Autor Wątek: Języki obce  (Przeczytany 7722 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 11, 2015, 11:37:10 pm »
widać, szkoła jeszcze spustoszenia nie dokonała ;)

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 12, 2015, 09:52:53 am »
chwila ciszy... w końcu szanowny załapał tok rozumowania młodej: donki-hot - z angielskiego, fakt, osioł-gorący...

Genialne! Ja bym chyba jednak nie załapała...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 06, 2016, 12:48:51 pm »
wakacje się zaczęły, czas za naukę się zabrać  ;)


założyłam właśnie konto na memrise. podobno duolingo jest lepsze, ale w opcji "język polski" można się uczyć tylko angielskiego. jeśli zna się angielski, to już możliwości jest więcej. na razie spróbuję (rosyjski) z memrise, potem zobaczymy.


przy robieniu porządków znalazłam książkę "włoski w 30 dni" - korci mnie, żeby spróbować. to znaczy, żeby ją porządnie przerobić raz jeszcze. jeśli w "30 dni", to robiąc co drugi dzień do końca wakacji bym się wyrobiła


a poza tym mam z eskk czeski - moja przyjaciółka niebawem wychodzi za mąż za Czecha. wzięłam od niej kurs, bo jakoś trzeba będzie się z panem młodym dogadać, c'nie?


no a całkiem poza tym, na naradzie rodzinnej, ustaliliśmy, że przez całe wakacje, od rana do godziny 12, mówimy w domu tylko po angielsku. efekt jest taki, że meciątka uciekły wakacjować się do babci...  ::)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 06, 2016, 04:54:51 pm »
heheh, to dogadałabym się z Twoimi meciątkami, szanowny chce mnie zmotywować do nauki angielskiego właśnie rozmawiając z mnau we wtym języku, ale ja się wstydzę  :-X :-X a konwersacja to mój najgorszy punkt, bo gramatykę jako tako ogarniam

ze moich doświadczeń wynika, że te podręczniki w rodzaju "w 30 dni", "15 minut dziennie" to gucio warte są, znaczy może to ja jestem jakaś upośledzona, że nie potrafię niczego się z nich nauczyć; a wogle to niestety zagramaniczne książki są lepsze, w sensie np do hiszpańskiego hiszpańskie itd (dobrze, że są na chomiku, bo bym zbankrutowała :P), nie wiem jak włoski czy czeski, ale pewnie też

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2016, 06:29:16 pm »
ze moich doświadczeń wynika, że te podręczniki w rodzaju "w 30 dni", "15 minut dziennie" to gucio warte są


noo żeby trafić na jakiś dobry z takich serii, to trzeba się naszukać - fakt. ta książka, którą akurat mam, była ok. przerabiałyśmy razem z koleżanką.
uczyłam się też kiedyś (sama) włoskiego z książki z serii "ucz się sam" (wyd. Literackie, najpierw z kasetą wydawali, potem z płytą CD) - podobało mi się i efekty były. więc jak co, to myślę, że i inne języki też powinni mieć przyzwoicie opracowane - może kiedyś nabędę.


moja przyjaciółka czeskiego "uczyła się" z eskk - piszę w "", bo ona najpierw mieszkała w Czechach i poznała język, a potem dopiero kupiła kurs i uczyła się od podstaw poprawnie gramatyki. ale chwali sobie i mówi, że jest zadowolona. no więc pożyczyłam go sobie  ;D


a duolingo i memrise znasz / korzystasz?
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Języki obce
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 06, 2016, 06:59:41 pm »
znam z nazwy :P , bo ja się rejestrowałam na różnych platformach a potem zapominałam z nich korzystać  ::((