Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279681 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #570 dnia: Stycznia 04, 2015, 01:42:39 pm »
no
Mentalista fajny jest  O0
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #571 dnia: Stycznia 04, 2015, 01:44:03 pm »
TYm ciekawsze ,ze postac oparta na faktach , z prawdziwym mentalista - pierwowzorem  przeprowadzano wywiad chyba w TVN
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #572 dnia: Stycznia 04, 2015, 03:24:03 pm »
o serialach jest osobny wątek ;)
właśnie miałam w nim polecić Affair ;)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #573 dnia: Stycznia 04, 2015, 03:52:51 pm »
no właśnie, sio do serialowego!

ja mam tu tyle zaległości, że nie wiem od czego zacząć - chyba od poprzypominania sobie na jakich filmach byłam...

największe moje rozczarowanie to najnowszy film Zanussiego - "Obce ciało" - mam wielką prośbę do każdego, kto film widział, by mi wytłumaczył co miał na myśli pan reżyser, bo ja siedziałam w kinie, szczęka opadała mi coraz niżej, czekałam na to coś, co we mnie pozostanie po projekcji i będzie mnie prowokowało do przemyśleń... a pozostało jedynie pytanie: po co Zanussi nakręcił ten film? PO CO?
a jeszcze ta przedpremierowa afera, że feministki zablokowały kręcenie tego filmu?
matusiu kochana! jakaś paranoja  ::((
jedno zdanie pozytywne: bardzo podobała mi się Agata Buzek - choć coraz chudsza się zdaje  :)

o sto milionów lat świetlnych lepszy był ostatni film Kolskiego "Serce, serduszko" - choć nie jest najlepszym jego filmem,
Dorociński (gra ojca głównej dziecięcej bohaterki) przechylił szalę mojego niezdecydowania pt. czy ja go na serio lubię w kierunku miłość w pełnym rozkwicie!
po scenie na peronie nie mogę go nie kochać - głównie za grę twarzą - musicie to zobaczyć!
główna rola dziecięca wyśmienita!
a epizod Mai Komorowskiej (o dziwno nie zagrała u wyżej wspomnianego Zanussiego!) - cudny!
choć oglądając ją w wielu filmach, zawsze do tej pory miałam takie dziwne uczucie, które roboczo nazwałabym zażenowaniem - tym razem nic z tych rzeczy!

mam tylko jedno ale - końcowe 2-3 minuty filmu (już bez akcji, same obrazki i muzyka) zupełnie niepotrzebne, troszkę mi zepsuły całą przyjemność, ale ponieważ filmy Kolskiego przemawiają do mnie bardziej niż inne, wybaczam mu to  ;D

powinnam sobie jeszcze kilka tytułów przypomnieć, to napiszę więcej
  8)











rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #574 dnia: Stycznia 04, 2015, 04:08:46 pm »
a jak tam luzacka Pani z przedszkola?
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #575 dnia: Stycznia 04, 2015, 04:19:42 pm »
a rzeczywiście, byłam...  :P

dziwny film, dziwny_dziwny... nie musiałam go w kinie zobaczyć, wystarczyłoby w TV,
przeniósł w lata 70, znowu te nostalgiczne nutki przy oglądaniu mebli z tamtych lat, piecyk gazowy w łazience z czarną wajchą, Giewonty - te klimaty,
szczęściem Kulesza zagrała na poziomie, bo ja już troszkę się stracham, że jej za dużo ostatnio, ale była OK!
Krystyna Janda w epizodzie babcinym - boska - cały czas kopciła fajki,
Karolina Gruszka śliczna nadal - dawno nigdzie nie grała, a ja przez 3/4 filmu próbowałam sobie przypomnieć nazwisko jej rosyjskiego męża, bo znałam przecież, a pamiętałam jedynie, że bardzo dziwne i niegrzeczne w brzmieniu...
więc myśli moje tworzyły przeróżnie: Gołodupcew, Jebakow, Pridupieńcew... nijak nie mogłam zaskoczyć...
a w domu się okazało, że on jest  Iwan Wyrypajew - po prostu  xhc

swoją drogą ich wspólne projekty ciekawe wielce
  :)
no i grał mój ziomal - Łukasz Simlat, lubię go


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #576 dnia: Stycznia 04, 2015, 08:08:10 pm »
No właśnie ostatnio się dowiedziałam, że to Twój ziomal.
Znowu wywiad w TVP Kultura A. Szydłowska  ;)
Fajny gostek, z problemami.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #577 dnia: Stycznia 04, 2015, 08:21:27 pm »
Też oglądałam "Niedzielę z..."na Kulturze. Ojej...i z tego wszystkiego po raz kolejny skatowałam się "Katyniem".  Może tam Wajda trochę przegaduje (jakiś taki ...dosłowny się robi na starość :) ), ale te ostatnie sceny i ta cisza na  lecącej na finale"liście płac"...duży szacun. Wymiękam za każdym razem...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #578 dnia: Stycznia 04, 2015, 08:30:22 pm »
Gołodupcew, Jebakow, Pridupieńcew... 
xhc

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #579 dnia: Stycznia 04, 2015, 11:02:42 pm »
więc myśli moje tworzyły przeróżnie: Gołodupcew, Jebakow, Pridupieńcew... nijak nie mogłam zaskoczyć...
a w domu się okazało, że on jest  Iwan Wyrypajew - po prostu  xhc

miszczunio  xhc xhc xhc

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #580 dnia: Stycznia 04, 2015, 11:51:35 pm »
mag..
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #581 dnia: Stycznia 05, 2015, 11:13:15 am »
Była mała dyskusja na temat Idy.
Obejrzałam.
Ale niestety kompletnie mnie nie wziął.
Lubię takie klimaty, a zwłaszcza kino niszowe, ale jej chyba nie powinnam do niego zaliczać.
No cóż, może moja wyobraźnia lub poczucie piękna już się kurczą  :(

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #582 dnia: Stycznia 05, 2015, 11:32:16 pm »
zryty beret - to moje drugie imię  ::((
zapomniałam napisać, pisząc o filmie Kolskiego, że jest tam doskonały wątek pani weterynarki - a sama weterynarka świetnie zagrana przez Gabrielę Muskałę!



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #583 dnia: Stycznia 10, 2015, 10:51:30 pm »
fajny film dziś widziałam...
tylko nie wiem, czy bardziej to był film - czy może teatr?

sztuka Doroty Masłowskiej wystawiana przez Grzegorza Jarzynę w Teatrze Rozmaitości - teraz przez niego sfilmowana,
wczoraj była premiera w Warszawie, o której tu:

http://plejada.onet.pl/prawie-100-letnia-danuta-szaflarska-i-inne-gwiazdy-na-premierze/cfkgm

polecam link, głównie dlatego, że była na tej premierze Danuta Szaflarska - prawie 100 letnia (100 lat skończy 20 lutego!!!!)

a sam film_sfilmowana_sztuka bardzo mi się podobał - satyra na Polskę i to bardzo trafnie zaobserwowana - a przecież bardzo trudno jest zrobić coś, co jest prawdziwą satyrą...
tekst Masłowskiej jest po prostu genialnym materiałem - moja ulubiona kwestia wygłaszana przez 'sąsiadkę' (gra ją Maria Maj) brzmi tak (jeśli dobrze zapamiętałam):
"jestem gruba świnia i nie wychodzę z domu, by nie wchodzić innym ludziom w ich pole widzenia, mają prawo rzygać z innych powodów"

polecam - choć jeśli ktoś chce zobaczyć "film" może się zawieść  :D
dla samej Danuty Szaflarskiej - warto!
choć i Roma Gąsiorowska jest tu świetna!!!


no i ciekawostka: "Między nami dobrze jest" to spektakl grany w TR Warszawa już od sześciu sezonów, przy pełnej widowni


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #584 dnia: Stycznia 10, 2015, 11:10:47 pm »
Czy film_nie_film zobaczę, to nie wiem, ale Pani Szaflarskiej zazdroszczę - energii i urody :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)