Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałam  (Przeczytany 279709 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #645 dnia: Sierpnia 10, 2015, 11:08:55 pm »
Na canal +, nie mam  :'(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpnia 16, 2015, 09:49:30 am »
Dla Perły, no i nie tylko  ;): Michał Urbaniak Nowojorczyk z wyboru.
Leciał dzisiaj rano na tvp kultura.
Może już widziałaś, ja pierwszy raz oglądałam.
Szukałam filmu, ale chyba znalazłam tylko jakiś zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=WwmrD84UTYc

(Chyba nie jest to jednak tylko zwiastun  ;))
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2015, 09:51:43 am wysłana przez Mirusia »

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #647 dnia: Września 01, 2015, 11:15:42 pm »
byłam dwa tygodnie temu na dwóch filmach:
 "Amy" o Amy Winehause - same dokumentalne nagrania od początku jej kariery do dnia jej śmierci 23 lipca 2011 roku

smutne - zdolna, młoda, ładna, utalentowana - dała się porwać złu i nikogo nie obchodziła ona jako osoba, tylko ona jako źródło pieniędzy, bardzo smutne...
ale warto obejrzeć

i jeszcze na nowym filmie z Alem Pacino, bo go bardzo lubię i dawno nie widziałam: "Manglehorn"
smutne też, ale inaczej,
czy wiecie, że ona ma już 75 lat?
a partnerowała mu w filmie Holly Hunter - którą pamiętam z "Fortepianu"

no a tydzień temu poszłam obowiązkowo na nowego Allena:
"Nieracjonalny mężczyzna" (przynajmniej problemu z tytułem nie było  ;D )
dla miłośników Allena - to film w pełni allenowski, bardzo klimatyczny,
poza tym główną rolę grał Joaquin Phoenix - cudowny!

no to spoko idźcie sobie na to - a ja jutro idę na Kota w "Żyć nie umierać" opartym luźno na życiu Tadeusza Szymkowa,
spodziewam się dobrego kina, a przynajmniej Kota na poziomie  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #648 dnia: Września 02, 2015, 12:54:18 am »
Ooo, Mirusiu, dopiero przeczytałam...widziałam, widziałam  :)
Mag...o "moim" Szymkowie!!! Ja nie mogę jakoś na to iść, już po zwiastunach wymiękłam.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #649 dnia: Września 02, 2015, 08:09:32 am »
(...)...o "moim" Szymkowie!!! Ja nie mogę jakoś na to iść, już po zwiastunach wymiękłam.

Właśnie przylazłam tu, żeby zapytać Cię o to, na co już odpowiedziałaś.

P.s. pora wrócić do starej ramówki: do kina - w środę! (bo w cinema tańsze bilety)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #650 dnia: Września 02, 2015, 08:20:33 am »
otóż to sasky, dlatego idę dziś, bo na Allena się wybrałam do Cinema we wtorek - akurat wtorek mi pasował,
a wtorki są tanie - ale w Heliosie

a poniedziałki w kinach studyjnych  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #651 dnia: Września 02, 2015, 04:32:46 pm »
No więc jutro na dwójce w "kocham kino" o 22.40 wyemitują "Płynące wieżowce". Jakiś buc (były prezes tvp) stwierdził, że to skandal, co by publiczna propagowała gejostwo. Nie wiem dziewczyny...film jest podobno super, ale muszę zobaczyć zanim zaopiniuję. Jednak mam już k.. dosyć tej świętojebliwości, tego lęku przed innością, tych obsesji!!! Nie wytrzymam!
Proszę luknijcie, bo podobno bardzo warto! Amorku, tam gra 'Wasz" Bartek...lubię gościa bardzo! Film zdobył uznanie w świecie, niestety w świecie "świętych" wartości...nie ma szans.
Ja dziś idę d kina na"Kryptonim U.N.C.L.E"...uwielbiam Guya Ritchego (były Madonny). Kwintesencja brytyjskiego humoru i dla fanów "Przekrętu"( a jestem) ponoć nie lada gratka.
I bardzo ciekawam, co mag napisze na temat filmu o Tadziu.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #652 dnia: Września 02, 2015, 04:37:58 pm »
"Płynące wieżowce" to film bardzo dobry, byłam dawno temu,
właśnie w czasie, jak Amorek pisał, że gra tam Bartek

chyba pisałam tu o nim, albo nie - zryty beret
  8)




rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #653 dnia: Września 02, 2015, 04:45:48 pm »
No właśnie...ale o chłopakach, więc beee. A może o miłości? O samotności? O potrzebie, jak ja to upierdliwie nazywam "latania"? Nie byłam na tym w kinie, ale czuję przez skórę, że to film dla mnie. I wała mnie obchodzi,że to o gejach. Jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, to był "Brokeback Mountain"...do tej pory mnie ściska, jak sobie przypomnę.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #654 dnia: Września 02, 2015, 05:07:11 pm »
dla mnie to był smutny film o niemożności,
każdemu łatwo się mówi o odmienności i tolerancji dopóki go to nie dotknie osobiście,
 



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #655 dnia: Września 02, 2015, 05:17:19 pm »
O dzięki Perła  za info ,koniecznie muszę sobie nagrać! To rzeczywiscie bardzo smutny film, a przecież nie pierwszy o miłości gejow??? no tak, może polski pierwszy!  O przedsięwzięciach Bartka nie zawsze mogę mówic na głos( czasem  tajemnica)  :) ,ale o tym filmie już dawno pisałam.
Nie pamiętam czy mówiłam ,ze w filmie Chemia głowną rolę gra dziewczyna  Bartka , zdolna bardzo  A. Zulewska , którą poznałam  już  na Zuzi weselu.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #656 dnia: Września 02, 2015, 05:59:23 pm »
I piękna bardzo.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #657 dnia: Września 02, 2015, 09:48:26 pm »
I bardzo ciekawam, co mag napisze na temat filmu o Tadziu.

no właśnie cały problem polega na tym, że to nie jest film o Tadziu, tylko raczej luźno zainspirowany jego postacią,

przed ostatnią sceną filmu na ekranie pojawia się napis wyjaśniający, że film nie przedstawia historii Tadeusza Szymkowa, bo była ona w kluczowej sprawie przedstawionej w filmie całkiem inna (nie piszę o co chodzi, bo może zechcecie same obejrzeć), ale że jego duch wisi nad tym filmem,

lubię Harasimowicza, który napisał scenariusz do tego filmu, a ponieważ gdzieś czytałam, że przyjaźnił się z Tadeuszem Szymkowem (czy ja na pewno dobrze odmieniam to nazwisko?) to pewnie dlatego chciał ten film nakręcić,
ale nie do końca rozumiem dlaczego mówi się, że to film o Tadeuszu a historia w nim przedstawiona jest inna...

no i do meritum zdążam - film uratował Kot (którego też lubię i cieszę się, że wyrósł już z "Niani" i gra w dobrych filmach) potrafił mnie wzruszyć,
i jeszcze dobry był Chabior,
irytował mnie lekarz onkolog leczący głównego bohatera - poza dziwnymi tekstami, we wszystkich scenach ubrany był w ten sam niebieski golfik (pod fartuchem), nie przebrał się ani raz, mimo że czas w filmie płynął,
Perło, jako spec od kostiumów, możesz mi wytłumaczyć dlaczego? może to specjalnie?

a w temacie pozostając, widziałam plakat do "Chemii" - a na nim śliczna łysa dziewczyna,
film w kinach dopiero na początku października  (to film Bartka Prokopowicza, męża Magdy Prokopowicz)

a za tydzień będzie już nowy film z Meryl Streep (jej córka gra w nim jej córkę) tylko zapomniałam tytułu  >:(


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #658 dnia: Września 03, 2015, 08:57:50 pm »
Mag..kostium lekarza mógł być takim pomysłem na ...zafiksowanie postaci. Lekarz, jako ktoś, kto jest niezmienny, ciągle w podobnym kontekście. Miałam tak przy ubieraniu Lindy w Reichu. Reżi powiedział: niech cały czas będzie w garniaku...i był. Jedynie na żaglówce zmienił ciuchy. Dla kostiumografa, to ekstra wygodne. Jednak częściej takie sytuacje są niedopatrzeniem, niechlujstwem w pilnowaniu kontynuacji, zlewaniem scenariusza.
Pójdę na tego Kota, ale jeszcze za moment, mag :dzięki.
Ja wczoraj widziałam odjazdowe kino...ten "Kryptonim UNCLE", ale to naprawdę specyficzne kino.
No i nie zapomnijcie dziś o "Płynących wieżowcach" (oczywiście, nie bierzcie tego "polecenia" zbyt serio  ;D), dawno nie byłam tak ciekawa filmu.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Fajny film wczoraj widziałam
« Odpowiedź #659 dnia: Września 03, 2015, 09:55:10 pm »
Już czas zarezerwowałam na ten film, a i Perła chłodzi się na tę okoliczność  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++