Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 381022 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2295 dnia: Lipca 11, 2018, 10:30:46 pm »
nooooo......już  wygrywają  :oklaski:
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2296 dnia: Lipca 11, 2018, 10:48:56 pm »
Właśnie przed chwilą powiedziałam do chłopa że szkoda, że teraz nie jesteśmy w Chorwacji ...
Ale muszą tam świętować  :D
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2297 dnia: Lipca 12, 2018, 01:43:09 pm »
suuuper!!!
 :oklaski: dla Chorwacji[color]
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2298 dnia: Lipca 12, 2018, 03:42:13 pm »
brawa :oklaski: :oklaski: :oklaski:
a my to mamy prawie Chorwata w domu xhc
Joszko to podobno popularne imię wśród chorwackich piłkarzy 30, 40 lat temu  xhc xhc xhc
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2299 dnia: Lipca 12, 2018, 10:00:18 pm »
może zostanie piłkarzem  ;D
a gdyby tak miał jeszcze na drugie Pele..to
xhc
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2300 dnia: Lipca 13, 2018, 07:09:09 am »
Hmmm niestety   Zuza  nadaje imiona  według stałych  zasad   - ostatnia litera  pierwszego    to  o,  a drugie  to imię starobibilijne  :D   
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2301 dnia: Lipca 14, 2018, 02:37:56 pm »
Oglądalismy mecz w takiej lokalnej pizzerii. Sporo Chorwatów, takich tubylców. W kanjpie jeden telewizor, na tarasie drugi. Niby ten sam kanał, a opóźnienie pomiędzy nimi 4 sekundy. Patrzyliśmy na ten lokalowy o i 4 sekundy wcześniej wiedzieliśmy co się dzieje. W knajpie siwy dym (papierosowy), facecie odchodzący z nerwów (napiętych jak postronki) od stołów. Fajnie było. Musiałam iść na spacer żeby się wywietrzyć.

A jutro finał.

Pogoda upalna. Wypożyczyliśmy rowery. Ja wokół zatoki z juniorem, małż ma pojechać na plażę.

Przeszłam górami ze szwagrem jakieś 9 km. Widoki cudne. Nabrałam koloru fioletowego na róznych częściach ciała: udo, doopa po upadku w jeżyny... Ale warto było!

Udanego weekendu kobietki. I już myślę o Bystrej.....
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2302 dnia: Lipca 14, 2018, 05:27:02 pm »
Cudna ta Twoja wyprawa - góry, morze, rowery, spacery
fajnie masz ;) :-*
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2303 dnia: Lipca 14, 2018, 06:05:44 pm »
Oj kusisz Ancia,może w przyszłym roku coś zaplanuję :oklaski: :oklaski:
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2304 dnia: Lipca 14, 2018, 07:03:11 pm »
Dziewczyny, bo z Chorwacją to jest tak, że ona skutecznie kradnie serce. Można znaleźć naprawdę różnorodne klimaty, widoki, miasta. To nasz siódmy pobyt. I każdy jest inny. Chorwacja także się zmianie. Na bardziej komercyjną (w Dubrowniku drożyzna, np. parking przy starym mieście to 75 kun (ok 42 zł) za godzinę. Ale i coraz ładniejszą, bo sporo miasteczek odzyskuje blask (szczególnie na Istrii, ale i peljeski Ston bardzo miło mnie zaskoczył.

Po tych 2 tygodniach jestem super wypoczęta, opalona, pokiereszowana (dzisiejsza rana na lewej piszczeli od pedału).

Są miejscowości takie jak polskie Władysławowo (i te omijamy z daleka), jak np. Orebic, Makarska. Tutaj w Grebasticy jest też sporo Polaków, a dominują (ogólnie) rodziny z dzidziusiami (łagodne zejścia do morza). I do Grebaticy raczej nigdy nie wrócimy.

Piękne i urokliwe Primosten, Rogoznica, Szybenik, wieczorami zapchane jak Jastarnia. Ooookropność.

Dzisiaj odważyłam się skoczyć w pomostu na główkę. Efekt? Woda ściągnęła mi gatki i zaświeciłam pośladami :-)
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2305 dnia: Lipca 14, 2018, 07:34:07 pm »
Znam Chorwację od Puli do Dubrownika dużo wysp i byłam nią zachwycona.Przy tym pyszne z grila owoce morza-nigdzie tak nie smakują.Jednak teraz kiepsko znoszę upały a tam jest na prawdę ciepełko.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2306 dnia: Lipca 14, 2018, 07:51:56 pm »
Natalio to wrzesień. Ja tam byłam tylko raz (12 dni). Chorwacja w pigułce, nie zakochałam się, choć nie zaprzeczę widoki cudowne (morze + góry). Plitwickie jeziora też zaliczyliśmy w drodze powrotnej. Byliśmy we wrześniu. Wiele miejscowości jak wymarłe (oczywiście nie Dubrownik, czy Plitwickie jeziora). Wiele knajpek pozamykane. Dobrze, że apartament dobrze wyposażony i łatwo było coś upichcić, a winko zakupione w markecie, wypić na tarasie z widokiem na morze. Miejscowi opowiadali, że na zimę całe wybrzeże zamiera. Większość wynosi się do stolicy, a tu wraca na lato.
Anciu, cudny masz urlop  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2307 dnia: Lipca 18, 2018, 09:55:03 am »
Znam Chorwację od Puli do Dubrownika dużo wysp i byłam nią zachwycona.

Czyli znasz ją lepiej niż my!

Dana ma rację, wresień jest bardzo przyjemny w Cro. Już nie upały, ale ciepełko. I rewelacyjna woda.

A my już wróceni.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2308 dnia: Lipca 19, 2018, 02:20:11 pm »
Się mi przypomniało (widać sama operacja taka ważna znów nie była) - 16 lipca stuknęło 4 lata od wielkiego ciachania.

Kiedyś dyskutowałyśmy od jakiego momentu liczy się te magiczne 5 lat zdrowienia. No i ostatnio wyczytałam, że od diagnozy. Boszszsz...jak to szybko zleciało. Jeszcze 5 mcy i te 5 lat stuknie. I wiecie, nie o samo zdrowienie mi chodzi (bo tu nie znamy dnia ani godziny), ale 5 lat ŻYCIA. ztx
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #2309 dnia: Lipca 19, 2018, 02:54:48 pm »
Super ztx, gratki wielkie :oklaski:
Kiedyś 5 lat uważano za magiczną granicę :)

Niech se gadajo, co chco, ja - jak już wogle liczę - to od operacji. Daty diagnoz wolę zostawić w spokoju, bo to: 1) 9 urodziny mojego Starszego, 2) prima aprilis ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)