Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 384104 razy)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2190 dnia: Kwietnia 07, 2018, 04:49:36 pm »
Nooo. to ze mnie niezła ogrodniczka wyszła... xhc

Pewnie, że krokusy!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2191 dnia: Kwietnia 07, 2018, 04:58:17 pm »
piękne!


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2192 dnia: Kwietnia 07, 2018, 05:13:29 pm »
A ü mnie zakwitły magnolie i fuksje tzn ,że wiosna na dobre zagościła.W poniedziałek zapowiadają 24 stopnie dziś jest 20 ztx ztx
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2193 dnia: Kwietnia 07, 2018, 06:30:23 pm »
Krokusy to u mnie już nawet pomaluśku przekwitają, ale za to są moje ukochane stokrotki - samosiejki :) Dla mnie wtedy dopiero wiosna :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2194 dnia: Kwietnia 13, 2018, 12:39:32 pm »
Wiecie, z tą moją słodyczą to na szczęście nie jest tak źle. Glukometr i paski definiują normę 70-110mg/dl. A u mnie poranny wynik to 99-103. Czyli ten wynik a laboratorium to po prostu jakiś wyskok. Ufff...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2195 dnia: Kwietnia 13, 2018, 04:43:37 pm »
to super Anciu! :oklaski: ale badaj, pilnuj sprawdzaj!
Olek tez zadowolony bo ostatnio ma bardzo dobre wyniki cukru, koło 100 i poniżej, a ma odstawione leki na 3 miesiące, zobaczymy czy się dobry poziom utrzyma.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2196 dnia: Kwietnia 13, 2018, 04:57:56 pm »
A wiesz Amorku, że ostatnio myślałam o efektach Twojego męża. I z ciekawością się zamyślałam czy trzyma formę.

A u Was już nieco chociaż spokojniej?
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2197 dnia: Kwietnia 13, 2018, 05:18:17 pm »
o mąż trzyma formę  i to niesamowitą. Cwiczy cały czas, pozwala sobie na większ porcje jedzenia i grzeszy żywieniowo, ale jednak mocny trening sprawia, że już nie tyje.
A u nas ( dzięki słonko) lepiej, spokojniej od dwóch dni ,ale nie zapeszam.. ;D bo jest niania  ztx nagle poczułam jakbym zrzuciła tonę ciężaru  z siebie. Jeszcze musze odsapnąć i napisze o wszystkim, na razie łapię dystans, wyciszam się, ładuję baterie.  :D  acha i nadrabiam zaległości  w domu i zagrodzie
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2198 dnia: Kwietnia 13, 2018, 08:47:48 pm »
SUPER. Ładuj, odpoczywaj. Uwielbiam pracę na roli. Codziennie grzebię godzinę lub więcej w ogrodzie.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2199 dnia: Kwietnia 13, 2018, 09:10:52 pm »
tzn aktualnie pakuje 3 wór próżniowy z wypranymi wyprasowanymi  i posegregowanymi r wg ozmiarow niemoelecymi ciuszkami.Pot że mnie spływa  ciurkiem :) ale już  kończę :)  ( pisze z komu co widać)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2200 dnia: Kwietnia 17, 2018, 07:56:11 pm »
Zadzwoniły wczoraj do mnie dziewczyny z klubu Amazonkowego i zaproponowały wyjazd na dofinansowany turnus w maju w Ustce. Nie dam rady na 2 tygodnie, więc umówiłam się, że jadę na 1 tydzień, a znalazła się druga chętna też na tygodniowy pobyt (każda z nas po tygodniu). Już się cieszyłam na myśl o spacerach, zachodach, etc.....a potem wróciłam do domu, spojrzałam na kalendarz lodówkowy i .... ch... bombki strzelił :-( Miałam pojechać 22 maja. A 21 zaczynam rehabilitację. I  już jej nie chcę przenosić, bo w czerwcu nie dam rady, w lipcu mnie nie ma, w sierpniu i wrześniu piekło szkolne się rozpęta....

No, to pojechałam.... Buuuuuuu  :'(

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2201 dnia: Kwietnia 17, 2018, 08:25:45 pm »
Szkoda...a moze da sie przyspieszyc rehabilitację?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2202 dnia: Kwietnia 17, 2018, 08:49:46 pm »
Popytać zawsze można Ancia ztx ztx
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2203 dnia: Kwietnia 17, 2018, 09:06:09 pm »
Dziewczyny, nie ma szans. Ja się na nią w marcu zapisywałam. A że zabiegi zaczynam o 13.00, więc muszę z pracy też wcześniej wychodzić (a wiadomo jak szefowie to lubią). No i wtedy 2 tygodnie wychodzenia wcześniej, tydzień nieobecności bez dostępu do neta (bo tam bym na pewno roboty nie brała), na początku lipca 2 tyg urlopu.... odpada... Będą fochy i znajdą chwilę by mi to wypomnieć (jakoś w sferze komunikacji to jednak jakoś tak nam nie po drodze)...Trudno, doczekam już do tej Cro i wtedy odpocznę po całości, prawda?  A potem B.  :-*
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2204 dnia: Kwietnia 27, 2018, 09:45:53 pm »
Byłyśmy dzisiaj razem z Madzią na takim projektowym-profilaktycznym spotkaniu z kobietkami. Jedna tak po 50.tce a reszta młodsze i ... sporo młodsze. Opowiadałyśmy swoje historie. Gdy mówiłam o swoim przeczuciu co do wigilii ok po diagnozie, któej miałam nie dożyć jedna z nich się rozpłakał i wyszła. Ale widać było, że kobietki wzięły sobie profilaktykę do serca. To najważniejsze.
We wtorek dowiedziałm się w klubie, że Ania, która chorowała w tym samym czasie co ja (ale spoko, nie Pszczółka. Choć ich nazwiska bardzo myliłam - Kiec i Gryń) odeszła. Od ponad 2 lat miała przerzuty do mózgu i jajników. Zasmuciło mnie to, bo Ania w sumie miała bardzo trudne życie. I przez te 4 lata od zachorowania wciąż było pod górkę....

A teraz... cieszę się na myśl o tygodniu bez budzika (kotów nie liczę) ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.