Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279672 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #600 dnia: Stycznia 18, 2015, 05:00:18 pm »
;D nie dziwna, tylko jeszcze nie_stara  ;D inaczej widzisz, co przystojne, co 'obleśne'  >:D Gdy czasu więcej będę miała, to napiszę dokładniej - jak widziałam rolę DiCaprio :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #601 dnia: Stycznia 18, 2015, 05:05:17 pm »
robiłam ze dwa podejścia do obejrzenia Wilka
 i....nawet do połowy nie wytrwałam
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #602 dnia: Stycznia 18, 2015, 07:14:51 pm »
Ja tez starałam się Wilki obejrzeć chyba tez z 2 razy. Jakoś do mnie nie"przemawia" ::)
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 18, 2015, 07:41:16 pm »
Nie wiem...może to coś z Di Caprio się porobiło? Na Wielkim Gatsbym przykimałam.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #604 dnia: Lutego 08, 2015, 10:46:05 pm »

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #605 dnia: Lutego 08, 2015, 11:38:37 pm »
Tak! Ida idzie...jak burza.
A ja wróciłam z "Polskiego gówna"...no, muszę ochłonąć. Po pierwsze primo...chciałam wesprzeć Tymona (kupno biletu), za wieloletni trud realizacji. Po drugie primo.."empatyzuję" z tym,co go boli . Po trzecie primo...Dana nie może iść na ten film ;D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #606 dnia: Lutego 09, 2015, 11:59:21 am »
...... Po trzecie primo...Dana nie może iść na ten film ;D

 xhc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #607 dnia: Lutego 09, 2015, 05:16:58 pm »
Perło, znaczy pięciozłotówek co nie miara  :(
Dzięki, nie wezmę tego filmu pod uwagę  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #608 dnia: Lutego 09, 2015, 08:54:44 pm »
no, sam tytuł już wiele mówi  ;D
Perło, ale, pomijając 5-ciozłotówki, warto iść?

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #609 dnia: Lutego 10, 2015, 01:03:18 am »
Dla mnie było warto. Kurcze...ja na tym filmie miałam ściśnięte gardło. Ja mam równie pod górę. Ale to kino dla zuchwałych i dla fanów Tymona,a ja gościa podziwiam. Może posłuchajcie Raczka...fajna rozmowa z tą kobitą. http://film.onet.pl/w-kontrze-z-raczkiem-odcinek-dziesiaty-polskie-gowno/xeg4z
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #610 dnia: Lutego 13, 2015, 03:03:16 pm »
no, sam tytuł już wiele mówi  ;D
?

O przepraszam,tytuł może byc przewrotny  bo zaczerpnięty z K.P.Tetmajera-"Wolę polskie gówno w polu, niż fijołki w Neapolu":)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #611 dnia: Lutego 13, 2015, 03:17:14 pm »
To motto tego filmu Amorku...Dokładnie tak :)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #612 dnia: Lutego 13, 2015, 03:39:31 pm »
A widzisz!! :D  Filmu nie widziałam, tylko lekcje polskiego jeszcze pamiętam! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #613 dnia: Lutego 22, 2015, 02:29:12 pm »
byłam wczoraj w kinie, i przedwczoraj też, i dziś tez pójdę - nadrabiam haniebne zaległości z całego miesiąca!

ale za koleją, choć nie wg kolejności oglądania:

wczoraj widziałam film Lankosza (ten od niesamowitego "Rewersu") na podstawie świetnej powieści Zygmunta Miłoszewskiego "Ziarno prawdy" (pisałam o niej w wątku czytelniczym)

no i jak zwykle okazuje się, że koza miała rację - książka była lepsza  :D

film też mi się podobał, ale mam dziwne wrażenie, że ktoś kto nie czytał książki, może czuć się troszkę zagubiony, bo nie do końca łapie jakimi ścieżkami biegnie rozumowanie Szackiego, nie kuma też o co chodzi z tą młodą panienką, ani nie ma szans na kibicowanie duetowi prokuratorskiemu - bo jest on w filmie zwyczajnie okrojony i niepełny, a szkoda,

Więckiewicz może nie jest super przystojnym facetem (a książkowy Szacki taki właśnie jest) ale przystojnego faceta zagrał świetnie  ;D
mój dawno temu polubiony, choć mało widywany w kinie, Krzysztof Pieczyński też zagrał świetnie!

nie będę pisać o treści filmu, bo to by trzeba było poruszyć przy okazji książki - ale prawdą jest, że sprawa kryminalna osadzona jest mocno w naszej pokręconej historii i przez to też ciekawsza od zwykłego kryminału,

i jest jeszcze ciekawostka: pierwszy tom trylogii Miłoszewskiego "Uwikłanie" został w haniebny sposób przerobiony na film i jak wiadomo była to porażka (pewnie pisarz wyciągnął wnioski z tej historii i teraz pisał scenariusz wraz z reżyserem),
a ciekawostka polega na tym, że Maja Ostaszewska, która w "Uwikłaniu" gra panią prokurator Szacką (tak, zmienili biedakowi płeć) w "Ziarnie prawdy" jest głosem (w telefonie) żony Szackiego - fajny żarcik, w końcu nazwisko to samo  ;D

ale dziś muszę napisać jeszcze o jednym filmie, który widziałam w styczniu,
to film rosyjski "Lewiatan", który jest konkurentem do oscara dla naszej "Idy" - dziś w nocy dowiemy się, czy któryś z nich dostanie statuetkę, a ja zanim to nastąpi chcę swoje zdanie w tym temacie napisać,

otóż uważam, że Ida ma silnego przeciwnika - "Lewiatan" to film bardzo mocny i aż strach się bać, jeśli TAM tak naprawdę jest, bo oprócz tego, że film mówi nam o tym, że człowiek jest sprawcą największych świństw, to pokazuje nam też kawał rosyjskiej rzeczywistości (tu akurat prowincjonalnej) gdzie ciągle się pije, pali, a korupcja i nadużywanie władzy, to codzienność,
Zwiagincew to świetny i znany reżyser (widziałam tylko "Elenę" i też nie był to film optymistyczny) i w każdym swoim filmie opowiada historie wielowymiarowe, nad którymi myśli się długo po opuszczeniu kina,


w "Idzie" najbardziej podobały mi się zdjęcia, sposób filmowania - a to też przecież w filmie jest ważne!
ale pojedyncze kadry pozostały w mojej pamięci dłużej niż opowiedziana nimi historia,

 w "Lewiatanie" zachwyciła mnie scenografia - miejscowość, gdzie rzecz się dzieje, to jakaś dziura nad zimnym morzem, wokoło surowe góry, zero zieleni, ledwie kilka zabudowań,
ale dom głównych bohaterów! nie wiem, czy został on stworzony dla celów filmu, czy gdzieś taki stał - ale uwiódł mnie bardzo, miał w sobie coś!

pewnie naiwnością jest sądzić, że przyznawaniem Oscarów rządzą tylko artystyczne pobudki, ale ciekawi mnie bardzo, który z zagranicznych filmów dostanie statuetkę,

nominowane są:
"Ida”, Polska
„Lewiatan”, Rosja
„Mandarynki”, Estonia
„Dzikie historie”, Argentyna
„Timbuktu”, Mauretania

widziałam 3 z nich, ale o "Dzikich historiach" trudno mi pisać w kategorii filmów znaczących,

poszłam na niego, bo podobno miał być czymś o większym ładunku emocjonalnym niż pamiętny film francuski "Nietykalni"...
pisali o nim tak:

 "DZIKIE HISTORIE", wyreżyserowane przez Damiána Szifrona, a wyprodukowane przez Pedro Almodovara, to absolutnie szalona komedia, której bohaterami jest sześć osób na skraju załamania nerwowego, mówiących światu "dość!"

i tak:
"Zwariowane poczucie humoru, dbałość o wizualną stronę filmu, doskonałe użycie muzyki i bohaterowie na skraju załamania. Nic dziwnego, że bracia Almodovar chcieli wyprodukować ten film."


ani razu się nie zaśmiałam i byłam mocno rozczarowana - jeśli ten film dostanie Oscara, to...  :-X



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #614 dnia: Lutego 22, 2015, 03:03:36 pm »

ani razu się nie zaśmiałam i byłam mocno rozczarowana - jeśli ten film dostanie Oscara, to...  :-X

.............sie pochlastasz ? :D

ja widziałam Idę i Lewiatana
i moje oskarowe punkty daje Lewiatanowi / no cóż, żadna ze mnie patriotka ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym