Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 383961 razy)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2235 dnia: Maja 31, 2018, 02:51:24 pm »
na etapie gimnazjum już żadne zabieranie nic nie działało, odciąć od kompa trudno, bo często lekcje, konkursy były w necie, zostało polegać na przeświadczeniu, że wcześniej dobre rzeczy się wpoiło i będzie działać

cieszę się, że Twój poprawił i pojechał  :)

za małża/firmę trzymam 🤞


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2236 dnia: Maja 31, 2018, 03:09:49 pm »
Znam ten ból,mój synowaty też mnie zdrowia i siwych włosów kosztowałTeraz jak wspominamy stare czasy ,to zawsze twierdzi,że byłam za dobra.Powinnam porządnie przyłożyć,to by lepiej działało niż tłumaczenie.Co do zdolności ,to twierdzę,że  dziecku nauka łatwiej przychodzi tymtrudniej zmusić do nauki.Niestety najczęściej zdolny ,to leniwy.Tak przynajmniej z moim było.Bazował głównie na tym co wyniósł z lekcji.
Natalia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2237 dnia: Maja 31, 2018, 03:36:18 pm »
Ja tam uczyłam sie tych przedmiotów, ktore mnie interesowały. I z tego powodu miałam opinie... dobrej uczennicy, choć na swiadectwach widniało wiele trój. Pochwalam "lenistwo", większość z tej szkolnej wiedzy nigdy sie potem nie przydaje  8)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2238 dnia: Maja 31, 2018, 04:03:54 pm »
Ale gimnastykuje umysł  ;)
U mnie działało (przynajmniej tak mnie się wydawało) premiowanie i anulowanie kieszonkowego. 10 zł za szóstkę i -10 zł za jedynkę. Było też -10 zł za nie wywiązanie się ze stałych obowiązków (z tego był wykluczony porządek w ich pokojach, bo to ich teren i mi nic do tego). A bazą było 40 zł. Był to okres LO dziecków i końca podstawówki (chyba 7-ma i 8-ma klasa)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2239 dnia: Maja 31, 2018, 06:22:12 pm »
Nigdy nie ukarałam moich synów za nie_uczenie_się. Za to gadałam, zadawałam pytania o przyszłość, konfrontowałam z rzeczywistością, zmuszałam do samodzielnego myślenia.  Nie zmuszałam do konkretnych działań. Niczego nie zabraniałam. Co najwyżej zawierałam umowy zawierające konsekwencje; od najmłodszych lat.

Ale mój system nie musi sprawdzać się w innych warunkach.
A czy inny jest dobry - niestety poznajemy dopiero po latach.
Mój tylko po części się sprawdził. Chłopcy dają sobie radę. Ale nie są moją kopią. I, wierzcie mi, boli to strasznie. Nigdy bym nie podejrzewała, że oddzielne, tak różne od mojego myślenie o sobie i świecie, może mnie boleć.

Anciu, fajnie, że młody poprawił oceny :) Niech ma fajny czas. Bez myśli, że musiał na niego zasłużyć.


Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2240 dnia: Maja 31, 2018, 06:44:22 pm »
Też ciągle gadam.
Zwłaszcza Matiemu, bo Monia sama z siebie wyciąga dobre oceny z większości przedmiotów.
Mati chce się dostać do tego samego liceum co siostra (to fajna szkoła) - nagle okazuje zię, że bez problemu można poprawić z matmy 2 na 4.
A można było od razu dostać 4, nie??
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2241 dnia: Maja 31, 2018, 07:58:22 pm »
A można było od razu dostać 4, nie??

Oj_tam... widocznie nie było można  ;D Motywację każdy ma inną  >:D

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2242 dnia: Czerwca 01, 2018, 09:24:21 am »
Co najwyżej zawierałam umowy zawierające konsekwencje; od najmłodszych lat.

Anciu, fajnie, że młody poprawił oceny :) Niech ma fajny czas. Bez myśli, że musiał na niego zasłużyć.


U nas był taki właśnie układ: nie wpada żadna 1 ani 2. Ale wpadły. Więc dałam szansę na poprawę. I gdyby tj poprawy nie było to byłabym konsekwentna w postanowieniu.

Agawo, niestety fajnego czasu póki co nie ma., Przez co my także. Na prezesa u lewej stopy upadła mu walizka kolegi. Palec napuchł. Paznokieć podbiegł krwią. Wystraszyłam się, że pękł u nasady, ale na szczęście nie. Dodatkowo znów wróciły "incydenty defekacyjne i ... kumulacja emocji wywołała gorączkę i ból głowy. Przed chwilą rozmawiałam z wychowawczynią - junior jeszcze śpi. Dzisiaj i nauce surfowania czy żeglowania musi zapomnieć. W najgorszej opcji w niedzielę wróci do domu (dyrekcja będzie wracała do K.)....

Udaneego dnia kobietki!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2243 dnia: Czerwca 01, 2018, 09:50:19 am »
Jakaś tempa jestem w rozumieniu tekstu. Na prezesa stopę spadła walizka, a junior chory  ???
Chyba, że junior=prezes
Może się jakoś ułoży i junior nie będzie musiał wracać, z całego serca tego życzę. U młodych goi sie wsio szybko
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2244 dnia: Czerwca 01, 2018, 10:33:56 am »
Dana, prezes to największy palec u stopy. Stopa juniora. Częste wizyty w WC też. Boł głowy i gorączka także...

Wracając do dnia wczorajszego: fajnie być w kościele i w mądrym kazaniu dla nowożeńców usłyszeć jeden z ulubionych wierszy z czasów liceum: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/kolysanka-jodlowa-ucze-sie-ciebie-czlowieku.html

Zasłuchać w przysięgę małżeńską wypowiadaną 1000 lat wstecz... http://rodziny.kuria.lublin.pl/fragment-meskiej-przysiegi-malzenskiej-z-xi-w-z-katalonii/

Zamarzyć o takiej starości: https://milosc.info/jan-kasprowicz/ksiega-ubogich/

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2245 dnia: Czerwca 07, 2018, 08:47:24 am »
No i tydzień minął. Junior odsypia ostatnią "Zieloną noc" (łącznie z kąpielą w Bałtyku o 4 nad ranem).
- Mamo, to był najlepszy wyjazd ever!

Uffff.....
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2246 dnia: Czerwca 07, 2018, 10:51:01 am »
super, ze zadowolony i szczęśliwie wrócił do  domku, no i mamusia może zrobić uffff :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2247 dnia: Czerwca 15, 2018, 05:52:01 pm »
Rośnie nam ten junior...
Nawet się nieco ogarnął z ocenami na koniec roku.
A teraz z klasowym towarzystwem jedzie na noc w szkole. W międzyczasie koleżanka popełnia mu taką fotę ;-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2248 dnia: Czerwca 15, 2018, 05:53:53 pm »
fajne chłopaczysko :D za chwilkę mężczyznę mieć będziesz :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2249 dnia: Czerwca 15, 2018, 06:23:16 pm »
Super fota!!!
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,