Autor Wątek: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo  (Przeczytany 6925 razy)

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #15 dnia: Września 04, 2015, 12:07:24 pm »
Cześć Reniferku :)

No właśnie jeszcze biorę 2,5 roku Tamoksyfen i w tym czasie chciałabym rekonstrukcję, wykorzystać ten czas. Czyli zakładam,że jeszcze z pół roku trzeba będzie odczekać po odstawieniu Tamoksyfenu ,aby zacząć działania prokreacyjne :):) i jakby się udała rekonstrukcja w przeciągu roku, to okres pomiędzy operacją a ciążą wyniósłby ok 2 lat ..
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #16 dnia: Września 04, 2015, 12:25:02 pm »
wiesz  nasza anulka urodziła w trakcie łykania tamoksifenu , chyba w trzecim roku, teraz dzieciak ma 8 lat!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #17 dnia: Września 25, 2015, 11:47:27 am »
Heja :)

Jestem po konsultacji z chirurgiem i chirurgiem plastykiem. Oboje są zdania,że rekonstrukcja piersi w moim przypadku z tkanek własnych brzucha jest niewskazana dla mnie. Możliwe większe ryzyko przepukliny w ciąży. Jak to wyjaśnili i ja sobie zobrazowałam, te mięśnie powłok brzusznych, mimo,że będzie siatka, mają tylko ok 60% swojej siły. No a wiadomo,że dziecko rośnie, prze itp , więc ta przepuklina całkiem możliwa. No i też, ale to już moja wizualizacja, podczas samego porodu, nagle by zaszła potrzeba cesarki, a ja byłabym już pociachana na długości całej, co wtedy.. Zaproponowano mi metodę ekspanderoprotezy. Mniej inwazyjna, bezpieczna jeśli chodzi o późniejsze macierzyństwo. A dla mnie bezpieczeństwo przyszłego dziecka , jak i sam przebieg ciąży ważniejszy niż względy estetyczne, czy to,że pierś będzie równa, równiejsza ;);) Może ten opis mojego przypadku którejś z Was się przyda w przyszłości, dlatego opisałam :)
Ave ;);)
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #18 dnia: Września 25, 2015, 12:31:49 pm »
Devi,
ja z uporem maniaka będę powtarzała, że piersi zrekonstruowane metodą ekspanderoprotezy potrafią być ślicznie zrobione i nie ustępują nijak tym robionym metodą TRAM,
wiele zależy od operatora i ciała  ;D

zerknij na kilka pierwszych 9 fotek w Galerii:


http://www.amazonka.org.pl/galeria/ 


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #19 dnia: Września 25, 2015, 01:37:13 pm »
Wdziałam, piękne są wszystkie!
A i też nie muszę się martwić o badania typu tomograf, że coś się uszkodzi. Poza tym w dobie techniki można zastosować inne metody badań jak rezonans też.  :) Zaczynam od marca "lepienie" cycka :D
".. Always look on the bright side of life ... "

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #20 dnia: Września 25, 2015, 01:47:25 pm »
 :)    :)    :)  :0ulan:  :0ulan:  :0ulan:

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #21 dnia: Września 25, 2015, 02:49:07 pm »
Ja tylko dodam, że najpierw miejsce pod, ma być obstrzyknięte własnym tłuszczykiem, nie mogłam się powstrzymać Devilishko, tak, że na pewno wyjdzie super, w marcu zacisnę kciukasy  :)
A z tą równością i estetyką wychodzi różnie. Mój cyc, mimo, że z tk. własnych, nie jest równy normalnej piersi  ;)

Offline Devilishka85

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Rekonstrukcja piersi a macierzyństwo
« Odpowiedź #22 dnia: Września 28, 2015, 09:20:44 am »
Tak, Mirusiu, istotny fakt:) 3 x wstrzyknięcie tłuszczyku, później ekspander i na koniec implant :) Dziękuję, już odliczam :) >:D
".. Always look on the bright side of life ... "