Autor Wątek: smalczyk wegetariański:)  (Przeczytany 7042 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
smalczyk wegetariański:)
« dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:21:12 pm »
wierzcie mi - jest pyszny! biała fasola ugotowana  w ziołach ( jakie lubicie dawajcie) zmiksować na gładź i dodac przeduszoną cebulkę ( dużo) i starte jabłko. POłączy:)c razem, dodac soli, pieprzu, majeranku, gałki, można czosnku,przyprawe do dan z fasoli  i co kto lubi! POtem do lodówki ,jesc na drugi dzien.Do mojego zytniego chlebka pychotka! Taka masę  wykorzystałam tez na pasztet. Dodałam jeszcze łyzkę musztardy, płatki jaglane ( miały być owsiane)  i do foremki na 40 min., POtem smaczne jest z chrzanem czy roznymi sosami! baaaaardzo dobre!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:38:11 pm »
Ale wy macie fantazję podziwiam.Jak wchodze do kuchni to się zastanawiam co by gotować ,żeby nie gotować.
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:41:08 pm »
przecież to wielka przyjemność !:) a tym bardziej jak mogę cos zdrowego zrobić!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2015, 08:59:36 pm »
Jak wchodze do kuchni to się zastanawiam co by gotować ,żeby nie gotować.

Natalko - mam dokładnie tak samo ::(( I w ostateczności często okazuje się, że schabowy będzie najprościej i najszybciej >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2015, 10:20:06 pm »
można dodać 2-3 śliwki suszone, nie za duzo, bo jest wtedy za słodki

robiłam łatwiejszą wersję - puszka białej fasoli, rozprażona połówka jabłka, zeszklona cebula, śliwki suszone, sól, pieprz, majeranek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2015, 10:22:11 pm wysłana przez Kela »
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2015, 08:31:51 am »
przecież to wielka przyjemność !:) a tym bardziej jak mogę cos zdrowego zrobić!:)
Przyjemność Amorku to poczytać,film obejrzeć,z kol.wypić winko ....( długo by wymieniać) a gotować ( jeść musisz) to obowiązek.Najlepszy dla mnie obiad to ten podany pod nos mnx mnx
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2015, 09:54:55 am »
Natalko przyjemność to wszystko co sprawia ci przyjemność! Poczytanie, obejrzenie filmu, spotkanie z przyjaciółmi, podróżowanie , zmęczenie się fizyczne pływając, biegając , wdrapując się na szczyty, bieg po parku z wózkiem ( wnuczkiem) pomaganie innym także , nawet tworzenie porządku w domu czy pomaganie w takim tworzeniu u córki, pieczenie i gotowanie zdrowych potraw, karmienie nimi najbliższych  i mogłabym w nieskonczonść wymieniac. Widac mnie bardoz wiele rzeczy sprawia przyjemność w tym także czasami  jak ktoś poda mi pod nos cos dobrego i jak poleniuchuję ( ale to już bardzo rzadko i krótko ,bo czas ucieka  i szkoda mi życia )  .  :D
Kelu miałam fasolę eko, a  puszkach zawsze ten ołów  >:(( rzadko używam , czasami niestety się nie da). To i tak dość słodkie wychodzi  mimo iż kurkumy dawałam jest słodko ostre , ale smaczne!
Dzis będę piekła bezgultenowy ryzowy chleb ,sama jestem ciekawa co mi wyjdzie ( może wreszcie mój wnusio kanapkę zje)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:20:35 am »
Ja dziś piekłam chleb z mąki razowej pszennej i orkiszowej i dodałam amarantusa. Wyszedł kluch :( a przecież amarantus powinien spulchnić ciasto
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2015, 10:22:28 am »
Przepis mag jest także z amarantusem i to na chleb zytni. Wychodzi wspaniale, może zbyt wiele jej dałas? tu proporcje sa bardzo ważne! Nie jestem pewna czy amarantus spulchni?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2015, 02:38:37 pm »
Ja robię chleby na trzy foremki, wiec tej całe ciastowej berbeluchy mam jakieś 1600g ( do żytniego zakwasu plus żytniej mąki dodawałam jakieś 30% pszennej. Bo bałam się, że nic mi nie wyrośnie). A ostatnio piekłam w proporcjach 1000g żyta (wliczam zakwas) 400g orkiszowej i dołożyłam tylko 200g pszennej. Wyszedł super. Następny zrobię już bez pszenicy...najwyżej będzie cieńszy. ;D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2015, 04:02:42 pm »
piekę razowca z mąki typu 1850 dlatego sam żytni jest dla mnie niesmaczny

odkryłam, że kupiłam ziarno amarantusa zamiast mąki i  dodałam do chleba, pewnie dlatego się nie udał
jak wykorzystać to ziarno?
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 21, 2015, 04:30:16 pm »
zmiel na mąkę , a zytnia do pieczenia ma być 750
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2015, 05:13:02 pm »
Mój jest super, ale też się boje, czy bez pszennej pociągnie?
Keluś ,właśnie robię Twoja wersję smalcu, bo znalazłam puszkę fasoli. To tłustawe ma być (skoro smalczyk)? Bo przepis jest wybitnie improwizacyjny  :) Dałam sporo oleju do przesmażania cebuli
 (no bez przesady, ale pływa). I ile tych śliwek dwie, trzy, na tę ilość?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2015, 05:17:12 pm wysłana przez Perła »
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 21, 2015, 06:45:53 pm »
to jest wątek o smalcu, chlebki są obok  >:(

od 1,5 roku piekę chleb raz w tygodniu i zawsze wychodzi choć nie ma w nim ani grama pszennej mąki, nie rozumiem Waszego niezdecydowania w tem temacie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: smalczyk wegetariański:)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 21, 2015, 06:56:37 pm »
 No taki wyrośnięty, jak mój nie jest :P A i tak, to nie są chleby-byki. Ale spróbuję. Nawet nie wiem z jakich typów mąk piekę, bo kupuję wszystko na rynku od młynarza i jak mówię, że na chleb, to mi tak daje. Pełne zaufanie :)
I grzecznie wróciłam do wątku smalcu, ale Kela nie teges...Oznajmiam, że zrobiłam na pałę. Jabłko było, ale małe, natomiast dwie średnie  cebule, trzy śliwki. Przyprawy od Amora wraz z czosnkiem. No, no...przegryza się, ale nawet bez tego już zapowiada się super! Może jakaś degustacja na warsztatach ? ;)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat