popcorn
nie rozumię

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #519 dnia: Października 24, 2014, 10:42:38 pm »
Kelu nie podzieliłaś się wrażeniami, byłaś na "Bogach"?

Dopiero dziś mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie, właśnie wróciłam z kina.
Zastanawiam się, ile w filmie jest fikcji, a ile autentyzmu. Religa z filmu to świetny chirurg, ale trudny szef, trudny mąż, trudny rozmówca. Pewnie indywidualiści, jednostki wybitne właśnie takie są. Niezwykle odważny człowiek, przecież on miał przeciw sobie prawie wszystkich, a nie poddawał się.
Lata 80-te takie ubożuchne, szare w filmie, w mojej pamięci mają więcej kolorów i uroku, przecież to moja młodość. Szklanki w koszyczkach, hehe
Miło zobaczyć na ekranie znane miejsca. Mój brat mieszkał w Zabrzu tuż przy klinice
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #520 dnia: Października 25, 2014, 09:40:40 pm »
Z "Bogów" powróconam. To nie był czas stracony, o nie.  Głowa mnie boli, częściowo chyba z wrażenia. Powiem, że jestem... zaskoczona! Nastawiłam się na film o RELIDZE, ale odebrałam go wcale nie tak, tylko jako opowieść po równo o CAŁEJ tej zapalonej ekipie. To zaskoczenie bardzo pozytywne :) Religa - lekarz z powołaniem, godny szacunku bez dwóch zdań, choć człowiek strasznie trudny. Myślę, że bluzgał na co dzień dużo mocniej i częściej ;) W pewnym momencie mój palący mąż szepnął, że już go wkurza to ciągłe palenie, ale mnie - ani trochę. Rozumiem doskonale stres. Gdybym mogła palić w miejscu pracy - ćmiłabym jak on >:D
Przeogromne wrażenie zrobiła na mnie postać mniej znanego medialnie Zembali - temu wielki ukłon. Za brak zwątpienia w sens tego, co robili. Kurczę, nie chciałabym takiej odpowiedzialności, ale mieć tyle uporu i niezłomność taką jak oni - bardzo...
I tak nie wyliterkowałam całej głębi >:(
A Kot -  :oklaski:

A! I NIKT nie żarł popcornu! Cudownie :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 09:43:43 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #521 dnia: Października 26, 2014, 08:52:03 am »
i ja w końcu (też wczoraj) dotarłam do kina i Bogów obejrzałam - taka jedna obok żarła popcorn ale zdążyła go pożreć na reklamach  xhc
też mnię się podobywał bardzo
i faktycznie podobała mi się kreacja aktora grającego Zembalę - widziałam go wcześniej w kilku rólkach - ale tu był świetny
no bo Kot, to wiadomo klasa sama w sobie ....

no i co ważne nie było w tym filmie patosu i pomnika dla Religi - zasłużona nagroda filmowa dla Bogów

ps. a bluzgi mi jakoś specjalnie nie przeszkadzały - taki był przecież REeliga
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #522 dnia: Października 26, 2014, 07:17:54 pm »
Poszłam. Z obawą. Że nie będę widziała Religi, tylko Riedla.
T. Kot jest doskonały zarówno jako Riedel jak i Religa.
Dwa inne światy, dwóch tak różnych bohaterów, a on dał radę perfekcyjnie.
Jestem w tym wieku, hehe, że w TV często widywałam Religę i Riedla (jego również na żywo).
Gdy oglądałam Kota w "Skazany na bluesa" widziałam Ryśka ("kiwanie" się przy mikrofonie, ruch łokciem gdy zaczynał grać ... )
Gdy oglądałam "Bogowie" widziałam Religę, którego wcześniej często widywałam w TV.
Kot fantastycznie zagrał. No, ale też bardzo długo przygotowywał sie do tych ról.
Pamiętam, jak opowiadał,że aby dobrze zagrać Ryśka, mieszkał w jego mieszkaniu w Tychach, przebywał w monarowskim towarzystwie, jeździł  z Dżemem na koncerty.
Do odtworzenia roli Religi też sie długo przygotowywał (rozmowy z żona Religi, przeglądanie zdjęć, oglądanie operacji).
Nooooooo panie Kot, nie odbębnił pan tych ról.
Jesteś idolem
Wielbi cię tłum
Gdzie się pojawisz słychać
Zdumionych głosów szum...........



operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #523 dnia: Października 26, 2014, 07:32:53 pm »
no, a teraz schudł podobno bardzo, bo przygotowuje się do nowego filmu,
będzie grał aktora Tadeusza Szymkowa, który zmarł na raka w 2009 roku,
film ma się nazywać "Życie jest piękne"


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #524 dnia: Października 26, 2014, 09:08:51 pm »
"Mojego" Tadzia!!! Już Wam pisałam...szalałam za gościem na "Demonach wojny" Ileśmy piany nabili >:D Jego śmierć, to był szok! Do tej pory jest...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat