Autor Wątek: Żółta kartka od Pana Boga  (Przeczytany 382862 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #600 dnia: Stycznia 15, 2016, 05:56:49 pm »
Amorku, nie porównywałabym tych spraw: włosy, a depilacja, z rekonstrukcją. Stworzył mnie Bóg z dwiema piersiami (no może wypryskami)  ;) dlatego uzupełniłam, co ciachnął chirurg.
A co do włosów, natura nie obdarzyła mnie nadmiarem. To, że na głowie, to ból (ale nie ulepszam >:D ) a w innych miejscach jest ich znikoma ilość, a teraz po chemii, pod pachami zero, na nogach tyci, tyci. To jest prawdziwy powód, że nie odczuwałam potrzeby takowych zabiegów, a może to tylko mój punk widzenia  ;)
Żeby nie było, jak mi dzieci zaczęły dokuczać, to czasem goliłam nogi, choć mnie to nie przeszkadzało, ale nie chciałam ranić ich poczucia estetyki  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 05:58:37 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #601 dnia: Stycznia 15, 2016, 06:57:40 pm »
Prawie się posikałam  xhc xhc xhc

Ja jestem z natury "pawianem". Kiedys strasznie się przejmowałam,  niestety wosk powodował trwajace tygodniami uczulenia, podobnie kremy chemiczne, laser odpada, bo jestem jasna blondynką, a od elektro odstraszyła mnie lekarka pokzaując własna twarz całą w bliznach, a golenie też jest problematyczne z powodu ogromnej ilości pieprzyków.

 Po raku postanowiłam, że przestane się katować środkami chemicznymi i żyletkami. Teraz golę tylko gębę i to nie codziennie, nogi od wielkiego dzwonu, pachy też raz na kilka tygodni, bo częstsze golenie powoduje zapalenie węzłow  8) I wiecie co? To tylko w Polsce jest z tym jakis problem. Tu, choc tubylcom włosy głownie na głowach rosną, nikt nawet nie zauważa, o komentarzach nie mówiąc. Uważam, że to paskudna manipulacja, żeby kobietom wmawiać, że wyglądają niechlujnie z owłosieniem, podczas gdy facet może paradować obrosnięty jak goryl i nikt go nie nazwie brudasem. Też bym sie sobie bardziej podobała, gdybym nie miala nadmiaru sierści. Ale mam i w koncu stwierdziłam, że koniec pozwalania, żeby mnie wdeptywano w błoto z powodu wyglądu. Gdybym była brunetka zapusciłabym jeszcze brodę  :P
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #602 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:01:40 pm »
W sprawie golenia dorotki czy bobra - na poważnie:
lekarze twierdzą, że owłosienie okolic intymnych jest naturalnym sposobem chronienia tych okolic przed zanieczyszczeniem. Nie do końca to rozumiem, ale lekarze są w tym zgodni. Kiedyś byłam na konsultacji u ginki, która wręcz na mnie nakrzyczała. To jeden z wielu przykładów na stanie w kontrze natury i kultury ;)
Nie wyobrażam sobie, aby nie zdejmować z siebie owłosienia. Czułabym się jakbym zębów nie umyła ;) Ale to wieloletnie przyzwyczajenie. Z uwagą przyglądam się nowej modzie zapuszczania ogrodów ;) Szczególnie zarośnięte pachy na mnie działają… hm… okropnie, brrr…

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:24:25 pm »
z tym owłosieniem okolic intymnych, które jest naturalna ochroną, to najprawdziwsza prawda,
ale przecież ochronny paseczek przystrzyżonych kudełków można sobie zostawić, wykaszając dokładnie boki - wtedy wąsy z bikini nie wystają  ;D
włosy na nogach i pod pachami raczej przed niczym nie chronią, ani krzaczaste brwi  8)





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #604 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:31:51 pm »
No właśnie! Bo włosy, to włosy, a nie krzaki i krzaczory.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #605 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:38:24 pm »
z  nauki biologii pamiętam, że owszem owłosienie było potrzebne naszym przodkom, chodzącym nago , teraz  tylko kłopot nam  sprawiają . Niby mają chronić przed zanieczyszczeniami , a gęste owłosienie właśnie może być wspaniałym miejscem  do rozwoju schorzeń , bakterii. Jestem za usuwaniem , ale tez z pozostawieniem paseczka . Nie wyszłabym na basen z nóżkami jak sarenka  ;) Gdyby jakaś  włochata pani stanęła obok mnie, myślę ,ze nie zwróciłabym na nią uwagi , natomiast co do swojego ciała mam pewne wymagania.
Dana rozumiem wszystko , tylko mnie się zawsze bulwers włącza jak leci ocenianie i kategoryczne sądy.  I tak cię lubię ;) :-* :-* :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #606 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:44:43 pm »
jeżeli się rozchodzi o męskie pachy  :P
to moje chłopaki - starszy i młodszy golą  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #607 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:49:38 pm »
Ciekawe są te kulturowe nakazy - u facetów aż_tak nie razi ;)
choć moi też się depilują, wszyscy trzej  ;D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #608 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:51:09 pm »
bardzo ciekawe, zawsze uwielbiałam mocno owłosionych :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #609 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:53:35 pm »
bardzo ciekawe, zawsze uwielbiałam mocno owłosionych :)

a ja odwrotnie  :P
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #610 dnia: Stycznia 15, 2016, 07:56:12 pm »
Braju, a twarz czym golisz?, bo ja usuwam pensetą, ale długo to rwa.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #611 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:04:14 pm »
nie wiem, jak Braja, ale ja wspomagam się w tej sprawie elektrycznym depilatorem  ;D Szybko. Bardzo boleśnie. Ale idzie się przyzwyczaić  >:D

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #612 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:07:52 pm »
O matko, Laski, a laser? Żadna nie chciała raz na zawsze? O twarzy myślę...
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #613 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:12:59 pm »
Noż właśnie go wyrzuciłam, do nogów się nie nadawał, ale parę razy twarz robiłam i usuwał super.
Trzeba pomyśleć o zakupie nowego, tylko z przeznaczeniem na ten cel.

Odnośnie pach. Po rekonstrukcji byłam załamana, bo myślałam, że już nigdy pachy z tej strony nie wygolę   xhc,
całe szczęście cycek opadł.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 08:16:44 pm wysłana przez Mirusia »

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Żółta kartka od Pana Boga
« Odpowiedź #614 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:13:56 pm »
robiłam  laserem  twarz  dawno temu, jeszcze przed chorobą ( to były 3 spotkania co jakiś czas ) , wykosztowałam się i niewielki był efekt ( podobno pomaga przy mocno ciemnych) teraz to się boję takich urządzen
chodzę na usuwanie woskiem raz na dwa miechy , wspomagam się pensetą ( Anciu wybacz - gabinet kosmetyczny tu zrobiłyśmy)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 08:15:34 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat