Różności > Przekąski, sałatki i surówki

Makaron ze szpinakiem

(1/2) > >>

Ewka_79:
Szpinak surowy bądz mrożony
Makaron (świdry, grube rurki bądz zwykły jak kto lubi)
Pierś z kurczaka
Serek topiony ze szczypiorkiem
Dwa, trzy ząbki cz8snku
Dwie niewielkie cebulki

Czosnek kroimy na drobne plasterki i podsmażamy na oleju. Dodajemy cebulkę posiekaną w plasterki i powolutku dusimy. Na patelni podsmażamy pierś kurczaka pokrojoną w małe plasterki (podobnie jak na gyros) i doprawiamy do smaku. Makaron ugotować i poczekać aż troszkę przestygnie. Do podpieczonego czosnku i cebulki wrzucamy szpinak i dusimy dalej. Jak skończymy duszenie to dodajemy serek topiony do szpinaku i lekko mieszamy, aż do momentu, jak serek się rozpuści i połączy ze szpinakiem. Następnie do gotowej masy (już nie dusimy)  wrzucamy makaron i mieszamy wszystko razem. Kładziemy na talerz i na wierzch dajemy kawałeczki upieczonej piersi.
Gotowe i życzę smacznego !  Włala O:-)

TOJKA:
moja Starsza często robi makaron ze szpinakiem
jednak bez kurczaka
zamiast serka daje trochę śmietany

właśnie dzisiaj uraczyła tym daniem mamusię co to zez trzydniowych warsztatów wróciła  ;)

Ewka_79:
Tak, śmietanę też dawają. Jak kto lubi. Mi osobiście bardziej smakuje serek bo ostrzejszy.
Wiesz Tojka, ja śmietanę to uwielbiam ale w pomidorach  xhc

madzia_61:
ja natomiast do szpinaku nie dodaje ani serka topionego ani śmietany lecz na wierzch /już na talerzu /posypuje obficie startym żółtym serem ,do szpinaku dodaje wyciśnięty czosnek oraz do smaku starta gałkę muszkatołową ,sól ,pierz ,podaje z makaronem penne , moim zdaniem szpinak najlepszy mrożony z biedronki mnx

lulu:
... wyciśnięty szpinak do szpinaku ...
? ? ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej